F-14A Tomcat Italeri 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

F-14A Tomcat Italeri 1/72

Postprzez Azawakh » piątek, 31 maja 2019, 21:54

Niedawno zaprezentowałem model samolotu McDD F-4J Phantom II ze starego zestawu Hasegawa. Tym razem następca Phantoma czyli Tomcat z zestawu Italeri w skalo 1/72. Jest to jeden z najstarszych moich modeli w mojej kolekcji. Model ten kupiłem jeszcze w latach 90 i skleiłem go w klasie maturalnej szkoły średniej. Model ten po jakimś czasie spadł mi z półki z wysokości około 2 metrów i się rozpadł... Pozbierałem i zabezpieczyłem i przeleżał jakieś 20 lat w woreczku... Około 2-3 lat temu wróciłem do niego i postanowiłem go i naprawić. Model właściwie zbudowany został na nowo, otrzymał poprawiony przeze mnie kokpit oraz fotele załogi, uzupełniłem braki powstałe wynikłe z zagubienia lub uszkodzenia elementów oraz dodałem inne kalkomanie pochodzące z zestawu modelu Tomcata z Hellera/Airfixa. Całość modelu jest malowana farami Mr Hobby z serii H oraz dysze wylotowe metalizerami Testors.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano poniedziałek, 3 czerwca 2019, 15:47 przez Azawakh, łącznie edytowano 2 razy
I like Starfighters!
Avatar użytkownika
Azawakh
 
Posty: 82
Dołączył(a): poniedziałek, 2 września 2013, 19:04
Lokalizacja: Będzin

Reklama

Re: F-14A Tomcat Italeri 1/72

Postprzez Aleksander » sobota, 1 czerwca 2019, 14:14

No, jak na "złomka" i to po kraksie, to wygląda nadspodziewanie dobrze.
Fajnie się go ogląda, choć fotki czegoś małe...
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7962
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: F-14A Tomcat Italeri 1/72

Postprzez Azawakh » sobota, 1 czerwca 2019, 19:31

Wielkość fotek może jest związana z tym, że nie wybrałem większego rozmiaru ładowanego zdjęcia to raz a dwa muszę przyznać, że po odrestaurowaniu (wykąpaniu w sodzie kaustycznej, wprowadzeniu nowych poprawek i rozwiązań malarskich) model nabrał nowego życia i nowego poweru. Ktoś kto nie zna historii tego konkretnego modelu może nie wiedzieć ile ten model przeszedł a teraz cieszy moje oczy na półce koło Phantoma II z Hasegawy...:) (odnawiam jeszcze kilka innych modeli w tym Tomcata z Matchboxa, F-111 Aardvark z Airfixa).
I like Starfighters!
Avatar użytkownika
Azawakh
 
Posty: 82
Dołączył(a): poniedziałek, 2 września 2013, 19:04
Lokalizacja: Będzin

Re: F-14A Tomcat Italeri 1/72

Postprzez arhtus » sobota, 1 czerwca 2019, 19:47

Jak na odzysk po locie próbnym to wygląda świetnie, tylko dziobek chyba przyklejony "do góry nogami" :-)
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Re: F-14A Tomcat Italeri 1/72

Postprzez Azawakh » sobota, 1 czerwca 2019, 19:51

Możliwe, że się „walnąłem” i przykleiłem osłonę radaru odwrotnie ale w tej chwili już niestety nic z tym nie zrobię. Kolejny Tomcat będzie miał osłonę przyklejoną lepiej no chyba, że jest to efekt mojej obróbki papierem ściernym, która nieco zniekształciła osłonę radaru. Teraz już do tego nie dojdę.
I like Starfighters!
Avatar użytkownika
Azawakh
 
Posty: 82
Dołączył(a): poniedziałek, 2 września 2013, 19:04
Lokalizacja: Będzin

Re: F-14A Tomcat Italeri 1/72

Postprzez Azawakh » poniedziałek, 3 czerwca 2019, 10:36

arhtus napisał(a):Jak na odzysk po locie próbnym to wygląda świetnie, tylko dziobek chyba przyklejony "do góry nogami" :-)

Przyjrzałem się i przypomniałem, że osłona radaru ma taki wypust przez co nie da się jej przykleić odwrotnie. Nie zmienia to jednak faktu, że profil przodu modelu chyba trochę odbiega od rzeczywistego.
I like Starfighters!
Avatar użytkownika
Azawakh
 
Posty: 82
Dołączył(a): poniedziałek, 2 września 2013, 19:04
Lokalizacja: Będzin


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości