Boomerang

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Boomerang

Postprzez zegeye » wtorek, 22 czerwca 2021, 22:59

Na sąsiednim forum już pokazywałem ....może i tu wrzucę... a co mi tam...rzadko tu można zobaczyć coś takiego... jedynie ze 2-3 kolegów wrzuca coś z poza mainstreamowego nurtu....Model firmy Special Hobby 1/72.... i sporo szlifowania :D
(pierwsza fota ciemniejsza aby pokazać że linki są na miejscu.... reszta fot przepalona :P )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1701
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 15:03
Lokalizacja: warszawa

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Boomerang

Postprzez rhinoceros » środa, 23 czerwca 2021, 06:50

Pokrak nieziemski. Wiadomo... z Antypodów.
Pokochałem go od pierwszego wejrzenia. W zamierzchłych czasach nazbierałam nawet komplet opracowań nt tego samolotu z czeskiego HPM-u...
Modelarsko- bardzo się podoba.
Gratuluję!
ZTS Lublin- to lubię!
Lubelskie Spotkania Modelarskie- Team!
Avatar użytkownika
rhinoceros
 
Posty: 423
Dołączył(a): piątek, 13 lutego 2009, 21:07

Re: Boomerang

Postprzez GrzeM » środa, 23 czerwca 2021, 15:29

fajny pokraczek!
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3094
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Re: Boomerang

Postprzez piotr dmitruk » środa, 23 czerwca 2021, 15:46

Sympatyczny grubasek!
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9924
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Boomerang

Postprzez skusz » środa, 23 czerwca 2021, 20:17

Bardzo fajny, ciekawie pobrudzony, z fajnymi smaczkami malarskimi. Podoba się.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : viewtopic.php?f=207&t=20734
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3135
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 16:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Boomerang

Postprzez Jarpen » czwartek, 24 czerwca 2021, 07:22

Bardzo ładny. Ten samolocik ma coś w sobie .Co to za kolor dolnych powierzchni? Bardzo jasny jakiś.
Jarpen
 
Posty: 189
Dołączył(a): poniedziałek, 27 listopada 2017, 13:08

Re: Boomerang

Postprzez Łukasz_K » czwartek, 24 czerwca 2021, 09:15

słodziak, fakt
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4760
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Boomerang

Postprzez tatatusi » piątek, 25 czerwca 2021, 10:02

Jarpen napisał(a):Bardzo ładny. Ten samolocik ma coś w sobie .Co to za kolor dolnych powierzchni? Bardzo jasny jakiś.


Odpowiem za Autora: standardowe kolory RAAF czyli Foliage Green, Earth Brown, a od spodu Sky Blue - który szybko płowiał prawie do białego..

Zawsze podobały mi się ślady po "trudnych chwilach" w karierze prawdziwej maszyny uwzględnione na modelach (wide odmienne kolory usterzenia poziomego na tym Bumerangu), wiec mam pytanie do zegeye: z czego wynikają przebarwienia na górnych powierzchniach skrzydeł (szare ślady na końcówkach) i łata po prawej stronie pod kabiną? Domyślam się, że to Dark Earth, ale dlaczego tak? Podmalówka tym, co było pod ręką mechanika po naprawie uszkodzenia? Czy inny powód? Na podstawie czego tak zrobiłeś? A w ogóle podziwiam za samozaparcie przy tym modelu. Bardzo fajnie wyszedł a sam samolot tak brzydki, że aż piękny.
tatatusi
 
Posty: 176
Dołączył(a): niedziela, 10 listopada 2019, 13:18

Re: Boomerang

Postprzez Krzysiek Kowalik » sobota, 26 czerwca 2021, 07:45

Bardzo ładnie zmalowany i przybrudzony, a sama bryła brzydka jak czort :lol:
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 948
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: Boomerang

Postprzez zegeye » niedziela, 27 czerwca 2021, 13:53

tatatusi napisał(a):z czego wynikają przebarwienia na górnych powierzchniach skrzydeł (szare ślady na końcówkach) i łata po prawej stronie pod kabiną? Domyślam się, że to Dark Earth, ale dlaczego tak? Podmalówka tym, co było pod ręką mechanika po naprawie uszkodzenia? Czy inny powód? Na podstawie czego tak zrobiłeś?


OK zacznijmy od żródła... oczywiście fotografie... szare podmalówki na końcach skrzydeł.... powiem że nie wiem dlaczego tam są ale na kilku fotkach widziałem takie cosie i postanowiłem na moim też zmalować. Ten Boomerang (CAC-13) miał końcówki skrzydeł drewniane. Być może jest to ślad po jakiejś substancji uszczelniającej połączenie?....
Podmalówka po prawej stronie to gołe drewno.... przynajmniej tak to interpretują australijscy modelarze 8-) Cóż Boomerang miał na sobie sporo drewna na rurkowym stelarzu 8-)

A tu fotki:

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1701
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 15:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Boomerang

Postprzez tatatusi » sobota, 3 lipca 2021, 14:12

Dziękuję za wyjaśnienia.
Faktycznie A46-199 jest dość dobrze obfotografowany; na innym ujęciu tej maszyny ( w książce Valianta Airframe Album 3 ) widać, że te skośne pasy na końcówkach skrzydeł są widoczne na dolnych powierzchniach - mają jaśniejszy odcień, niż Sky Blue - więc Twój pomysł, by "machnąć" je na tej maszynie okazał się trafiony.
Co do teorii o gołym drewnie... Nie przekonuje mnie to, bo niby jak miało by powstać?
Zmyli farbę? Wymienili panel? Jasna plama nie jest regularna. Nadal skłaniam się ku "podmalówce", no ale to moja interpretacja. Jeszcze raz dziękuję za wyjaśnienia i pozdrawiam.

PS: ta maszyna z Twojego zdjęcia w ujęciu "od góry" to A46-126, "Sindbad II", BF-S, S/Ldr Cook, 5 Sqn RAAF', 05.1945.
tatatusi
 
Posty: 176
Dołączył(a): niedziela, 10 listopada 2019, 13:18


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości