Focke Wulf FW 190 A8 , Eduard 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Focke Wulf FW 190 A8 , Eduard 1:48

Postprzez eldiabllo » niedziela, 27 października 2019, 16:33

FW 190 A-8 'Red 1 + I' of Lt. Hans Dortenmann, Staffelkapitän of 2./J.G. 54, France, June 1944

http://fw190.hobbyvista.com/tullis1.htm

Foka od Eduarda, mój pierwszy model w 1:48, malowany farbami Model Master RLM 74,75,76 i niebieski pas na ogonie Humbrol :mrgreen: ,trochę swojej pracy w postaci przewodów hamulcowych, kabli w otwartych pokrywach skrzydeł, troszkę przy silniku przrwodów paliwowych tych do zbiornika pod samolotem też.

Całość Hataka matowa :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano poniedziałek, 28 października 2019, 14:05 przez eldiabllo, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
eldiabllo
 
Posty: 179
Dołączył(a): wtorek, 12 stycznia 2016, 22:53
Lokalizacja: Nowy Targ

Reklama

Re: Focke Wolf FW 190 A8 , Eduard 1:48

Postprzez Thalgonis » niedziela, 27 października 2019, 20:04

Sorry, ale te przetarcia/obicia to wyglądają jak ... (tu takie niedomówienie...)
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1407
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 17:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Focke Wolf FW 190 A8 , Eduard 1:48

Postprzez Redspider » niedziela, 27 października 2019, 21:19

Ekspertem nie jestem, ale te krzyże na górnej powierzchni skrzydeł to... ten teges...coś nie tak.
Redspider
 
Posty: 113
Dołączył(a): wtorek, 14 stycznia 2014, 16:29

Re: Focke Wolf FW 190 A8 , Eduard 1:48

Postprzez eldiabllo » niedziela, 27 października 2019, 22:26

Redspider napisał(a):Ekspertem nie jestem, ale te krzyże na górnej powierzchni skrzydeł to... ten teges...coś nie tak.

Zgadzam się, niesymetrycznie , dałem jak było przy instrukcji, znalazłem jeszcze w necie kilka pozycji że nie były zawsze symetrycznie, ale tutaj by musieli się fachowcy od niemieckiego lotnictwa wypowiedzieć.

Thalgonis napisał(a):Sorry, ale te przetarcia/obicia to wyglądają jak ... (tu takie niedomówienie...)


Tak, na zdjęciach trochę biją w oczy, zdjęcia zrobione telefonem i jakaś taka soczystość wyszła , chociaż faktycznie może powinienem mniej ;o)
Avatar użytkownika
eldiabllo
 
Posty: 179
Dołączył(a): wtorek, 12 stycznia 2016, 22:53
Lokalizacja: Nowy Targ

Re: Focke Wolf FW 190 A8 , Eduard 1:48

Postprzez Murek » niedziela, 27 października 2019, 22:38

Po pierwsze samolot, którego model wykonałeś, nazywał się Focke Wulf. Po drugie nie wiem co to są "linki hamulcowe" i "linki paliwowe". Model ma złą geometrię podwozia - za bardzo rozsunięte golenie, a także krzywo wklejony wysuwany stopień do wchodzenia do kabiny. To tak na szybko, pierwsze wrażenia. Zdjęcia jakieś takie dziwne... Reszta wygląda jak Fw 190.
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3012
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Focke Wolf FW 190 A8 , Eduard 1:48

Postprzez Redspider » niedziela, 27 października 2019, 22:47

eldiabllo napisał(a):
Redspider napisał(a):Ekspertem nie jestem, ale te krzyże na górnej powierzchni skrzydeł to... ten teges...coś nie tak.

Zgadzam się, niesymetrycznie , dałem jak było przy instrukcji, znalazłem jeszcze w necie kilka pozycji że nie były zawsze symetrycznie, ale tutaj by musieli się fachowcy od niemieckiego lotnictwa wypowiedzieć.


Mi chodzi o to, że zastosowałeś krzyże o złych wymiarach. Te, które masz są na kadłub. Na górną część skrzydeł są o innych proporcjach.

Podpowiem Ci nawet, że zamiast zastosować zgodnie z instrukcją krzyże z nr 18 zastosowałeś z nr 5.
Redspider
 
Posty: 113
Dołączył(a): wtorek, 14 stycznia 2014, 16:29

Re: Focke Wolf FW 190 A8 , Eduard 1:48

Postprzez eldiabllo » poniedziałek, 28 października 2019, 09:29

Redspider napisał(a):
eldiabllo napisał(a):
Redspider napisał(a):Ekspertem nie jestem, ale te krzyże na górnej powierzchni skrzydeł to... ten teges...coś nie tak.

