A6M5 Zero Hasegawa 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: A6M5 Zero Hasegawa 1/72

Postprzez Puskal » niedziela, 15 maja 2022, 12:42

Ciekawe dyskusje model wywołał. O co chodzi z kolorem działek, zrobiłem Gun Metal, może trochę za jasny wyszedł. Co do błotka na spodzie to traktujmy to jako moją interpretację brudzenia się, zdjęcie z rowerem to dobry trop. Ze śmigłem nie wiem jak powinno być w końcu.
Avatar użytkownika
Puskal
 
Posty: 642
Dołączył(a): piątek, 1 marca 2013, 22:53

Reklama

Re: A6M5 Zero Hasegawa 1/72

Postprzez Murek » niedziela, 15 maja 2022, 16:11

Puskal napisał(a):Ciekawe dyskusje model wywołał. O co chodzi z kolorem działek, zrobiłem Gun Metal, może trochę za jasny wyszedł. Co do błotka na spodzie to traktujmy to jako moją interpretację brudzenia się, zdjęcie z rowerem to dobry trop. Ze śmigłem nie wiem jak powinno być w końcu.

No właśnie takie jakieś jasne te lufy wyszły. Ja maluję czarnym półmatem i potem bardzo dobrze wytartym z olejnej aluminiowej farby pędzlem, metodą "suchego pędzla" przecieram.
Śmigło jest o.k., jeśli zakładamy, że samolot jest w miarę nowy to nie musi mieć wytartych łopat do gołej blachy.
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: A6M5 Zero Hasegawa 1/72

Postprzez blueYeti » poniedziałek, 16 maja 2022, 10:42

Murek napisał(a):Śmigło jest o.k., jeśli zakładamy, że samolot jest w miarę nowy to nie musi mieć wytartych łopat do gołej blachy.


Ma to sens, ciezko znalezc zdjecie.

Puskal napisał(a):Ciekawe dyskusje model wywołał. O co chodzi z kolorem działek, zrobiłem Gun Metal, może trochę za jasny wyszedł. Co do błotka na spodzie to traktujmy to jako moją interpretację brudzenia się, zdjęcie z rowerem to dobry trop. Ze śmigłem nie wiem jak powinno być w końcu.


Myslalem ze ty moze masz jakies kwity :mrgreen:
Model swietny nie ma sie co czepiac smigla :mrgreen:
pozdrawiam
blueYeti
blueYeti
 
Posty: 373
Dołączył(a): sobota, 16 listopada 2013, 23:11

Re: A6M5 Zero Hasegawa 1/72

Postprzez zegeye » poniedziałek, 16 maja 2022, 13:31

dymuwa napisał(a):
Dominik napisał(a):Nie wiem o co chodziło, ale w porównaniu z innymi samolotami Marynarki, akurat Reiseny były mało poobijane. ..

Np. ten ostatni na drugim zdjęciu
https://www.worldwarphotos.info/gallery ... o/a6m-221/
https://www.worldwarphotos.info/gallery ... -model-52/


Pokazałeś wraki.... samoloty w linii tak nie wyglądały. Większość zdjęć pokazujących mocno poobdzierane samoloty japońskie to fotki egzemplarzy porzuconych, zniszczonych na ziemi lub od dawna bez obsługi naziemnej. Najczęściej robione pod koniec wojny na lotniskach zajmowanych przez amerykanów.... Samoloty liniowe były najczęściej zadbane (piszę najczęściej bo oczywiście od reguły może zdarzyć się wyjątek... jak to w życiu bywa :D )
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości