F4U-1D Corsair Tamiya 1:32 Po latach ciężkiej służby

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: F4U-1D Corsair Tamiya 1:32 Po latach ciężkiej służby

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 31 października 2022, 09:26

Pashal napisał(a):Cała ta koncepcja jest w sumie dziwaczna, bo jak nie ma 3 zdjęć tego samego samolotu z 3 faz eksploatacji - świeżo pomalowany z fabryki ( bez jakichkolwiek oznaczeń przynależności ?), mało styrany, bardzo styrany to znaczy, że możesz sobie dowolnie te 3 modele pomalować pod względem autentyczności śladów eksploatacji, ale jaką wartość merytoryczną ma wtedy taki coś, szczególnie, że robisz to nie dla siebie na półkę ?
(...)[/url]

A czy wszyscy z nas w trakcie robienia swoich modeli posiłkują się zdjęciami konkretnego samolotu w konkretnym momencie? Jeżeli jesteś Modelarzem Redukcyjnym przez duże "R" - to jest to jak najbardziej zrozumiałe i chwalebne, ale wielu z nas uprawia raczej modelarstwo - nazwijmy je - "sylwetkowe", a stan oraz wygląd samolotu bywa często domniemany, albo całkiem jest "z sufitu". I bywa, że się podoba, co nie znaczy, że może być oceniany merytorycznie i brany za wzór dla kolejnych pokoleń modelarzy.
Komentując model @KRL-a oraz konwencję, w której wszystkie trzy mają być zrobione - ze swojego punktu widzenia - powiem, że nie widzę powodu dla kolejnej"gównoburzy" - już @greatgonzo napisał, że ten konkretny samolot nie miał szansy tak wyglądać w rzeczywistości, co nie znaczy, że nie mógłby. A skoro mógłby, to spróbujmy docenić (lub skrytykować) warsztat "malarsko-brudzeniowy", a nie mieć za złe, że nie spełnia naszych oczekiwań (skoro spełnia oczekiwania zamawiającego).
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Reklama

Re: F4U-1D Corsair Tamiya 1:32 Po latach ciężkiej służby

Postprzez Pashal » poniedziałek, 31 października 2022, 10:03

Aleksandrze drogi, ale ja nie krytykuję tego co pokazał KRL tylko jestem mocno zdziwiony taką dziwaczną koncepcją tego projektu - jakikolwiek samolot, jakkolwiek ubrudzony w 3 wariantach jego wyglądu - czyli zerowa wartość merytoryczna.
Przykro mi, że każda wymiana poglądów, a szczególnie ta nie "na klęczkach" sprowadzana jest na forum do określenia "gównoburza" .
Niby dlaczego wątpliwości dotyczące wartości koncepcji jest czymś złym, a krytyka modelu czymś godnym uwagi.
To co napisał gretgonzo to sobie napisał - czekam dalej na to, czy jest w stanie zrobić to o co go prosiłem - takie pustosłowie nie poparte żadnymi konkretami - czytaj zdjęciami nie ma żadnej wartości.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 31 października 2022, 13:52 przez Pashal, łącznie edytowano 3 razy
Pashal
 
Posty: 1642
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 14:10

Re: F4U-1D Corsair Tamiya 1:32 Po latach ciężkiej służby

Postprzez KRL » poniedziałek, 31 października 2022, 10:27

Myśle że błędem z mojej strony był opis, więc pozwólcie że go zmienię. Wszystkim będzie łatwiej a mi szczególnie, Ponieważ prace nad weatheringiem pod nadzorem zamawiającego kosztowały mnie sporo stresu a czasem zwyczajnie nerwów więc nie chcę sobie dodawać dodatkowego stresu na forum PWM.

Zmieniem więc opis modelu:

F4U-1D Corsair Tamiya 1:32
Model to zwyczajnie SF wykonany w formie szkoleniowej w celu zgłębiania technik weatheringu i poszerzerzania umiejętności warsztatowych.
Pokazany model nie ma i nie miał z założenia przedstawiać konkretny samolot umieszczony w konkretnych ramach czasowych.
Jeżeli taki rodzaj modelarstwa obraża kogoś lub czuje zwyczanie niesmak z góry przepraszam ale nauka wymaga poświęceń.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: F4U-1D Corsair Tamiya 1:32 Po latach ciężkiej służby

Postprzez Pashal » poniedziałek, 31 października 2022, 11:30

KRL nie zachowuj się jak dzieciak, bo ktoś ośmielił się zdziwić koncepcją projektu i przedstawić rzeczowe argumenty w odróżnieniu od pustosłowia.
Pashal
 
