Spitfire VII 1/48 ICM

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Spitfire VII 1/48 ICM

Postprzez Aleksander » niedziela, 28 marca 2021, 15:28

Przy obecnej obfitości naprawdę dobrych modeli na forum czasem wstyd jest coś własnego pokazać. Ale dawno się nie "produkowałem" więc zaryzykuję ;o).
Zaczęty jakiś czas temu, ale pozostawiony w kącie ze względu na problem w wykonaniu tylnej części osłony kabiny, która powinna być większa niż w "normalnych" Spitfire'ach - problem, którego rozwiązanie okazało się w końcu banalne. Zestaw to stary (i w miarę dobry) ICM. Przerobiłem tylko tylną część kabiny, żeby przypominała tą hermetyzowaną, zalepiłem drzwiczki wejściowe, zrobiłem listwy przy osłonie kabiny, opuściłem stery wysokości, dodałem pasy Edkowe, tylne kółko z zestawu Hasegawy, nieco obniżyłem golenie głównego podwozia. Zaznaczyłem też zbiorniki paliwa na natarciach skrzydeł. Kalki zestawowe do wyrzucenia (rozpadły się w palcach), na szczęście trafiłem na AeroDecals z tymi samymi oznaczeniami dla Col. Jamesa O'Meary.
Malowany ModelMasterami. Powinienem był zrobić jeszcze małe okienko na bocznej powierzchni wiatrochronu - kiedy wymyślę jak, to zrobię ;o) .
Wiem, co zrobiłem nie tak i czego nie zrobiłem, ale będę z tym jakoś żył - to 21 Spitfire w tej skali na mojej półce - tej wersji jeszcze nie miałem.
Jeżeli chodzi o zdjęcia, to niestety - są takie jak zawsze, czyli mogłyby być lepsze, ale w czasie pandemii nie zawsze są możliwości i czas, tło też nie zawsze takie, jakby się chciało :? .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7972
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Spitfire VII 1/48 ICM

Postprzez xmen » niedziela, 28 marca 2021, 16:51

Fajny jest.Wysokościowe Spitfire mają najciekawsze kształty ze wszystkich (oczywiście zaraz po morskich :mrgreen: ).Na temat zdjęć się nie wypowiadam bo sam robię jeszcze gorsze ;o)
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1163
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 11:02

Re: Spitfire VII 1/48 ICM

Postprzez Michał Janik » niedziela, 28 marca 2021, 17:03

No proszę. ICM a bardzo ładny!
Spitfajer też, ale to oczywista oczywistość. Trochę widać ślady walki z materią (trochę dziwnie wygląda poprzeczny zaciek(?) na lewym skrzydle), ale ten zestaw nie jest banalny w składaniu.
Ciekawe, jak się przypomni historia tego zestawu i modeli dziewiątek. Aż do czasu Eduarda każdy kolejny zestaw miał jakieś "ale". ICM był najbardziej poprawny merytorycznie, ale niestety sporo detali było na bakier, a jeszcze te wciągi tworzywa w pierwszych seriach... Tak czy owak - miło popatrzeć!

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: Spitfire VII 1/48 ICM

Postprzez skusz » niedziela, 28 marca 2021, 18:12

Całkiem fajny Spitek.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3151
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Spitfire VII 1/48 ICM

Postprzez kojot69 » niedziela, 28 marca 2021, 22:05

Wysoko latał. Tło iście Marsjańskie ;o)
Avatar użytkownika
kojot69
 
Posty: 832
Dołączył(a): niedziela, 8 września 2019, 19:33

Re: Spitfire VII 1/48 ICM

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 29 marca 2021, 07:21

Dziękuję za przychylność - tło zostało ostatnie, "robocze" - nie zdążyłem do empiku po nowe.
Poprzeczne "zacieki" na lewym skrzydle to wypadek przy pracy - nie zwróciłem uwagi - będę czyścił.
Zapomniałem jeszcze dodać, że dolna część okapotowania silnika z "wczesnym" chwytem to konwersja Quickbosta - całkiem nieźle pasuje.
Kolekcja Spitów w 1/48 powoli się zapełnia - zostało jeszcze trzydzieści parę różnych wersji, w tym na pływakach i wersja niemiecka z Daimlerem. Może zdążę do końca życia... ;o)
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7972
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Spitfire VII 1/48 ICM

