Lockheed F-104C Starfighter Italeri ex ESCI 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Lockheed F-104C Starfighter Italeri ex ESCI 1/72

Postprzez Azawakh » sobota, 1 czerwca 2019, 01:10

Tym razem przedstawiam galerię modelu samolotu Lockheed F-104C Starfighter z zestawu Italeri. Jest to model pierwotnie opracowany przez firmę ESCI (formy wyprodukowała japońska firma Suntak) i jest on swego rodzaju przełomem w produkcji modeli tej niezwykłej maszyny. Jako pierwszy otrzymał niezwykle delikatne i kompletne linie podziału blach oraz bardzo efektowny detal zewnętrzny. Mój model otrzymał malowanie USAF 436 TFS, 479 TFW, George AFB California, 1959 rok. Model ten posiada także modernizowany samodzielnymi siłami fotel wyrzucany Lockheed C-2 oraz tłoczoną z tworzywa Vivak osłonę kabiny (trafił do mnie jako zestaw niekompletny ze względu na brak osłony kabiny). Model malowany metalizerami AK Extreme Metal i Bilmodel.
Zapraszam do galerii mojego ukończonego F-104C nazywanego przez pilotów pieszczotliwie Zipper.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano niedziela, 2 czerwca 2019, 20:50 przez Azawakh, łącznie edytowano 2 razy
I like Starfighters!
Avatar użytkownika
Azawakh
 
Posty: 82
Dołączył(a): poniedziałek, 2 września 2013, 19:04
Lokalizacja: Będzin

Reklama

Re: Lockheed F-104C Starfighter Italeri ex ESCI 1/72

Postprzez Aleksander » sobota, 1 czerwca 2019, 14:24

Wygląda fajnie (te same zastrzeżenia do fotek co przy Tomcacie) - zwłaszcza z Sidewinderami na końcach skrzydeł - większość modeli jest ze zbiornikami paliwa w tym miejscu.
Podoba mi się malowanie - Zipper dobrze wygląda w barwie metalu, choć ja wolę (i swojego zrobię tak zrobię) w malowaniu SEAC z Wietnamu.
Gratulacje.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7995
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Lockheed F-104C Starfighter Italeri ex ESCI 1/72

Postprzez arhtus » sobota, 1 czerwca 2019, 18:57

Bardzo ładna strzała, fajne malowanie. Te Sidewindery wyglądają jakoś tak dziwnie i nie mówię, że dobrze, czy źle, 104 chyba mogły je tam przenosić, tylko dla mnie 104 bez zbiorników na końcach skrzydeł to nie 104 :D
Jakoś tak mi się w głowie utrwalił wygląd tego samolotu ze zbiornikami w tym miejscu jakby były one integralną częścią F-104
Na początku gdy zobaczyłem pierwsze zdjęcie z góry założyłem, że linie były trasowane na nowo.
Czyli cała rodzina 104 od Italeri jest na takim poziomie?
arhtus
 
Posty: 557
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Re: Lockheed F-104C Starfighter Italeri ex ESCI 1/72

Postprzez Azawakh » sobota, 1 czerwca 2019, 19:22

Model F-104 Starfighter w prezentowanej na zdjęciach wersji C mógł przenosić uzbrojenie rakietowe na końcach skrzydeł zamiast zbiorników paliwa i jest to normalna praktyka stosowana w tym typie samolotu nawet w wersji G. Zgadzam się, że zbiorniki na końcach skrzydeł dodawały 104 powagi i ciekawie powiększały rozpiętość skrzydeł. Jednak ja chciałem uzyskać nieco odmienny efekt od typowego i dlatego w moim modelu Zippera zamontowałem Sidewindery na wyrzutniach umieszczonych na końcach skrzydeł. Dodało to moim zdaniem nieco bardziej drapieżnego charakteru 104. Jeżeli chodzi o jakość zestawów Italeri w 72 to zarówno wersja A/C i G są na tak samo dobrym a nawet bardzo dobrym poziomie z bardzo dobrej jakości wypraskami jak i pięknymi kalkomaniami. Italeri wydał kilka zestawów
tego modelu i każdy z zestawów jest na takim samym poziomie. Zestawy różnią się co najwyżej ramkami z uzbrojeniem albo zasobnikiem rozpoznawczym i nowszym fotelem wyrzucanym typu MB GQ-7A (zestaw F-104G Starfighter Recce).
I like Starfighters!
Avatar użytkownika
Azawakh
 
Posty: 82
Dołączył(a): poniedziałek, 2 września 2013, 19:04
Lokalizacja: Będzin


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 191 gości