Posty: 1642
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 14:10

Re: F4U-1D Corsair Tamiya 1:32 Po latach ciężkiej służby

Postprzez KRL » poniedziałek, 31 października 2022, 11:38

W wieku pięćdziesięciu lat dziecko mam już dawno za sobą. Więc proszę cię nim coś napiszesz pomyśl. Tak jak napisałem wcześniej. Model nie podoba ci się rozumiem i szanuję twoja opinię. Reszta to dorabianie teorii.
Będę zobowiązany jeżeli już nie odpiszesz choć to oczywiście twoja decyzja.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: F4U-1D Corsair Tamiya 1:32 Po latach ciężkiej służby

Postprzez 307_Piotras » poniedziałek, 31 października 2022, 11:38

Zachowanie niektórych ludzi chyba nigdy nie przestanie mnie zadziwiać. Wstawiasz model i oczekujesz zachwytów, a jeżeli już ktoś ośmieli się cokolwiek krytycznie ocenić to następuje ostentacyjne " nabzdyczenie".
Mnie nie interesuje czy ktoś Ci kazał tak czy inaczej model pomalować, oceniam tylko to co widzę.Chcesz technicznie? Bardzo proszę. Zbiornik jest pomalowany super, problem w tym że wygląda nie jak zbiornik tylko jak stara betoniarka lub beczka na bimber w Luizjanie. Naprawdę nie widzisz tych gwiazd???? Przecież ja nie wymyślam, one są krzywe jak jasna cholera. Czyli twoim zdaniem powinienem udawać, że jestem już całkiem ślepy ponieważ inaczej narażam Cię na stres? Stres będziesz miał jak pani model dostanie i sama to zobaczy i w ramach reklamacji każe przemalować na proste.

Każdy kto prezentuje model publicznie musi sie skonfrontować z jego oceną. Pomijam zwykłe czepialstwo i złośliwości, które w tym przypadku nie występują. Zrozumiałe, że czasami upojeni własnym kunsztem czujemy się urażeni, ale bez przesady.
Avatar użytkownika
307_Piotras
 
Posty: 167
Dołączył(a): niedziela, 9 października 2016, 00:11
Lokalizacja: Łódź/Navan

Re: F4U-1D Corsair Tamiya 1:32 Po latach ciężkiej służby

Postprzez Pashal » poniedziałek, 31 października 2022, 11:50

KRL wskaż w którym miejscu skrytykowałem Twój model - czego zmyślasz ?!
Stosujesz bardzo "sprytny i sprawdzony" sposób, proponując, abym więcej nie pisał, bo jak odpiszę to będę robił oczywista "gównoburzę" - przepraszam, ale jednak nie skorzystam z Twojej propozycji :mrgreen:
Pashal
 
Posty: 1642
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 14:10

Re: F4U-1D Corsair Tamiya 1:32 Po latach ciężkiej służby

Postprzez KRL » poniedziałek, 31 października 2022, 11:51

Pashal napisał(a):KRL wskaż w którym miejscu skrytykowałem Twój model - czego zmyślasz ?!
Stosujesz bardzo "sprytny i sprawdzony" sposób, proponując, abym więcej nie pisał, bo jak odpiszę to będę robił oczywista "gównoburzę" - przepraszam, ale jednak nie skorzystam z Twojej propozycji :mrgreen:



Nie ma sprawy masz pełne prawo.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: F4U-1D Corsair Tamiya 1:32 Po latach ciężkiej służby

Postprzez Pashal » poniedziałek, 31 października 2022, 11:56

KRL no to w którym miejscu skrytykowałem Twój model ?

Odpowiem już za Ciebie, abyś się nie stresował - otóż w żadnym miejscu :shock:

Mam również prawo napisać to co napisałem w tym temacie.
Pashal
 
Posty: 1642
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 14:10

Re: F4U-1D Corsair Tamiya 1:32 Po latach ciężkiej służby

Postprzez georgk » poniedziałek, 31 października 2022, 21:27

Taki styrany złomek jest ok. Powiedzmy że uległ awarii i został gdzieś na archipelagu wysp Salomona ;o) . Pogoda zrobiła swoje.
georgk
 
Posty: 73
Dołączył(a): piątek, 4 marca 2022, 07:32

Re: F4U-1D Corsair Tamiya 1:32 Po latach ciężkiej służby

Postprzez KRL » sobota, 5 listopada 2022, 20:59

Serdecznie dziękuje za komentarze i opinie w temacie modelu. Wasze komentarze sa dla mnie bardzo ważne ponieważ zawsze pozwalają mi spojrzeć na to co zrobiłem z innej strony i wyciągnąć wnioski na przyszłość.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: F4U-1D Corsair Tamiya 1:32 Po latach ciężkiej służby

Postprzez Krzysiek Kowalik » sobota, 5 listopada 2022, 21:35

Świetny warsztat. Zazdroszczę. Styraną w takim stopniu widział bym jakąś maszynę japońska, jedna z tych mających już kilka lat, porzuconą na lotnisku. Masz może jakiegoś Japończyka w zamówieniu?

