IAR PZL P.24E IBG/Azur 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

IAR PZL P.24E IBG/Azur 1:72

Postprzez skusz » czwartek, 29 grudnia 2022, 15:00

Rok rozpoczynałem P.24A pasowałoby też i pe-dwódziestoczwórką :mrgreen: zakończyć. Tradycyjnie bazą był świetny zestaw IBG, z Azura wykorzystałem osłonę silnika i śmigło. Musiałem też ingerować w skrzydło, podaje się że wersja "E" wyposażona była w 4 km, ale na zdjęciach w Polskich Konstrukcjach Lotniczych wyraźnie widać tylko 2, więc zmodyfikowałem skrzydło.
Malowany Gunze C, kalki z zestawu Azura, tablica Yahu, reszta IBG. Zapraszam
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I w ten oto sposób, dzięki IBG i małym przeróbkom mam wszystkie P.24
Obrazek
Obrazek
jak kiedyś ktoś wyda P.43 to może zrobię bułgarską P.24J którą prawdopodobnie widać na fotce z Okęcia 8-) Oczywiście będzie to "What if?" :roll:
Fabryka "Pułaszczaków" na razie zamyka swe podwoje :cry: aby dać szansę innym produkcjom :D :P
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
Obrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3149
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Reklama

modele polskich samolotów

Re: IAR PZL P.24E IBG/Azur 1:72

Postprzez radoslaw6363 » czwartek, 29 grudnia 2022, 22:03

Zazdraszczam ,mam tylko ,,Bułgara'' i teraz robi się Turek i Grek ;o)
Twój model podobasię , a z resztą tworzy ładną całość.
Nie przesadzone , ale widoczne efekty zaawansowanych technik modelarskich robią robotę :mrgreen:
Wiem że ,,Puławszczaków'' masz więcej tak jak ja ;o)
I jeszcze raz dziękuję za przesłanie modelu z nartami , który umożliwił mi zbudowanie ,,jedenastki'' na nartach .
Obrazek
Ostatnio edytowano czwartek, 29 grudnia 2022, 22:21 przez radoslaw6363, łącznie edytowano 1 raz
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2543
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: IAR PZL P.24E IBG/Azur 1:72

Postprzez Mikolaj75 » czwartek, 29 grudnia 2022, 22:14

Bardzo przyjemna kolekcja się zbudowała.
Mam jednak pewne zastrzeżenia. Najbardziej przeszkadzają mi trzy tony koloru żółtego - ciepły na sterze, neutralny na znakach rozpoznawczych, zielonkawy na osłonie i pasie. Wiem, że to niełatwe jeśli trzeba dobrać kolor do kalkomanii (zwracałem na to uwagę w P.11c) ale tu różnice przekładają się na niekorzystny odbiór.
Uznanie za przeróbki skrzydeł, na tych żłobkach bałbym się ingerować, a Ty w tym i innych PZL-ach ładnie to wyprowadzasz.
Mikolaj75

Animal Planet
 
Posty: 535
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2014, 18:16

Re: IAR PZL P.24E IBG/Azur 1:72

Postprzez skusz » piątek, 30 grudnia 2022, 15:33

Dzięki
Mikolaj75 napisał(a): Najbardziej przeszkadzają mi trzy tony koloru żółtego - ciepły na sterze, neutralny na znakach rozpoznawczych, zielonkawy na osłonie i pasie.

Tutaj nałożyły się: kalki z IBG - ster kierunku, kalki Azur - krzyże i elementy szybkiej identyfikacji malowane Gunze C RLM 04.
Przy kalkach poszedłem na łatwiznę czyli jak dali tak położyłem, natomiast malowanki to takie niedopatrzenie, bo dałem czarny podkład, potem podmalówki białym i dałem RLM04, i to był błąd, bo wyszło jak widać, kanarkowy kolor jest zły wystarczyło trochę C58 orange-yellow pstryknąć i byłoby git.
Jakoś do tych "E" nie bardzo mam szczęście, kalki od Mr.Dekal nie wyszły, żółty też, czyli jeszcze jeden mus mieć :P :mrgreen:
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
Obrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3149
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: IAR PZL P.24E IBG/Azur 1:72

Postprzez HK1885 » piątek, 30 grudnia 2022, 16:13

Fajny bo rumuński. :mrgreen:

Kanarkowy możesz łatwo gasić - biały podkład, RLM04 i na to mgiełka z bardzo rozrzedzonego czerwonego. Intensywność żółtego możesz sobie w ten sposób regulować, a on robi się przy tym "ciepły".
Avatar użytkownika
HK1885
 
Posty: 1912
Dołączył(a): wtorek, 25 czerwca 2013, 13:14

Re: IAR PZL P.24E IBG/Azur 1:72

Postprzez skusz » piątek, 30 grudnia 2022, 16:28

HK1885 napisał(a):Fajny bo rumuński. :mrgreen:

Kanarkowy możesz łatwo gasić - biały podkład, RLM04 i na to mgiełka z bardzo rozrzedzonego czerwonego. Intensywność żółtego możesz sobie w ten sposób regulować, a on robi się przy tym "ciepły".

Dziękuję, ale już tak się tak zostanie :oops: :cry: , po zdjęciu masek zobaczyłem, że to to nie to, ale cóż ...
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
Obrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3149
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: IAR PZL P.24E IBG/Azur 1:72

Postprzez HK1885 » piątek, 30 grudnia 2022, 16:52

skusz napisał(a):po zdjęciu masek zobaczyłem, że to to nie to, ale cóż ...

Absolutnie nic... :mrgreen:

Popróbuj na boku i wykorzystaj przy jakimś malowaniu.
Avatar użytkownika
HK1885
 
Posty: 1912
Dołączył(a): wtorek, 25 czerwca 2013, 13:14

Re: IAR PZL P.24E IBG/Azur 1:72

Postprzez Murek » sobota, 31 grudnia 2022, 00:03

Z tym żółtym na ogonie to niekoniecznie musi być błąd. Przeglądałem niedawno instrukcję do Bf 108 w rumuńskim malowaniu i tam wyraźnie sugerują inny niż RLM 04 odcień.
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości