Lockheed F-104G Starfighter Matchbox 1/72 hiszpański

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Lockheed F-104G Starfighter Matchbox 1/72 hiszpański

Postprzez Azawakh » niedziela, 2 czerwca 2019, 00:38

Niedawno zamieściłem zdjęcia modelu F-104C Starfighter z zestawu Italeri ex ESCI w skali 1/72. Tym razem zamieszczam galerię drugiego Starfightera ale z zestawu Matchbox. Jest to model, którego jestem trzecim już właścicielem, pierwszy go skleił prawdopodobnie w latach 80, drugi posiadał go w swojej kolekcji przez jakiś bliżej nieokreślony czas a ja go odkupiłem i postanowiłem odnowić oraz nieco przerobić. Model pierwotnie nosił oznakowanie niemieckiej Luftwaffe i był pomalowany pędzlem, nieco fantazyjnie i wyraźnie było widać na nim upływ czasu... Ja postanowiłem go odnowić, zmodernizować i tym samym nadać mu nową całkowicie jakość. Model w moim wykonaniu otrzymał malowanie hiszpańskie, dodatkowe zbiorniki paliwa mocowane na końcach skrzydeł (z zestawu ESCI) oraz wykonany od podstaw kokpit z fotelem pilota Lockheeh C-2 oraz samodzielnie wytłoczoną owiewkę kabiny z poprawionym wiatrochronem. Efekt mojej pracy możecie zobaczyć na zdjęciach z poniższej galerii. Zapraszam serdecznie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano niedziela, 2 czerwca 2019, 19:37 przez Azawakh, łącznie edytowano 9 razy
I like Starfighters!
Avatar użytkownika
Azawakh
 
Posty: 82
Dołączył(a): poniedziałek, 2 września 2013, 19:04
Lokalizacja: Będzin

Reklama

Re: Lockheed F-104G Starfighter Matchbox 1/72 hiszpański

Postprzez Aleksander » niedziela, 2 czerwca 2019, 13:33

Fajny (jak każdy Starfighter!)
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Lockheed F-104G Starfighter Matchbox 1/72 hiszpański

Postprzez Azawakh » niedziela, 2 czerwca 2019, 14:22

Zgadzam się, Starfightery są fajne! Do odnowienia mam jeszcze jeden taki zabytek z Matchboxa, który został już wykąpany w roztworze sody kaustycznej i usuwam z niego resztki starej farby za pomocą bardzo drobnoziarnistego papieru ściernego.
I like Starfighters!
Avatar użytkownika
Azawakh
 
Posty: 82
Dołączył(a): poniedziałek, 2 września 2013, 19:04
Lokalizacja: Będzin


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 81 gości