Postprzez Jarpen » poniedziałek, 29 marca 2021, 08:25

21 Spitów !!!! Jezus Maria Spitomaniak(pozytywny). :D Ja wszystkiego mam 20 szt. i na razie żadnego Spita. :D
Jarpen
 
Posty: 189
Dołączył(a): poniedziałek, 27 listopada 2017, 14:08

Re: Spitfire VII 1/48 ICM

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 29 marca 2021, 09:54

Jarpen napisał(a):21 Spitów !!!! Jezus Maria Spitomaniak(pozytywny). :D Ja wszystkiego mam 20 szt. i na razie żadnego Spita. :D

W sumie mam 27 gotowych Spitfire'ów w różnych skalach (od 1/144 do 1/32), a 32 jeszcze do zrobienia. Chciałbym zrobić przynajmniej po jednej sztuce z każdej możliwej/dostępnej wersji. Długa droga przede mną...
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7972
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Spitfire VII 1/48 ICM

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 29 marca 2021, 11:05

Ciekawa wersja, choć moja atencja dla Spitów wciąż oscyluje w stanach niskich.
Czym robiłeś okopcenia? Interesujący efekt
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9944
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Spitfire VII 1/48 ICM

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 29 marca 2021, 12:53

piotr dmitruk napisał(a):(...)
Czym robiłeś okopcenia? Interesujący efekt

Efekt troszkę przesadzony, nie upilnowałem - jak wyschło, zrobiło się bardzo intensywne - malowałem Tamiya Smoke + kilka kropel Tamiya NATO Black z większym niż normalnie rozcieńczeniem. Ale nawet taka mgiełka okazała się w końcu zbyt mocna :?
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7972
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Spitfire VII 1/48 ICM

Postprzez greatgonzo » poniedziałek, 29 marca 2021, 14:44

Mieszaj to jeszcze z lakierem bezbarwnym. Będziesz miał więcej kontroli.

Może zdążę do końca życia...

No nie wiem. Jarek, pamiętam, męczył tu messerspita i idzie to już w dziesięciolecia. Ten temat może Cię załatwić. :mrgreen:

Trudno nie lubić tych Twoich Spitów. Może sprawia to osoba autora? A ten tu prezentuje się bardzo sympatycznie, mimo, że akurat ta wersja jest mi dość 'niechętna'.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Spitfire VII 1/48 ICM

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 29 marca 2021, 16:50

Dzięki Radku - miłe to co piszesz :lol: . Mnie też ta "siódemka" średnio się podoba, ale "z obowiązku kronikarskiego" ten typ też chciałem mieć na półce.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7972
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Spitfire VII 1/48 ICM

Postprzez HubertKendziorek » poniedziałek, 29 marca 2021, 19:07

Robiłem Mk. VIII z ICM... silnik ledwo udało się zmieścić, no ogólnie to nie był spacerek, raczej gimnastyka na stromym dachu w deszczowy dzień, choć sentyment został - pierwszy model malowany aerografem. A tu proszę, bardzo udanie się widać poskładał. Co do zdjęć... #toniejestforumfotograficzne ;).
27 gotowe, trzydzieści parę do celu, powiadasz? To jest cel.
W takim razie ja czekam na zbiorową fotografię.

Pozdrawiam
Hubert
Zapraszam na mój blog modelarski: Kendzior's Way
Avatar użytkownika
HubertKendziorek

Ukraina
 
Posty: 2121
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 09:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Spitfire VII 1/48 ICM

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 29 marca 2021, 20:45

Przyznam się szczerze, że chociaż "popełniłem"aż sześć Spitfire'ów z ICM-u w różnych wersjach (Mk VII, VIII, IX i XVI), to w żadnym nie zainstalowałem silnika, bo rzeczywiście nie pasował. Obracające się śmigło zainstalowałem w inny sposób oszczędzając sobie nerwów i kombinowania.
Zdjęcie rodzinne spróbuję zrobić, chociaż nie jest to proste przy obecnym oświetleniu i moim (anty)talencie ;o) . Może też w Portfolio zrobię wątek: "Moje Spitfire'y", ale jak się wyrobię czasowo z pracą z Covidem :?

EDIT!
To tak na deser fotki stareńkiego Spitfire'a I Revella (1/32), który był ostatnim skończonym modelem zeszłego roku, który zlepiłem. Straszny "kaszan", ale z odległości nawet nieźle wygląda ;o)
Obrazek

Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7972
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Spitfire VII 1/48 ICM

Postprzez Łukasz_K » wtorek, 30 marca 2021, 10:31

Fajna ćma ;o) , gratki.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4816
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości