Tamiya 1:48 P-51b Mustang

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Tamiya 1:48 P-51b Mustang

Postprzez Grzegorz1982 » wtorek, 17 marca 2020, 11:55

Witajcie, wrzucam kilka fotek, ukończonego modelu. Mam świadomość kilku błędów które popełniłem, na pewno do listy dorzucicie kilka, ale ja jestem zadowolony póki co.

Parę słów o modelu, i sprżecie wykorzystanym do budowy.
Model to Tamiya, z pasowaniem nie było większych problemów, do budowy pierwszy raz w życiu wykorzystałem kikpit żywiczny, niestety kopia.. wydaje mi się że airesa. Na nieszczęście swoje połasiłem się na kilka jeszcze kopii do innych posiadanych modeli.. aczkolwiek napewno nigdy więcej, nie kupie, cena ? niby niższa.. ale np, brak blaszki do zegarów, co powoduje że deska jest nie do wykorzystania.
Farby i chemia użyta to: podkład od alclada, podkład czarny błyszczący od alclada, xtreme metal duraluminium, kolory to tamiya i mr hobby c.
Do budowy użyłem również masek montexu, niestety zrobiłem babol, taki że małych gwiazd użyłem na skrzydłach przez co jednak musiałem do gwiazd korzystać z kalek, oznaczenia literowe i dziób malowany od masek.

Generalenie i malowanie alu, i maski, na większą skalę i jakieś delikatne brudzenie to wszystko pierwszy raz :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Grzegorz1982
 
Posty: 22
Dołączył(a): piątek, 27 lutego 2015, 11:31

Reklama

Re: Tamiya 1:48 P-51b Mustang

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 17 marca 2020, 13:05

Fajny arlekin
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9949
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Tamiya 1:48 P-51b Mustang

Postprzez greatgonzo » wtorek, 17 marca 2020, 14:17

Model prezentowałby się zupełnie fajnie, gdyby nie kilka rażących elementów, które psują wizerunek. A to są bardzo proste technicznie rzeczy i wymagają nieco tylko uwagi. Odstające od kołpaka łopaty śmigła, koślawe, rozjechane koła, gruba i nierówna linka anteny (swoją drogą tej linki w ogóle nie powinno tu być i jest jeszcze kilka innych niezgodności z realiami tamtych czasów, ale to już inny temat). Szkoda, bo model przyzwoity, roboty prawie nie byłoby więcej, a te niedoróbki od razu wychodzą na pierwszy plan.
Ostatnio edytowano wtorek, 17 marca 2020, 15:26 przez greatgonzo, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Tamiya 1:48 P-51b Mustang

Postprzez barszczo » wtorek, 17 marca 2020, 15:07

Fajne, efektowne malowanie. Uwagi jak wyżej, dodatkowo osłony podwozia zamienione i w związku z tym wklejone tył do przodu. To wszystko do szybkiej poprawki, działaj ;o).
Avatar użytkownika
barszczo

Animal Planet
 
Posty: 898
Dołączył(a): sobota, 29 grudnia 2012, 14:31
Lokalizacja: Olkusz

Re: Tamiya 1:48 P-51b Mustang

Postprzez Murek » wtorek, 17 marca 2020, 16:45

Grzegorz1982 napisał(a):do budowy pierwszy raz w życiu wykorzystałem kikpit żywiczny, niestety kopia.. wydaje mi się że airesa. Na nieszczęście swoje połasiłem się na kilka jeszcze kopii do innych posiadanych modeli.. aczkolwiek napewno nigdy więcej, nie kupie, cena ? niby niższa.. ale np, brak blaszki do zegarów, co powoduje że deska jest nie do wykorzystania.

Było kupić tablicę Yahu i po problemie....
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3004
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Tamiya 1:48 P-51b Mustang

Postprzez Łukasz_K » wtorek, 17 marca 2020, 16:45

Ja tam na Mustangach się nie znam, to się wypowiem. Mnie się podoba ( no poza tą anteną ).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4819
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Tamiya 1:48 P-51b Mustang

Postprzez Grzegorz1982 » środa, 18 marca 2020, 11:51

Witajcie,

Dziękuje za wszystkie komentarze,

Następną budowę na pewno zrelacjonuje, mam nadzieje że pozwoli to uniknąć błędów merytorycznych.
Niestety tablica yahu, była by za szeroka do kokpitu z airesa, (użyłem zooma z edka który też był za szeroki i musiałem rzeźbić)
Napewno wszystko wezmę pod uwagę i będę próbował zrobić lepiej :)
Co do realiów historycznych to fakt podczas budowy nie zwróciłem na to w ogóle uwagi. Skupiłem się bardziej na tym żeby nie było widać szwów na połówkach kadłuba, i żeby poskładać w miarę symetrycznie (co jak widać nie do końca się udało, podwozie to moja pięta ahillesowa), jak widać z owiewką też miałem problem maski z montexu się odklejały.
Jeszcze się zastanawiam co będzie następne, ale relacja będzie napewno mam nadzieje że pomożecie

Dzięki :)
Grzegorz1982
 
Posty: 22
Dołączył(a): piątek, 27 lutego 2015, 11:31


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości