Hawker Hurricane Mk.I (LI592) 615 Sqn. / Airfix 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Hawker Hurricane Mk.I (LI592) 615 Sqn. / Airfix 1:72

Postprzez Woit » piątek, 16 września 2022, 00:12

Zapraszam do galerii modelu w pełni relaksacyjnego, złożyłem go sobie głównie dla odstresowania.
Budowa była całkiem przyjemna, prosto z pudła bez wnikania w poprawność merytoryczną itp. Dokleiłem pozostałości pasów fotela po Mustangu (przez to oszklenie i tak niewiele widać), dorobiłem światła pozycyjne na końcówkach i przewód anteny radiostacji (z rozciągniętej ramki).
Model pomalowałem pomarańczową Hataką położoną na aluminiowy XTREME METAL (widać różnicę w porównaniu do Spita gdzie te same farby były położone na czarny podkład). Dodałem kilka kalkomanii z oznaczeniami eksploatacyjnymi z zestawu bonusowego dodawanego do Hurricane'a od ArmaHobby.

Do malowania kamo skorzystałem z szablonów zamieszczonych na blogu ArmaHobby.
Mam dużą frajdę z szybko skończonego modelu ale i DUŻY niedosyt z wielu niedoróbek i braku takiego WOW efektu jak przy Hurkach kolegów prezentujących tu swoje dzieła.

Model odwzorowuje Hawker Hurricane Mk.I, ze skrzydłem krytym płótnem, w barwach 615 dywizjonu RAF. Jednostka ta brała udział w początkowej fazie Bitwy o Anglię a potem została przeniesiona na odpoczynek do Szkocji.

Znęcajcie się nad nim i wytykajcie co tylko się da. Wszelkie uwagi przydadzą się przy budowie kolejnego Hurricane'a w barwach dywizjonu 303 (z ArmaHobby).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam,
Woit
Avatar użytkownika
Woit

Animal Planet
 
Posty: 211
Dołączył(a): środa, 16 lutego 2011, 14:54

Reklama

Re: Hawker Hurricane Mk.I (LI592) 615 Sqn. / Airfix 1:72

Postprzez Aleksander » piątek, 16 września 2022, 07:58

Jak dla mnie OK - fajnie pomalowany i pobrudzony, zwłaszcza płótno na skrzydłach.
Mój czeka na swoją kolej, ale najpierw muszę zrobić "czteryósemki" ;o)
Obrazek
ObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7968
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Hawker Hurricane Mk.I (LI592) 615 Sqn. / Airfix 1:72

Postprzez radoslaw6363 » piątek, 16 września 2022, 08:53

Dobry jest :mrgreen:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2543
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Hawker Hurricane Mk.I (LI592) 615 Sqn. / Airfix 1:72

Postprzez Woit » piątek, 16 września 2022, 09:30

Dzięki Panowie :) Miło mi, że Wam się podoba.
Pozdrawiam,
Woit
Avatar użytkownika
Woit

Animal Planet
 
Posty: 211
Dołączył(a): środa, 16 lutego 2011, 14:54

Re: Hawker Hurricane Mk.I (LI592) 615 Sqn. / Airfix 1:72

Postprzez zegeye » piątek, 30 września 2022, 10:59

Przyjemny w odbiorze ... że się tak elokwentnie wypowiem :P Jednak nie przekonują mnie te plamki/cętki na skrzydłach jako ślady eksploatacji....
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości