BAe Sea Harrier FA.2, 1:72 Airfix

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: BAe Sea Harrier FA.2, 1:72 Airfix

Postprzez alex_stela » sobota, 1 maja 2021, 20:15

tommyk napisał(a):Mam przy okazji pytanie - czy Harriery z Hasegawy też dotknięte są taką ilością błędów merytorycznych co Airfix?
Mam coś w szafie, a ostatni Harrier jakiego budowałem to GR.3 jeszcze w oryginalnym opakowaniu ESCI-ERTL :mrgreen:


Zdecydowanie najlepszym merytorycznie Sea Harrierem w 1/72 pozostaje stare ESCI (Italeri/Tamiya). Hasegawa nie ma takich błędów jak Airfix, ale też jest coś nie tak w okolicach kabiny i nosa. No ale mówimy tu o FRS.1. Niestety wersja FA.2 w tej skali jest robiona tylko przez Airfixa (nie licząc słabo dostępnego i też niedoskonałego Xtrakita, czyli dawną markę Special Hobby). Najfajniej byłoby przerobić FRS.1 z ESCI na FA.2, ale radykalnej zmiany wymagałyby skrzydła (szersze przy krawędzi natarcia) oraz kadłub (przedłużony za skrzydłami), bo z nosem możnaby sobie jakoś poradzić. Dlatego zdecydowałem się dłubać w Airfixie, bo po korektach ich FRS.1 w zeszłym roku (w zasadzie podobnych do tych, które robiłem tutaj) miałem już doświadczenie i jakąś tam wiedzę, jak się do tego zabrać. Ale myślę, że stareńki i uproszczony SHAR FRS.1 z Hasegawy i tak jest dużo lepszy (i tańszy) niż Airfix z 2011 roku.
JUŻ SKOŃCZONE MODELE

Na warsztacie:
JAS-39C Gripen 1/72 (REV) 50%; Mirage F.1EE 1/72 (SH) 30%; Airbus A400M 1/72 (REV) 20%; AJ-37 Viggen 1/48 (SH) 40%.

Obrazek Obrazek ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
alex_stela

Zimna Wojna 1
 
Posty: 230
Dołączył(a): wtorek, 8 września 2009, 13:38
Lokalizacja: Ustroń - Śląsk Cieszyński

Reklama

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości