Grumman F3F-3 1:32 Revell/Monogram

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Grumman F3F-3 1:32 Revell/Monogram

Postprzez PiotrW » czwartek, 5 stycznia 2023, 22:32

Ujął mnie kształt tego samolotu i przywiódł na myśl pewną postać z bajki, która nazywa się Barry Baryłka - może znacie :) Zamówiłem więc zestaw i zbudowałem go trochę na rozgrzwkę po dłuższej przerwie od modelarstwa i jako dekorację na biurko.
Zestaw jest z 1998, ale jego historia sięga 1960. Być może z powodu wieku kalkomanie miały tendencję aby się rwać więc pokryłem je wieloma warstwami lakieru bezbarwnego przed malowaniem.
Dużo rzeczy bym teraz zrobił inaczej, ale model dostarczył mi frajdy i spełnia swoje zadanie. Póki ktoś go z biurka nie zrzuci niechcący na podłogę ;-)
Postanowiłem wykonać go zgodnie z intencją autorów tzn.
- ruchome powierzchnie sterowe
- chowane podwozie (główne i ogonowe)
- obracające się śmigło (które służy też do chowania podwozia)
- odsuwana osłona kabiny

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
PiotrW
 
Posty: 47
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2016, 18:30

Reklama

Re: Grumman F3F-3 1:32 Revell/Monogram

Postprzez Aleksander » czwartek, 5 stycznia 2023, 23:47

Fajna "baryłka"!
Pamiętam te zestawy Monogramu, które miały taką mechanizację podwozia - to jakieś lata 70-te, kiedy czasem coś "rzucili" do Czuj-Czynu (dla młodzieży - to był taki sklep - Centralna Składnica Harcerska, gdzie kiedyś można było, kupić i sprzęt harcerski, i modele) - wtedy ta skala była dla mnie egzotycznie duża, a taka mechanizacja mi się nie podobała.
Teraz - patrząc na Twój model - żałuję że nie kupiłem wtedy takiego Grummana, albo Mustanga, z chowanym podwoziem - odezwał się sentyment. Ten Twój F3F-3 wygląda świetnie (pewnie na biurku też), do kompletu samolotu w locie brakuje mi tylko pilota w kokpicie.
Gratuluję!
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Grumman F3F-3 1:32 Revell/Monogram

Postprzez PiotrW » sobota, 7 stycznia 2023, 11:22

Aleksander napisał(a): żałuję że nie kupiłem wtedy takiego Grummana, albo Mustanga, z chowanym podwoziem - odezwał się sentyment.


Nadal można kupić np. na ebayu. Tylko ceny są "kolekcjonerskie". Choć widzę jeden za $32.

Faktycznie pilot by się przydał - dzięki za inspirację. To jeszcze jest wykonalne.
PiotrW
 
Posty: 47
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2016, 18:30

Re: Grumman F3F-3 1:32 Revell/Monogram

Postprzez Maciek_66 » sobota, 7 stycznia 2023, 21:53

Ale czy Monogram, to nie był oryginalnie zrobiony jako Gulfhawk? Miałem takiego ze składnicy harcerskiej, jak się kręciło śmigłem, to podwozie się chowało i wysuwało. Problem w tym, że Gulfhawk, jako akrobacyjny, miał skrzydła od F2F, czyli o mniejszej rozpiętości. W takim przypadku są one złe dla F3F, a wypraski nie były zmieniane chyba.
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości