Aichi M6A1 - Tamiya 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Aichi M6A1 - Tamiya 1/72

Postprzez kamil.f » wtorek, 4 stycznia 2022, 22:42

Cześć,

poniżej zdjęcia modelu Aichi M6A1 wykonanego w grudniowe wieczory. Malowany pędzelkiem (oprócz lakierów bezbarwnych i podkładu). Trochę błędów, poprawek, prób i doświadczenia na kolejne japończyki :) Uwagi, sugestie mile widziane.

Pozdrawiam :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kamil.f
 
Posty: 6
Dołączył(a): piątek, 24 grudnia 2021, 10:15

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Aichi M6A1 - Tamiya 1/72

Postprzez 307_Piotras » czwartek, 6 stycznia 2022, 01:17

Nie ma chętnych to ja Ci odpiszę. Niestety ale koń jaki jest każdy widzi i cukrować chyba nie ma sensu. Jeżeli chcesz się bawić w modeliki to daj sobie spokoj z pędzlami to po pierwsze. Kup sobie aerograf chiński który jest tani i spokojnie możesz się bawić. Jako dowód, zobacz nawet tutaj prezentowane modele, chinolami tak pomalowane, że niejeden iwaciarz siedzi cicho zeby się nie wydało, że wywalił w błoto 250 jurków a i tak jak krew w piach :mrgreen: . Druga sprawa, sklej i pomaluj na czysto. Jak to bedziesz miał obcykane to zacznij z bajerami. Odwrotnie będzie cężko. Oby każdy następny był lepszy, czego Tobie i nam wszystkim życzę :) .Powodzenia.
Avatar użytkownika
307_Piotras
 
Posty: 167
Dołączył(a): niedziela, 9 października 2016, 00:11
Lokalizacja: Łódź/Navan

Re: Aichi M6A1 - Tamiya 1/72

Postprzez kamil.f » czwartek, 6 stycznia 2022, 10:36

O cukrowanie nie chodzi, opis działu to "poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników" :) O areografie myślę intensywnie i możliwe, że się zdecyduję, ale to za jakiś czas. Z bajerami przesadziłem to fakt, chciałem trochę uwidocznić poszycie (nieudane próby z Panel Line Tamiya) i ostatecznie skończyłem z "efektem" zdrapanego lakieru. Dziękuję i pozdrawiam :)
kamil.f
 
Posty: 6
Dołączył(a): piątek, 24 grudnia 2021, 10:15

Re: Aichi M6A1 - Tamiya 1/72

Postprzez Vierbein » czwartek, 6 stycznia 2022, 13:07

A ja uważam że pędzelkowanie ma sens, jeśli ktoś tak woli. Wyszło całkiem nieźle. Jedynie to obicia wyszły za intensywne. Ten samolot został zaprojektowany do startu ze specjalnego okrętu podwodnego i atakowania wybrzeży USA. Zbudowano chyba tylko dwa takie okręty, które nie wykonały swoich zadań. Samolotów też pewnie nie było wiele.
PORTFOLIO
"The nice thing about P.C.10 is nobody can prove you wrong"
Avatar użytkownika
Vierbein

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 290
Dołączył(a): środa, 20 czerwca 2012, 10:57
Lokalizacja: znowu Stambuł

Re: Aichi M6A1 - Tamiya 1/72

Postprzez Mac Eyka » czwartek, 6 stycznia 2022, 14:29

Model jak na początki całkiem nieźle.
Ale nieco trzeba poczytać o historii danej konstrukcji, przyjrzeć się kilku zdjęciom, choć niestety za dużo ich niema.
Tu masz trzy zdjęcia wykonane 10 lat po wojnie jak jeden egzemplarz z magazynu wyciągnęli.

Pływaki są obdarte, skrzydła też, ale kadłub już nie. Widać do w tym magazynie przepychali.

Tu jest jedno z bardziej znanych fotek Seirana

Obrazek

a tu inne

Obrazek

Na obu jest w miarę czysty.
Generalnie maszyny te nawet jak zostały użyte bojowo to wykonały jedną misję i cześć.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3031
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Aichi M6A1 - Tamiya 1/72

Postprzez kamil.f » czwartek, 6 stycznia 2022, 15:54

Uszkodzenia lakieru mocno przesadziłem, nie wyglądają realistycznie, ale jak już wspomniałem- małe problemy z podkreśleniem linii za pomocą panel line Tamiya... Powód znany, do poprawy przy kolejnym modelu i za radą @307_Piotras w wersji czystej. Tak na "małe usprawiedliwienie" :oops: dodam, że inspirowałem się zdjęciem:

Obrazek

oraz gotowymi modelami np:

https://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=12&t=21339
https://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=13&t=85737
https://www.hyperscale.com/2008/galleries/m6a1seirannl_1.htm

jak widać jest też różne podejście do tego co pod farbą mogło być.
kamil.f
 
Posty: 6
Dołączył(a): piątek, 24 grudnia 2021, 10:15

Re: Aichi M6A1 - Tamiya 1/72

Postprzez Aleksander » czwartek, 6 stycznia 2022, 17:02

Nie zauważyłem jakichś wielkich "nieczystości" w sklejaniu, może poza przyklejeniem wiatrochronu.
I jak na malowanie pędzlem, też nie wygląda bardzo źle - nie mam ochoty "cukrować", ale były gorsze modele spod pędzla, choć niechybnie aerograf byłby lepszym narzędziem. Dobre malowanie pędzlem to duża sztuka.
Zgadzam się co do przesadzonego i dość symetrycznego zużycia powierzchni malowanych, ale takie rzeczy są zawsze kontrowersyjne i żeby dobrze wyglądały, trzeba je dobrze umieć robić (mnie to też, zresztą, średnio wychodzi).
Dawaj dalej, zainwestuj w aerograf i się nie zniechęcaj - "pierwsze śliwki - robaczywki"
Jak Ciebie to pocieszy, to mój debiut był gorszy :)
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7967
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: armiger, Łukasz_K i 21 gości