PZL P.24E IBG/Azur 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

PZL P.24E IBG/Azur 1/72

Postprzez skusz » piątek, 29 października 2021, 19:12

W 1936 r. PZL zawarł umowę z Rumunią na dostawę 5 PZL P.24E oraz na budowę następnych 25 sztuk na licencji w fabryce IAR w Braszowie. To jest właśnie pierwszy polski P.24E. Z zestawu Azura wykorzystałem osłonę silnika, śmigło, chłodnice. Kalkomanie wykonał częściowo Bogdan "Mr. Decal" Zapraszam.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : viewtopic.php?f=207&t=20734
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3142
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 16:27
Lokalizacja: Roztocze

Reklama

modele polskich samolotów

Re: PZL P.24E IBG/Azur 1/72

Postprzez abtb » sobota, 30 października 2021, 08:09

PZL-ka w malowaniu innym niż polskie khaki zawsze wygląda fajnie i ciekawie. Fajny model, podoba mi się. Trochę tylko ten napis PZL na usterzeniu jakiś dziwny ;o) . I mam pytanie , bo mnie zżera ciekawość - czy rumuńskie rondle były na górnych powierzchniach płata rozmiszczone na wzór naszych szachownic czy jednak symetrycznie.
abtb

Zimna Wojna 1
 
Posty: 1240
Dołączył(a): poniedziałek, 3 grudnia 2018, 08:43
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: PZL P.24E IBG/Azur 1/72

Postprzez xmen » sobota, 30 października 2021, 10:38

Ciekawy model.Duży plus za tematykę.Jedna rzecz nie daje mi jednak spokoju.O ile skrzydła są wymalowane ładnie i z wyczuciem to kadłub wygląda jakby malował go ktoś inny. :?:
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1138
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 10:02

Re: PZL P.24E IBG/Azur 1/72

Postprzez skusz » sobota, 30 października 2021, 18:42

Dzięki
abtb napisał(a): ... Trochę tylko ten napis PZL na usterzeniu jakiś dziwny ;o) . I mam pytanie , bo mnie zżera ciekawość - czy rumuńskie rondle były na górnych powierzchniach płata rozmiszczone na wzór naszych szachownic czy jednak symetrycznie.

Dziwny, bo malowany ręcznie na białej kalkomanii a rąsia i oczko już nie te :D :mrgreen:
Rondle były malowane asymetrycznie, nawet krzyże we wczesnym okresie ich wprowadzania zdarzały się asymetrycznie malowane.
ochli napisał(a):Ciekawy model.Duży plus za tematykę.Jedna rzecz nie daje mi jednak spokoju.O ile skrzydła są wymalowane ładnie i z wyczuciem to kadłub wygląda jakby malował go ktoś inny. :?:

W sumie nie wiem dlaczego tak wyszło, bo skrzydła były przyklejone i wszystko malowane jednocześnie. Może łosz wyciągnął niektóre partie na skrzydłach.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : viewtopic.php?f=207&t=20734
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3142
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 16:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: PZL P.24E IBG/Azur 1/72

Postprzez dymuwa » poniedziałek, 1 listopada 2021, 18:14

skusz napisał(a):...Rondle były malowane asymetrycznie, nawet krzyże we wczesnym okresie ich wprowadzania zdarzały się asymetrycznie malowane...
W sumie nie wiem dlaczego tak wyszło, bo skrzydła były przyklejone i wszystko malowane jednocześnie. Może łosz wyciągnął niektóre partie na skrzydłach.


Super model, ale faktycznie rzuca się w oczy różnica kolorów kadłuba i górnego skrzydła. Ciekawa dla mnie lekcja historii lotnictwa Rumunii, ponieważ o tych asymetrycznych rondlach u Rumunów nie czytałem. Czy dotyczyło to również internowanych Łosi i Karasi (mam w planach, stąd pytanie)? Dostępne kalkomanie takiego układu nie wykazują.
Avatar użytkownika
dymuwa

Anim_Ukr
 
Posty: 737
Dołączył(a): piątek, 25 maja 2012, 14:10
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.

Re: PZL P.24E IBG/Azur 1/72

Postprzez skusz » środa, 3 listopada 2021, 19:24

W książce Polskie Konstrukcje Lotnicze w Rumunii 1933-1947 cz.IV jest sporo zdjęć Łosi i Karasi, ale mają symetrycznie malowane oznaczenia.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : viewtopic.php?f=207&t=20734
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3142
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 16:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: PZL P.24E IBG/Azur 1/72

Postprzez HK1885 » czwartek, 4 listopada 2021, 10:30

Ładny, podoba się.

W sumie to jakoś przegapiłem, ze Rumuni latali na P.24 choć to krewny IARa-80. :mrgreen:
Avatar użytkownika
HK1885
 
Posty: 1912
Dołączył(a): wtorek, 25 czerwca 2013, 12:14

Re: PZL P.24E IBG/Azur 1/72

Postprzez skusz » czwartek, 4 listopada 2021, 15:27

dymuwa napisał(a): Ciekawa dla mnie lekcja historii lotnictwa Rumunii, ponieważ o tych asymetrycznych rondlach u Rumunów nie czytałem. Czy dotyczyło to również internowanych Łosi i Karasi (mam w planach, stąd pytanie)? Dostępne kalkomanie takiego układu nie wykazują.

Monografia Karasia MMP (oczywiście tylko do dyskusji)
Obrazek
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : viewtopic.php?f=207&t=20734
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3142
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 16:27
Lokalizacja: Roztocze


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości