F-14A TOMCAT Trumpeter 1:32

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

F-14A TOMCAT Trumpeter 1:32

Postprzez KRL » sobota, 28 grudnia 2019, 09:38

Mój ostatni model w tym roku choć korzystam aktualnie z dobrodziejstwa urlopu więc mam na warsztacie kolejny jednak skończę go już za rok ;o)

Przy okazji rok 2020 to będzie mały jubileusz przygodę z modelarstwem rozpocząłem w 2015 a więc będzie 5 pięć lat :D

Tym razem kolejny z modeli wykonanych na zamówienie w dodatku z dość ciekawą historią i Polskim akcentem ale tę zapewne znacie.

F-14A TOMCAT -Trumpeter 1:32 model znany podobno z wieloma błędami merytorycznymi ale przy moim modelarstwie prosto z pudełka koń jaki jest każdy widzi.

W kwestii samej składalności modelu mogę jedynie napisać że nie ma problemów ze składnością tego modelu jedynie potrzeba sporo miejsca.

Przy okazji najlepsze życzenia na nadchodzący 2020 dla wszystkich i spełnienia nie tylko tych modelarskich marzeń.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

Re: F-14A TOMCAT Trumpeter 1:32

Postprzez konwin » sobota, 28 grudnia 2019, 10:20

Model wymalowany bardzo ładnie i robi duże wrażenie.
Zawsze podobały mi się tomcaty a ich flejowatość dodaje im fajnego twardzielskiego charakteru.
Mam tylko jedną uwagę, czemu fotki które wstawiasz są takiej niskiej jakości?
Nawet telefony komórkowe z przed 7 lat mają lepszą rozdzielczość ( a już dawno nie mogą dzwonić)
Myślę że model w takim wykonaniu i inwestycji wymaga dużo lepszej prezentacji.
Wiele osób odwiedza nasze forum szukając inspiracji, przed następnymi zakupami a tu lipa.
Pozdrawiam Konrad
Avatar użytkownika
konwin
 
Posty: 234
Dołączył(a): czwartek, 7 czerwca 2012, 23:12

Re: F-14A TOMCAT Trumpeter 1:32

Postprzez KRL » sobota, 28 grudnia 2019, 10:30

W kwestii zdjęć nie mam bladego pojęcia dlaczego takie są używam Samsunga S9+ aparat jest ustawiony w automat + coś co nazywa się HDR jedyne co sam modyfikuje podczas robienia fotek to korekcja ekspozycji +/-

Czasem te fotki wychodzą lepiej czasem gorzej choć ja przyznam że na tyle się na tym nie znam że osobiście nie widzę tego by te fotki były jakoś nadzwyczaj słabe (złe). Oczywiście widuję lepsze nawet na forum ale nie mam pojęcia jak to zrobić więc skupiam się na tym co wychodzi mi odrobinę lepiej.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: F-14A TOMCAT Trumpeter 1:32

Postprzez Łukasz_K » sobota, 28 grudnia 2019, 11:48

Pięknie umęczony, musi być kawał modelu może wrzucisz coś dla pokazania skali? Bardzo się podoba, szczególnie ślady od rozchylania skrzydeł, fajnie to oddałeś.
Zgadzam się z przedmówcą co do jakości zdjęć - ale nam chodzi o rozdzielczość teraz mają 1024×768 masz tak ustawione w telefonie? Imgur też ma opcję skalowania zdjęć przy wrzucaniu, warto to zmienić. Dla przyjemnego odbioru powinny mieć przynajmniej 2x większą rozdzielczość abyśmy mogli sobie pooglądać z bliska te wszystkie fajne detale.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4819
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: F-14A TOMCAT Trumpeter 1:32

Postprzez konwin » sobota, 28 grudnia 2019, 21:01

Dokładnie o to mi chodzi.
Nie piszę o świetle, ekspozycji, przysłonach itd, moja fotografia pod tym względem bardzo kuleje i nie zrobiłbym lepszych od ciebie.
Chodzi mi tylko o to, że linia prosta to nie powinny być schodki a linia nitów powinna być choć trochę widoczna.
Temat i wykonanie godne uznania, ja przez 2 miesiące w 1:32 nie mogę wyjść z kokpitu.
Konrad
Avatar użytkownika
konwin
 
Posty: 234
Dołączył(a): czwartek, 7 czerwca 2012, 23:12

Re: F-14A TOMCAT Trumpeter 1:32

Postprzez KRL » wtorek, 31 grudnia 2019, 10:36

Tak sobie pomyślałem że może przyda się też kilka fotek dla tych modelarzy którzy szukają pomysłów na brudzenie kocurów we wszystkich wersjach.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości