B-26B Marauder, Hasegawa 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: B-26B Marauder, Hasegawa 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » sobota, 10 grudnia 2022, 18:11

Jeszcze raz dzięki wielkie za komentarze. Milo że się podoba. Jak by nie było to jak do tej pory model, któremu poświeciłem najwięcej czasu i oddałem najwięcej serca, ale dla tego nose artu warto było :lol:
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 954
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 10:12
Lokalizacja: Zabierzów

Reklama

Re: B-26B Marauder, Hasegawa 1/72

Postprzez pepi » poniedziałek, 20 lutego 2023, 00:39

Oto przykład jak można zniechęcić do modelarstwa...(właśnie przymierzałem się do Maraudera). Wyrzucam wszystkie sklejone, sprzedaję niesklejone-będę hodował rybki. Można inaczej ale nie da się lepiej. Czapki z głów! Piękny!!!
pepi
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota, 17 września 2022, 22:43

Re: B-26B Marauder, Hasegawa 1/72

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 20 lutego 2023, 15:59

Nie marudź i nie rezygnuj, tylko bierz się za robotę! I ćwicz! :P
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7991
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: B-26B Marauder, Hasegawa 1/72

Postprzez arhtus » poniedziałek, 20 lutego 2023, 16:24

Pominę ochy i achy bo model jest rewelacyjny i każdy to widzi i przejdę do zapytania :D
Jak powstały pasy inwazyjne? Na modelu strasznie ciężko jest uzyskać efekt owych pasów malowanych odręcznie, a tu patrzę na zbliżenia i ewidentnie takie wrażenie robią :shock: :D
Od taśmy zbyt równe, z ręki pędzlem znowu widać, że coś nie tak.. jaki jest sekret tych pasów? :D
arhtus
 
Posty: 557
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Re: B-26B Marauder, Hasegawa 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » czwartek, 23 lutego 2023, 18:15

arhtus napisał(a):Jak powstały pasy inwazyjne? Na modelu strasznie ciężko jest uzyskać efekt owych pasów malowanych odręcznie, a tu patrzę na zbliżenia i ewidentnie takie wrażenie robią


Pasy były malowane od taśmy. Po jej ściągnięciu granice przejścia miedzy kolorami zostały poprawione czarnym z pędzla. Wcześniej oczywiście pod kolory pasów został pryśnięty chipping fluid do lekkiego ich podskrobania

Obrazek

Obrazek

Wydaje mi się, że pasy na sporej części samolotów zostały nanoszone dosyć niechlujnie co zresztą da się zauważyć na zdjęciach. Wcześniej próbowałem czegoś takiego na Mustangu. Efekt na tyle mi się spodobał, że użyłem ostatnio na Marauderze i pewnie użyje na następnych modelach z DDay

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 954
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 10:12
Lokalizacja: Zabierzów

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 119 gości