Messerschmitt Bf-109 E-1 1/72 ICM

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: Messerschmitt Bf-109 E-1 1/72 ICM

Postprzez Murek » wtorek, 14 stycznia 2020, 17:51

Po wstawieniu zdjęcia oryginału taka mała rzecz mi się przypomniała. Tylna część osłony kabiny miała 3 wzmocnienia, wszystkie od wewnątrz, malowane RLM 02 czyli kolorem kokpitu (w tym przypadku).
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Reklama

Re: Messerschmitt Bf-109 E-1 1/72 ICM

Postprzez Mecenas » wtorek, 14 stycznia 2020, 20:32

Bercik - tytuł modelarskiego bohateiros należy Ci się już za wykorzystanie modelu ICMu. Robiłem ich E-7 i z tego co pamiętam przymierzanie i dopasowywanie to była najbardziej czasochłonna czynność. Tu podciąć, tam podszlifować. U mnie rozepchnięcia wymagał chyba też kadłub żeby się dopasował do wycięcia w płacie.

Oczywiście Twoje wykonanie jest eleganckie. Jak zwykle podoba mi się Twoja praca.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Messerschmitt Bf-109 E-1 1/72 ICM

Postprzez Bercik » środa, 15 stycznia 2020, 21:29

Dzięki Michał, mam bardzo podobne przemyślenia do Twoich, szkoda, że zdjęcia w Twoich relacjach już się nie wyświetlają.

Najwięcej problemów miałem z górną częścią osłony silnika. Była zniekształcona i przez to za szeroka, musiałem ją mocno nagiąć, żeby pasowała. Generalnie wszystko to, co w Tamiya pasowało na kliknięcie, tutaj trzeba było ruszyć pilnikiem. Ale jak pokazuje przykład crisa, można trafić lepszy egzemplarz.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Bercik
 
Posty: 878
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:03

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 73 gości