F4F-4 Wildcat Arma Hobby 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

F4F-4 Wildcat Arma Hobby 1/72

Postprzez Puskal » piątek, 17 grudnia 2021, 13:04

Kolejny skończony model przed końcem roku. Model zrobiony prosto z pudła z ominięciem kilku blaszek.
Podstawka to fragment pokładu z pudełka FM-1/FM-2.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I zdjęcie rodzinne
Obrazek

więcej jak zwykle na blogu firmowym
http://armahobbynews.pl/blog/2021/12/17/f4f-4-wildcat-expert-set-galeria-marcin-ciepierski/
Avatar użytkownika
Puskal
 
Posty: 642
Dołączył(a): piątek, 1 marca 2013, 22:53

Reklama

Re: F4F-4 Wildcat Arma Hobby 1/72

Postprzez Kamil232 » niedziela, 2 stycznia 2022, 20:47

Cześć,

Bardzo przyjemne dla oka wykonanie. Mam pytanie jakiej konkretnie farby użyłeś (producent/numer) do oddania Bluegrey na górnych powierzchniach. I czy to ta sama farba co w przypadku Twojego pamiętnego Gus's Gopher'a ? ;o)
Avatar użytkownika
Kamil232
 
Posty: 101
Dołączył(a): piątek, 13 czerwca 2014, 12:49
Lokalizacja: Radom

Re: F4F-4 Wildcat Arma Hobby 1/72

Postprzez Aleksander » niedziela, 2 stycznia 2022, 23:38

Fajny - rzeczywiście Arma Hobby zrobiła niezłą robotę, a Twoje wykonanie wyszło super.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: F4F-4 Wildcat Arma Hobby 1/72

Postprzez Artur Rzepka » poniedziałek, 3 stycznia 2022, 10:41

Normalnie bym pozrzędził delikatnie (jak przy Mustangu) na brak Twoich fajnych zdrapek ale...

Te błękitne wdzianko jest prześliczne, ta pękata bryła świetnie się w nim prezentuje! I bardzo fajny detal w postaci szczeliny przy klapach.
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: F4F-4 Wildcat Arma Hobby 1/72

Postprzez Puskal » poniedziałek, 3 stycznia 2022, 12:56

Dzięki

Farba to Ak Interactive Real Colors RC256 M-485 Blue Grey. Wg mnie jest trochę za jasny, żeby przyciemnić dodawałem odrobinę granatowego (gloss sea blue). Dlatego kolor ramki oszklenia nie trafił w to co na reszcie, trudno domieszać żeby wyglądała tak jak cały model. W Korsarzu używałem kolorów Hataki, które też są za jasne w moim odczuciu. Za mały jest kontrast miedzy szaroniebieskim na górze a szarym na dole. Kupiłem teraz farbę Mr. Painta i zobaczę czy lepiej trafia w moje gusta z tym odcieniem.
Avatar użytkownika
Puskal
 
Posty: 642
Dołączył(a): piątek, 1 marca 2013, 22:53

Re: F4F-4 Wildcat Arma Hobby 1/72

Postprzez Kamil232 » poniedziałek, 3 stycznia 2022, 23:18

Puskal napisał(a):Farba to Ak Interactive Real Colors RC256 M-485 Blue Grey. Wg mnie jest trochę za jasny, żeby przyciemnić dodawałem odrobinę granatowego (gloss sea blue).


Dzięki za info. Co do kolorków właśnie to mi podoba się ten błękitny ton. Model jest w moim odczuciu atrakcyjniejszy modelarsko. Z drugiej strony względy merytoryczne. Trzeba znaleźć wypośrodkowanie ale punkt wyjścia będę już miał. :D
Avatar użytkownika
Kamil232
 
Posty: 101
Dołączył(a): piątek, 13 czerwca 2014, 12:49
Lokalizacja: Radom


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 58 gości