Zgadzam się, niesymetrycznie , dałem jak było przy instrukcji, znalazłem jeszcze w necie kilka pozycji że nie były zawsze symetrycznie, ale tutaj by musieli się fachowcy od niemieckiego lotnictwa wypowiedzieć.


Mi chodzi o to, że zastosowałeś krzyże o złych wymiarach. Te, które masz są na kadłub. Na górną część skrzydeł są o innych proporcjach.

Podpowiem Ci nawet, że zamiast zastosować zgodnie z instrukcją krzyże z nr 18 zastosowałeś z nr 5.

Instrukcja, malowania i kalkomani "krzyży", tym się sugerowałem, takich numerów kalkomanie jak Ty mówisz w tym zestawie brak ;o).
Obrazek
Avatar użytkownika
eldiabllo
 
Posty: 179
Dołączył(a): wtorek, 12 stycznia 2016, 22:53
Lokalizacja: Nowy Targ

Re: Focke Wulf FW 190 A8 , Eduard 1:48

Postprzez Redspider » poniedziałek, 28 października 2019, 14:12

OK.
Niesłusznie założyłem, że masz zestaw combo z JG54. Takiej instrukcji nie widziałem. Przeglądałem, wszystkie dostępne edycje Eduarda z Fw-190 A8 i czegoś takiego nie znalazłem. Bywa. Znalazłem coś takiego :

https://www.hobbysta.pl/190a-grunherz-d ... 24659.html

Stąd w moim poście informacje o pomylonych kalkomaniach.
Nie zmienia to wg. mnie, faktu, że takich krzyży nie powinieneś zastosować. Jak przeglądniesz instrukcję do tego wydania to zobaczysz różnicę, a tu właśnie są moim zdaniem prawidłowe. Instrukcja jest do pobrania w pdf-ie ze strony z linkiem.
Swoją drogą Eduard zrobił babola na prostej sprawie, dlatego doświadczeni modelarze nie ufają ślepo instrukcji.
Suma summarum trudno jest mieć do Ciebie pretensje skoro trzymałeś się tylko i wyłącznie instrukcji.
Redspider
 
Posty: 113
Dołączył(a): wtorek, 14 stycznia 2014, 16:29

Re: Focke Wulf FW 190 A8 , Eduard 1:48

Postprzez eldiabllo » poniedziałek, 28 października 2019, 18:42

Redspider napisał(a):OK.
Niesłusznie założyłem, że masz zestaw combo z JG54. Takiej instrukcji nie widziałem. Przeglądałem, wszystkie dostępne edycje Eduarda z Fw-190 A8 i czegoś takiego nie znalazłem. Bywa. Znalazłem coś takiego :

https://www.hobbysta.pl/190a-grunherz-d ... 24659.html

Stąd w moim poście informacje o pomylonych kalkomaniach.
Nie zmienia to wg. mnie, faktu, że takich krzyży nie powinieneś zastosować. Jak przeglądniesz instrukcję do tego wydania to zobaczysz różnicę, a tu właśnie są moim zdaniem prawidłowe. Instrukcja jest do pobrania w pdf-ie ze strony z linkiem.
Swoją drogą Eduard zrobił babola na prostej sprawie, dlatego doświadczeni modelarze nie ufają ślepo instrukcji.
Suma summarum trudno jest mieć do Ciebie pretensje skoro trzymałeś się tylko i wyłącznie instrukcji.

Na spokojnie ;o) , teraz wiem o co Ci z krzyżami chodziło, jednak moja instrukcja i ta z linku się różnią, zaczynając od krzyży na ogonie do górnych na skrzydłach, myślałem że poprostu maja być tak niesymetrycznie, a tu chyba im wydruk nie wyszedł. No i skrzydła, w mojej instrukcji podane inne A tu widzę inne, chodzi mi o górny płat.
Następnym razem założę warsztat, zamiast trzymać się sztywno instrukcji, myślałem że w edku raczej jakiś pomyłek niema.
Avatar użytkownika
eldiabllo
 
Posty: 179
Dołączył(a): wtorek, 12 stycznia 2016, 22:53
Lokalizacja: Nowy Targ


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: cris i 116 gości