Hasegawa 1/32 Spitfire Mk Vb

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Hasegawa 1/32 Spitfire Mk Vb

Postprzez Aleksander » środa, 29 kwietnia 2020, 21:57

Jeden/jedna z trójki zaplanowanych Spitfire'ów skończony/a.
Stary zestaw Hasegawy, w skali 1/32 (dla mnie dość nietypowej), w zasadzie prosto z pudła poza kilkoma elementami w kokpicie i na podwoziu. Kalki podstawowe z zestawu - położyły się nieźle na Solu, niestety, Set pomarszczył duże "roundle" na skrzydłach, więc musiałem je przeszlifować i pomalować. Reszta oznaczeń to świetne maski (litery kodowe i seriale) i kalki Montexu , przeznaczone co prawda do zestawu Hobby Bossa, ale pasowały bez problemu (chociaż rysunki Montexu mogą wprowadzić w błąd!) - mają reprezentować samolot "Dziubka" Horbaczewskiego.
W zasadzie bardzo przyjemny zestaw, dość dobrze spasowany - zrobiony bez wielkiej napinki, sprawił mi FRAJDĘ. Zaczynam rozumieć fascynację Artura D. dużymi modelami - jest co wziąć do ręki, jest co oglądać, że o budowaniu nie wspomnę ;o) .
Pobrudziłem jak umiałem - głównie wash z farb olejnych i suche pastele. Okopcenia podpatrywałem (acz nieudolnie wykonałem :? ) u Kamila Sz.

Kilka zdjęć:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No to pomidory w dłoń! Lepsze zdjęcia postaram się zrobić niebawem.
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7967
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Reklama

Re: Hasegawa 1/32 Spitfire Mk Vb

Postprzez Artur Domański » czwartek, 30 kwietnia 2020, 04:38

Olo, zrób jaśniejsze fotki, może na dworze , lub z lepszym doświetleniem, bo fajna maszyna a ciemno jak wiesz gdzie
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Artur Domański
 
Posty: 1223
Dołączył(a): wtorek, 27 listopada 2007, 20:39
Lokalizacja: Włocławek

Re: Hasegawa 1/32 Spitfire Mk Vb

Postprzez Aleksander » czwartek, 30 kwietnia 2020, 07:03

Artur Domański napisał(a):Olo, zrób jaśniejsze fotki, może na dworze , lub z lepszym doświetleniem, bo fajna maszyna a ciemno jak wiesz gdzie

Jeżeli w weekend nie będzie padało. to oczywiście że zrobię - wczoraj chciałem "na gorąco" go pokazać, więc zdjęcia wieczorne, z lampą. Spróbuję popracować nad nimi w jakimś programie graficznym, żeby je rozjaśnić.
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7967
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Hasegawa 1/32 Spitfire Mk Vb

Postprzez HubertKendziorek » czwartek, 30 kwietnia 2020, 07:57

O, jeden z modeli na mojej liście "do zrobienia", zastanawiając się nad Mk.V uznałem, że stara Hasegawa będzie lepszym punktem wyjścia, niż współczesny HB, zwłaszcza że kupiłem ją dość okazyjnie (aczkolwiek dokupione dodatki nieco podniosły budżet).
Duża skala - duża frajda :)

Szkoda, że zdjęcia ciemne, a na Słońce w ten weekend chyba nie ma co liczyć. Może kup dwie biurkowe lampki led, takie podłużne z mnóstwem ledów - u mnie się sprawdzają.
Zapraszam na mój blog modelarski: Kendzior's Way
Avatar użytkownika
HubertKendziorek

Ukraina
 
Posty: 2121
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 09:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Hasegawa 1/32 Spitfire Mk Vb

Postprzez Aleksander » czwartek, 30 kwietnia 2020, 15:45

Ze zdjęciami jeszcze powalczę, ale dzisiaj mam dyżur, więc dopiero od jutra.
Sam model jest prosty, jest do niego niezły zestaw blach Eduarda i kilka zestawów Montexu z fajnymi malowaniami, o ile nie chcesz wykorzystać kalek z pudła. Początkowo chciałem zrobić Zumbachowego Donalda, ale nie chciałem psuć kółek deklami i dorabiać podwyższonego lusterka. Miał być bezstresowy i taki był - ale daje dużo możliwości przeróbek i detalowania, jak tylko masz ochotę - ja dołożyłem tylko kilka "dupereli" w kokpicie (w tym pasy i ich mocowanie) oraz przewody hamulcowe i inne "sznurki" na podwoziu. Spasowanie całości też niezłe. Zestaw polecam, chociaż Hobby Boss leży też na półeczce i czeka... :lol:
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7967
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Hasegawa 1/32 Spitfire Mk Vb

Postprzez skusz » czwartek, 30 kwietnia 2020, 19:03

Fajny Spitek. Podoba się. Człowiek uczy się całe życie, a i tak zejdzie głupcem :lol: nie znałem tego malowania :idea:
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : viewtopic.php?f=207&t=20734
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3147
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Hasegawa 1/32 Spitfire Mk Vb

Postprzez Aleksander » czwartek, 30 kwietnia 2020, 19:59

skusz napisał(a):nie znałem tego malowania :idea:

Ja też nie - Montex zresztą napisał, że to próba odtworzenia wyglądu tego samolotu, ale wziąłem to za dobrą monetę, chociaż schemat kamuflażu podany na rysunkach Montexu jest nieprawidłowy - pomieszane są schematy A i B na bocznych sylwetkach kadłuba.
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7967
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Hasegawa 1/32 Spitfire Mk Vb

Postprzez greatgonzo » sobota, 2 maja 2020, 00:01

Ech ta skala. na zdjęciach uchodzi, ale jak człowiek wyobrazi sobie realną wielkość, to i niedoróbki zestawu stają się proporcjonalnie większe. Na szczęście nic nie muszę sobie wyobrażać i mogę patrzeć na zdjęcia, na których model prezentuje się całkiem sympatycznie. Tylko co Cię podkusiło, by zrobić symetryczne walkaway lines, jak przy Merlinach z dwustopniową sprężarką?
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Hasegawa 1/32 Spitfire Mk Vb

Postprzez Aleksander » sobota, 2 maja 2020, 10:52

greatgonzo napisał(a):(...) Tylko co Cię podkusiło, by zrobić symetryczne walkaway lines, jak przy Merlinach z dwustopniową sprężarką?

:oops: Z rozpędu - taki był układ kalkomanii, więc zrobiłem to bez zastanowienia. Na szczęście łatwe do poprawienia.
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7967
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Hasegawa 1/32 Spitfire Mk Vb

Postprzez Aleksander » czwartek, 11 czerwca 2020, 17:42

Poprawiła się pogoda i znalazłem kawałek czasu między dyżurami ;o) - nowe fotki (ale chyba tym razem zbyt jasne) - inaczej, kurde, nie umiem...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7967
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości