(SF)Mirage F-1ED Special Hobby 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

(SF)Mirage F-1ED Special Hobby 1:72

Postprzez xmen » sobota, 25 kwietnia 2020, 18:35

Tym razem coś w stylu (SF) choć bardziej Fiction.
Pod koniec lat 90-tych Polska otrzymała propozycję rządu francuskiego przejęcia za niewielką sumę samolotów Mirage F-1 które z różnych powodów nie zostały odebrane przez ich poprzednich właścicieli.Ze względu na trudną sytuację gospodarczą państwa i tym samym opóżniające się plany zakupów nowych samolotów propozycja została przyjęta.Polska delegacja wysłana na miejsce wybrała 32 samoloty.Producent wziął na siebie koszty przemalowania samolotów na kamuflaż oparty na malowaniu Su-22.Po przylocie do polski samoloty otrzymały trzycyfrowe numery poczynając od 900.
Tyle tytułem wstępu a prawa jest taka że spieprzyłem budowę modelu a nie chciałem go wrzucić o kosza i wymyśliłem sobie takie coś.Można się śmiać :mrgreen:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1163
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 11:02

Reklama

Re: (SF)Mirage F-1ED Special Hobby 1:72

Postprzez Flyzloty » sobota, 25 kwietnia 2020, 19:25

Historyjka ciekawa.
Przypomina mi prawdziwą historię o możliwości pozyskania przez odradzająca się Rzeczpospolitą eskadry amerykańskich pancerników , wycofywanych ze służby w wyniku ustaleń Traktatu Waszyngtońskiego.
Niestety naszego państwa nie było stać na koszty paliwa takiej podróży...nie wspominając o malowaniu;)
Daje to wyobrażenie o potędze mocarstwa morskiego jakim stawały się wtedy USA.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Image
Avatar użytkownika
Flyzloty

Zimna Wojna 2
 
Posty: 1285
Dołączył(a): sobota, 25 lutego 2012, 01:13
Lokalizacja: Kraków

Re: (SF)Mirage F-1ED Special Hobby 1:72

Postprzez Aleksander » sobota, 25 kwietnia 2020, 21:11

I ja nie widzę w tym modelu specjalnych powodów do śmiechu - wyszło fajnie, historyjka ciekawa i całkiem możliwa (w końcu przed wojna też kupowaliśmy samoloty we Francji), F-1 jest ładnym samolotem (choć ja wolę Mirage III akurat), malowanie wyszło fajnie - całość na pewno może się podobać.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 55 gości