PZL P.6 (Arma-Hobby 1/72)

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

PZL P.6 (Arma-Hobby 1/72)

Postprzez RAV » sobota, 13 czerwca 2020, 13:06

Jedyny prototyp PZL P.6, pierwszego myśliwca z silnikiem gwiazdowym, konstrukcji inż. Zygmunta Puławskiego. Pilot: Bolesław Orliński, fabryczny pilot doświadczalny PZL Okęcie. Od 29 sierpnia do 7 września 1931 r. brał udział w pokazach lotniczych, towarzyszących National Air Races w Cleveland, USA. 12 października samolot został zniszczony w wypadku koło Częstochowy (Orliński uratował się na spadochronie).

Zestaw: Arma-Hobby (1/72). Mój pierwszy model żywiczny.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: PZL P.6 (Arma-Hobby 1/72)

Postprzez Aleksander » niedziela, 14 czerwca 2020, 10:35

Bardzo mi się podoba - fajny dodatek do reszty PZL-i z AH i IBG.
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: PZL P.6 (Arma-Hobby 1/72)

Postprzez RAV » niedziela, 14 czerwca 2020, 10:47

Arma-Hobby w swoim czasie specjalizowała się właśnie w prototypach Puławszczaków - wypuścili żywiczne P.1 w dwóch wersjach, P.6 i pierwszy prototyp P.11, zanim pojawiły się plastikowe, seryjne P.11c i P.7a. Listę dostępnych prototypów zamyka żywiczny P.8 z MK-Model. Wraz z różnymi wersjami P.11 i P.24 z IBG i Azura można więc stworzyć niemal pełną linię rozwojową Puławszczaków, co mnie bardzo cieszy.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: PZL P.6 (Arma-Hobby 1/72)

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 14 czerwca 2020, 11:10

Co to za metalizer? Na zbliżeniach strasznie wylazło ziarno.
Ale modelik ciekawy!
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9933
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PZL P.6 (Arma-Hobby 1/72)

Postprzez RAV » niedziela, 14 czerwca 2020, 11:35

piotr dmitruk napisał(a):Co to za metalizer?

Gunze SM01 cieniowany miejscami SM04. Jedne z lepszych. Nie walczyłem jednak o "lustrzaną" powierzchnię, bo oryginał takiej nie miał. Nie widziałem przy tym możliwości stworzenia takiej powierzchni, jaką miał P.6 (koszmar modelarza), więc liczyłem na to, że nieszlifowany Surfacer pod spodem i filtry z góry dadzą z grubsza podobny efekt, jak widać na zdjęciach (byle nie za mocny). Jestem zadowolony z efektu, chociaż niejednorodności mogłyby być mocniejsze. Lepiej jednak uzyskać za słaby efekt, niż przesadzić.

piotr dmitruk napisał(a):Na zbliżeniach strasznie wylazło ziarno.

I to jest wina zdjęć, a nie farb. Patrząc oczami, nawet przez lupę, nie widać takich kolorków. Była już na ten temat uwaga na Modelworku, więc zacząłem przemyśliwać na ten temat. Podejrzewam złożenie paru elementów: struktury farby, lakieru bezbarwnego, ostrego światła, filtra RGB na matrycy aparatu i być może też kompresji JPG w aparacie (nie mam RAWów). Porobię eksperymenty w tym kierunku.

piotr dmitruk napisał(a):Ale modelik ciekawy!

Dziękuję!
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: PZL P.6 (Arma-Hobby 1/72)

Postprzez Murek » niedziela, 14 czerwca 2020, 13:14

Model fajny niestety malowanie nie. Metalizer nie wygląda jak metalizer. Pisałeś, że
RAV napisał(a):Nie walczyłem jednak o "lustrzaną" powierzchnię, bo oryginał takiej nie miał.
ale mogłeś doprowadzić powierzchnię przed malowaniem do "lustra" a po malowaniu potraktować ją matem (zmatowiaczem), a tak wyszło dziwnie.
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 2992
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 22:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: PZL P.6 (Arma-Hobby 1/72)

Postprzez RAV » poniedziałek, 15 czerwca 2020, 12:19

Murek napisał(a):mogłeś doprowadzić powierzchnię przed malowaniem do "lustra" a po malowaniu potraktować ją matem (zmatowiaczem), a tak wyszło dziwnie.

Proponowaną przez Ciebie ścieżkę zastosowałem już kiedyś na P-47D:
Obrazek

...ale to zupełnie nie to, co widać na P.6:
Obrazek
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: PZL P.6 (Arma-Hobby 1/72)

Postprzez HK » poniedziałek, 15 czerwca 2020, 13:37

RAV napisał(a):...ale to zupełnie nie to, co widać na P.6:

Udało mi się swego czasu uzyskać taki "młotkowy" efekt zupełnie niechcący. Położyłem XM aluminium zbyt mocno i powstały zacieki. To był model do testów, więc postanowiłem sprawdzić co będzie jak przepoleruję nierówności. Metalizer był jeszcze w miarę miękki. No i wyszło właśnie coś takiego.
Hendryk
HK
 
Posty: 514
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 10:07


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości