MiG-29A "111" Trumpeter 1:32

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

MiG-29A "111" Trumpeter 1:32

Postprzez KRL » czwartek, 28 listopada 2019, 10:02

Wracam do mojego ulubionego tematu.

Na początek na warsztacie pojawił się model na który dość długo czekałem czyli MiG-29A i to z szachownicą.
Od początku miał być to numer boczny 111, myślałem o wykonaniu wszelkich elementów malowania we własnym zakresie ponieważ nie było do skali w jakiej się czuję najlepiej a więc 1:32 ani masek ani kalkomanii.

Pojawiły się jakiś czas temu w Model Maker kalki na zamówienie i to dokładnie do 111, zamówiłem i rozpocząłem prace nad modelem. Samo składanie nowego modelu MiG-29 od Trumpetera nie przysparza problemów mam wrażenie że za wzór do odtworzenia po przeskalowaniu Trumpeter przyjął model GWH i bardzo dobrze bo to wciąż najlepszy model tego samolotu na rynku. Poszczególne części są spasowane na bardzo dobrym poziomie i w zasadzie jedyne elementy wymagający nie co więcej pracy to już chyba standard dla Trumpetera wloty powietrza.

W kwestiach merytorycznych jak wiecie w moim modelarstwie lub podejściu do modelarstwa nie mają aż tak wielkiego znaczenia więc nie tylko ich nie poprawiam jak są ale nawet nie marnuję czasu na ich poszukiwania. Krótko mówiąc model jaki jest taki jest staram się prześledzić zdjęcia danego samolotu by ewentualnie nie ominąć czegoś co rzuca się w oczy.

I nawiązując do zdjęć przejrzałem czeluści internetu i znalazłem niezliczona ilość fotek tego samolotu i co mnie zdziwiło nie tylko widać różnice w elementach które były dodawane w czasie remontów itd.
Ale można też doszukać się różnic w samym malowaniu rozłożeniu plam mowa o subtelnych różnicach i to teoretycznie na fotkach wykonanych po danym malowaniu przed kolejnym.

Taka ciekawostka teraz odrobinę o kalkach - jeżeli zamówicie takowe przed aplikacją dokładnie przyjrzycie się im ponieważ nie są tak po docinane jako standardowe kalki ModelMaker do skali 1:48. Jest mnóstwo nadmiaru przezroczystego materiału który wymaga odcięcia przed nałożeniem kalki.

Same kalki głównie mowa o kole i postaciach na stateczniki są dość trudne do nałożenia a koło wręcz BARDZO trudne lepiej je pociąć na mniejsze elementy i układać powoli pozwalając na wyschnięcie wcześniej nałożonym. Kalki są dość cienkie i mają tendencję do podwijania się na rogach i to może być niebezpieczne.
Takie sytuacje zdarzyły się mi przy tym modelu więc w dużej części koło po nałożeniu wymagało i tak malowania. Ja położyłem na nie lakier bezbarwny bym mógł później to bezpiecznie oklejać i wykonałem podmalówki.

Mam też wrażenie że Model Maker źle dobrał kolory ale to już inna kwestia.

Może starczy już tego gadania jak będziecie mieć pytania postaram się odpowiedzieć.

Kilka fotek 111'i


Obrazek

Obrazek

MiG-29A Trumpeter 1:32

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

Re: MiG-29A "111" Trumpeter 1:32

Postprzez Łukasz_K » czwartek, 28 listopada 2019, 12:19

Bardzo mi się podoba, dysze jak zwykle u ciebie pięknie wyszły. Jedyne do czego bym się przyczepił to bród wokół paneli na skrzydłach, może to przez kontrast, ale wydają się zbyt mocne.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4819
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: MiG-29A "111" Trumpeter 1:32

Postprzez KRL » czwartek, 28 listopada 2019, 12:29

astarott napisał(a):Bardzo mi się podoba, dysze jak zwykle u ciebie pięknie wyszły. Jedyne do czego bym się przyczepił to bród wokół paneli na skrzydłach, może to przez kontrast, ale wydają się zbyt mocne.



Co ciekawe robiąc te panele długo rozważałem czy mocniej czy słabiej ale moja koncepcja zawsze jest podyktowana moimi osobistymi odczuciami dotyczącymi estetyki.
Czysty model nawet najlepiej zrobiony wygląda dla mnie jak zabawka z plastiku a taki nie co bardziej przypomina prawdziwy samolot choć wiem że mam skłonności do przesady więc może i w tym miejscu tak się zdarzyło.

Po prostu zawsze punktem odniesienia jest dla mnie moja granica podoba się nie podoba się nawet a może zwykle kosztem odstępstwa od wyglądu oryginału. Takie moje modelarstwo. ;o)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: MiG-29A "111" Trumpeter 1:32

Postprzez HubertKendziorek » czwartek, 28 listopada 2019, 12:39

A ja napiszę po prostu, że wygląda lepiej, niż oryginał. Dużo lepiej. Świetna robota.
Zapraszam na mój blog modelarski: Kendzior's Way
Avatar użytkownika
HubertKendziorek

Ukraina
 
Posty: 2125
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 09:23
Lokalizacja: Kraków

Re: MiG-29A "111" Trumpeter 1:32

Postprzez Marcin_Matejko » niedziela, 5 stycznia 2020, 14:45

Czemu taki utyrany :?: Na zdjęciach oryginału które sam dałeś na wstępie widać że jest inaczej :?
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1339
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 22:56
Lokalizacja: Świdnica

Re: MiG-29A "111" Trumpeter 1:32

Postprzez KRL » niedziela, 5 stycznia 2020, 15:01

Marcin_Matejko napisał(a):Czemu taki utyrany :?: Na zdjęciach oryginału które sam dałeś na wstępie widać że jest inaczej :?



To jest model nie oryginał, jakby wyglądał model w skali 1:32 bez śladów zużycia jak WIELKA PLASTIKOWA ZABAWKA oczywiście to moje zdanie.
Więc staram się robić model tak by po prostu podobały mi się i to wszystko.
Robienie czystych ładnych modeli odzwierciedlających oryginał w możliwie największym stopniu pozostawiam tym którzy potrafią to zrobić i tym którzy takie właśnie modelarstwo preferują ja wole lepiej się czuję w modelarstwie SF jak powyżej.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: MiG-29A "111" Trumpeter 1:32

Postprzez Marcin_Matejko » wtorek, 7 stycznia 2020, 12:51

OK ;o)
Model jest całkiem fajny choć malowanie nie do końca mi pasuje, ale jak masz taką wizje artystyczną to twoja sprawa. Generalnie ma być zabawa i radocha, modelarstwo ma cieszyć, przede wszystkim autora :D
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1339
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 22:56
Lokalizacja: Świdnica


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości