Nieuport 28, 1/48 Roden

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Nieuport 28, 1/48 Roden

Postprzez Vierbein » środa, 28 października 2020, 15:10

Ukończyłem go z rok temu. Wstawiam z kronikarskiego obowiązku. Ten typ raczej nie wzbudza emocji. Użyłem do niego blaszki PART, która zniknęła w kadłubie, więc nawet nie widać wkładu pracy. Samolot w oklepanym malowaniu 94 dywizjonu pościgowego USAC "Hat in the Ring" we Francji, kwiecień 1918 r. Nie chciałem robić malowania Rickenbackera, ale okazało się, że i tak na nim latał.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przy okazji wypróbowałem fajny patent, może już znany, ale dla mnie odkrycie. Okazuje się, że można wstawiać tu adresy fotek wklejanych bezpośrednio w galerii na MW i tak obejść problem serwisów hostujących zdjęcia. :D
PORTFOLIO
"The nice thing about P.C.10 is nobody can prove you wrong"
Avatar użytkownika
Vierbein

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 290
Dołączył(a): środa, 20 czerwca 2012, 09:57
Lokalizacja: znowu Stambuł

Reklama

Re: Nieuport 28, 1/48 Roden

Postprzez Aleksander » środa, 28 października 2020, 20:52

Fajnie wygląda! Lubię to malowanie, no i szacun za śruby rzymskie.
Mam do tego samolotu sentyment, bo w zaprzeszłej młodości (jakoś tak ok. 1972 roku) zrobiłem ten samolot w 1/72 z Revella. Bardzo mi się podobała jego sylwetka, ale wątłe zastrzały doprowadziły do jego szybkiej dezintegracji i był to pierwszy (i jeden z nielicznych) "zachodnich" modeli, które poszły do lamusa (bo nie umiałem wyrzucić 70 zł ;o) ) - reszta modeli z tamtych czasów nadal jest na półce, ale raczej w tylnych rzędach ;o) .
Jak urosnę, to sobie go zrobię w większej skali :lol:
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Nieuport 28, 1/48 Roden

Postprzez GrzeM » czwartek, 29 października 2020, 08:56

Bardzo fajny model, choć za tym typem samolotu nie przepadam.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Re: Nieuport 28, 1/48 Roden

Postprzez Vierbein » czwartek, 29 października 2020, 14:38

Aleksander napisał(a):Fajnie wygląda! Lubię to malowanie, no i szacun za śruby rzymskie.
Mam do tego samolotu sentyment, bo w zaprzeszłej młodości (jakoś tak ok. 1972 roku) zrobiłem ten samolot w 1/72 z Revella.

Dzięki. Ze wszystkich sposobów montowania naciągów, przeciąganie żyłki przez rurki wydaje mi się najprostsze.
Z tym 1972 rokiem toś mi Kolego zaimponował. Moje pierwsze wspomnienia modelarskie sięgają jednak dekady później.

GrzeM napisał(a):Bardzo fajny model, choć za tym typem samolotu nie przepadam.

Tak jak napisałem - ten typ nie wzbudza emocji, mimo że jest bardzo zgrabnym samolotem. Ni28 został wyprodukowany w tym samym czasie i podobnej liczbie co Fokker Dr.I. Natomiast popularność modelarską obu typów dzielą lata świetlne. W ofercie jest tylko model Rodena z opatrzonymi malowaniami USAC, brak malowań francuskich (prototyp), czy powojennych szwajcarskich lub amerykańskich (nawet, jeśli były to pojedyncze egzemplarze). I raczej nie zanosi się na ożywienie, jak to się stało np. z SE.5a, gdy wydał go na nowo Eduard. A przecież SE.5a Rodena też nie był złym modelem.
PORTFOLIO
"The nice thing about P.C.10 is nobody can prove you wrong"
Avatar użytkownika
Vierbein

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 290
Dołączył(a): środa, 20 czerwca 2012, 09:57
Lokalizacja: znowu Stambuł

Re: Nieuport 28, 1/48 Roden

Postprzez Aleksander » czwartek, 29 października 2020, 19:56

Przepraszam za trochę OT ;o)
Vierbein napisał(a):Z tym 1972 rokiem toś mi Kolego zaimponował. Moje pierwsze wspomnienia modelarskie sięgają jednak dekady później.


Ja już jestem cieleśnie 60+, chociaż znacznie młodszy duchem :lol: . A 1972 roku okazało się, że mam wujka w Anglii, który w czasach plastikowych wyrobów firmy "Ruch" i czasami Veb Plasticardu z NRD, przysyłał mi resoraki (wtedy się mówiło "miniatury") samochodów Matchboxa i samoloty Airfixa do sklejania. Miałem "szacun na dzielni"! :lol:
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości