SH-60F Ocean Hawk Kitty Hawk 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

SH-60F Ocean Hawk Kitty Hawk 1:35

Postprzez KRL » sobota, 3 grudnia 2022, 14:12

Tym razem na czysto ;o) Taka rybka Neo

SH-60F Ocean Hawk Kitty Hawk 1:35

Obrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

Re: SH-60F Ocean Hawk Kitty Hawk 1:35

Postprzez tommyk » sobota, 3 grudnia 2022, 23:13

Dla mnie idealny. Wygląda jak oryginał. Wiem, że weathering zasadniczo poprawia odbiór i nadaje realizmu ale czasem jak się wymknie spod kontroli to jednak trochę razi. Zresztą była duża dyskusja nie tak dawno :mrgreen:.
Poza tym lubię Black Hawki i wszystkie ich wariacje :) .
ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 469
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 20:42

Re: SH-60F Ocean Hawk Kitty Hawk 1:35

Postprzez Łukasz_K » sobota, 3 grudnia 2022, 23:33

No właśnie sam nie wiem co myśleć. Z jednej strony taki czysty wygląda świetnie, ale z drugiej gdyby mu uwypuklić to i owo to... na pewno mnie zainspirowałeś, spróbuję w swoim kolejnym śmigłowcowym projekcie nie przesadzić z weatheringiem. Świetny Hawk, gratki.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4827
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: SH-60F Ocean Hawk Kitty Hawk 1:35

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 4 grudnia 2022, 00:19

Bardzo ładny, i kolorki fajne.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9951
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: SH-60F Ocean Hawk Kitty Hawk 1:35

Postprzez Pashal » niedziela, 4 grudnia 2022, 10:03

Świetny model i świetny pomysł pokazania go na zdjęciu w takim położeniu jak oryginalny obiekt, co umożliwia porównanie tego co wykonał na modelu modelarz, ale także producent modelu - patrz pierwsze dwa zdjęcia.
Jeżeli chodzi o "wykon" modelarza to widać tylko krzywo ( brak pionu) przyklejone kalkomanie 7H.
Jeżeli chodzi o "wykon" producenta modelu to widać białe tło gwiazdy i pasków ( nie wiem, może w pewnym okresie tak właśnie było) i zbyt gruby napis NAVY i OO.
Mimo wszystko to bardzo rzadkie zjawisko, aby tak wykonać model i go pomalować itd. jak na danych zdjęciach wygląda rzeczywisty obiekt i za to szczególne gratki !
Ostatnio edytowano niedziela, 4 grudnia 2022, 12:56 przez Pashal, łącznie edytowano 1 raz
Pashal
 
Posty: 1668
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 14:10

Re: SH-60F Ocean Hawk Kitty Hawk 1:35

Postprzez KRL » niedziela, 4 grudnia 2022, 10:26

Dzięki za komentarze.
Kilka słów odnośnie tego co producent dołączył do zestawu jak zerkniecie na zdjęcia w necie ten konkretny śmigłowiec miał kilka wersji tego samego malowania raz napisy były takie innym razem inne więc trudno stwierdzić czy to wina KH że tak wyglądają mam wrażenie że w czasie mogła być wersja która byłaby zgodna z tym co dołączył w postaci kalek zespół Kitty Hawk.

W materii napisów 7H to zdecydowanie mój błąd bawiłem się z nowym dla mnie płynem do kalkomanii Super Strong od Tamki i okazało się że w pewnym momencie nie miałem już możliwości zmiany pozycji kalkomanii. W nadchodzącym tygodniu syn dotnie mi maski więc napisy będą poprawione w sposób który lubię najbardziej czyli maski + lakier.
No i na koniec kwestia samego malowania weatheringu po tym modelu kolejny raz przekonuję się że ja osobiście wolę te modele gdzie modelarz poszedł o krok za daleko niż taki jak powyżej. Choć to oczywiście tylko moje zdanie.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: SH-60F Ocean Hawk Kitty Hawk 1:35

Postprzez Pashal » niedziela, 4 grudnia 2022, 13:13

Dlatego napisałem, że być może właśnie takie białe tło było w pewnym okresie służby.
Z pewnością mało kto akurat zwrócił uwagę na ten mały brak pionu symbolu 7H - nie jest to jakieś na siłę wyszukiwanie błędów - po prostu akurat to wpadło mi w oko.

Ja za to zdecydowanie optuję za wersją, że lepiej, aby zrobić mniejszy krok niż za duży... szczególnie jak się stoi na krawędzi tego po czym model staje się już z lekka karykaturą.
Cały czas mam na myśli sytuację, gdy model odzwierciedla obiekt znany ze zdjęć oryginału.
Wiadomo, że każdy sobie skleja swoje modele według uznania, ale prezentując model na forum niech się nie irytuje, że ktoś ma do tzw."wykonu" uwagi... oczywiście, gdy takowe są zasadne.
Pashal
 
Posty: 1668
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 14:10


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 153 gości