PS. Modelarstwo z lekka adrenaliną. Ledwo co uniknąłeś linczu ;o)
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 954
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 10:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: F4U-1D Corsair Tamiya 1:32 Po latach ciężkiej służby

Postprzez blueYeti » niedziela, 6 listopada 2022, 01:11

To ja Ci dziekuje za to ze ci chce dzielic swoimi pracami.
Czekam na te dwa nastepne.
pozdrawiam
blueYeti
blueYeti
 
Posty: 373
Dołączył(a): sobota, 16 listopada 2013, 23:11

Re: F4U-1D Corsair Tamiya 1:32 Po latach ciężkiej służby

Postprzez Pashal » niedziela, 6 listopada 2022, 13:52

Jako osoba, która ośmieliła się mieć jakiś odmienny pogląd na zaprezentowany temat dodam tylko jeszcze, że akurat ten samolot z numerem 167 JEST jednak wbrew temu co napisał autor relacji konkretnym samolotem przypisanym do konkretnych ram czasowych.

KRL napisał, że :
"Jeżeli taki rodzaj modelarstwa obraża kogoś lub czuje zwyczanie niesmak z góry przepraszam ale nauka wymaga poświęceń. "

KRl również napisał, że :
"Serdecznie dziękuje za komentarze i opinie w temacie modelu. Wasze komentarze sa dla mnie bardzo ważne ponieważ zawsze pozwalają mi spojrzeć na to co zrobiłem z innej strony i wyciągnąć wnioski na przyszłość."

Według mnie to jedno zdanie do drugiego troszkę nie współgra, tak samo jak używanie określania "lincz", nawet z taką, a nie inną "emotką", bo ani tu nikogo takie modelarstwo nie obraża, ani nikt tu nie czuje jakiegokolwiek niesmaku, ani nikt tu nie zamierzał nikogo linczować ;o)

Ja również cały czas czekam na kolejne odsłony tego projektu, ale aby nie stresować KRL od razu informuję, że na kolejne odsłony zdjęciowe projektu nic już nie napiszę. :!:

Jednak to tak najbardziej czekam na fantastyczne, oczywiście idealne do tego projektu zdjęcia samolotów jakie być może wreszcie zaprezentuje gretgonzo :idea:
Pashal
 
Posty: 1642
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 14:10

Re: F4U-1D Corsair Tamiya 1:32 Po latach ciężkiej służby

Postprzez Aleksander » niedziela, 6 listopada 2022, 21:13

Pashal napisał(a):Jako osoba, która ośmieliła się mieć jakiś odmienny pogląd na zaprezentowany temat dodam tylko jeszcze, że akurat ten samolot z numerem 167 JEST jednak wbrew temu co napisał autor relacji konkretnym samolotem przypisanym do konkretnych ram czasowych.
(...)
Jednak to tak najbardziej czekam na fantastyczne, oczywiście idealne do tego projektu zdjęcia samolotów jakie być może wreszcie zaprezentuje gretgonzo :idea:


Ech Pashal, Pashal... Znowu zaczynasz...
Po pierwsze - nikt nie ma Ci za złe, że masz swoje zdanie. Ale to nie znaczy, że jest to jedyne słuszne zdanie - i o to cała dyskusja się rozwinęła. Nie podoba Ci się? Ok - dałeś temu wyraz, ale nie każ KRL-owi robić modele wg Twoich poglądów. Co z tego że ten samolot jest przypisany do konkretnych ram czasowych? Czy to KAŻE nam robić go tylko w tej i jedynej postaci? A jak ja go sobie pomaluję na kolor czerwony i pokażę na forum z adnotacją, że np. strażacy z OSP chcieli mieć model ładnie pomalowanego samolotu w takim kolorze, to wyrzucisz mnie za to z forum? Trochę luzu. Nikt - przy zdrowych zmysłach - nie będzie traktował plastikowych samolotów jako źródło historyczne.
Spójrz na to, jak np na obraz Breughla "Pejzaż z upadkiem Ikara" - no nie powiesz mi, że na podstawie tego obrazu można sądzić, że ludzie w tamtych czasach latali na skrzydłach. Podziwiaj fajną technikę malowania i brudzenia - a jeżeli jest nienaturalna, to to powiedz i pokaż gdzie tak wg Ciebie jest, ale - na Boga - nie decyduj jak ktoś ma budować SWOJE modele - to dla większości z nas tylko zabawa.
No i po drugie - jak dobrze poszukasz, to znajdziesz modele greatgonza. I wierz mi - nie przynoszą wstydu temu forum. To, że ich teraz tu nie pokazuje, to znowu jest tylko jego prywatna sprawa...
I po trzecie - nie jestem Ci - broń Boże - wrogiem i nie traktuj mojej wypowiedzi jako atak, a jedynie jako - może zbyt rozbudowane - moje stanowisko w tym temacie (przy okazji przepraszam za OT). Bez obrazy i luzik - w końcu bawimy się tymi samymi zabawkami! :P
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości