Polikarpow I-16 typ 5, Clear Prop 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Polikarpow I-16 typ 5, Clear Prop 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » poniedziałek, 16 stycznia 2023, 01:05

Model udało mi się ukończyć jeszcze przed nowym rokiem, ale z braku czasu dopiero teraz ogarnąłem sesję. Szczerze wszystkim polecam model. Jak pojawią się późniejsze wersje pewnie kupię. Napociłem się trochę przy podwoziu, ale udało się ogarnąć. Z byków jakich mam świadomość i jakich nie udało mi się uniknąć- brak szpachlowania linii na łączeniu skrzydeł kadłub od góry i na dole. Raz że pośpiech, dwa że wziąłem to za łączenia paneli i jakoś tak wyszło że nie sprawdziłem. Okopceń za rurami nie wykonywałem, gdyż nie dopatrzyłem się na zdjęciach. Malowany Vallejo. Warsztat https://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=12&t=92643 Zapraszam do galerii

Co do malowania to w internecie jak i w instrukcji jest opisane, że samolot został porzucony na lotnisku w Młynowie w Polsce w 1941r. Jeśli chodzi o jednostkę to są już rozbieżności pomiędzy 89 a 46I pułkiem Lotnictwa Myśliwskiego.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 954
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 10:12
Lokalizacja: Zabierzów

Reklama

Re: Polikarpow I-16 typ 5, Clear Prop 1/72

Postprzez Łukasz_K » poniedziałek, 16 stycznia 2023, 09:30

Kolejny twój świetny model. Łączę się w bólu odnośnie linii łączenia, mnie również oprócz tego, że się takie rzeczy czasem zdarzają to bolą potem równie bardzo, więc rozumiem ;o). Płótno na statecznikach super, ubrudzenia na płatach rewelacja, przebarwienia na kadłubie cymesik.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4816
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Polikarpow I-16 typ 5, Clear Prop 1/72

Postprzez skusz » poniedziałek, 16 stycznia 2023, 20:14

SUPER! Jest zarąbisty.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3151
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Polikarpow I-16 typ 5, Clear Prop 1/72

Postprzez marco2607 » poniedziałek, 16 stycznia 2023, 23:15

Nie narzekaj fajny jest. Ruskie też nieźle piją , to i gwiazdy nierowno pomalowali ;o)
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3305
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Polikarpow I-16 typ 5, Clear Prop 1/72

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 16 stycznia 2023, 23:26

Mnie tam też się podoba, gdybyś o tych liniach nie napisał, na pewno bym przeoczył
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7972
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Polikarpow I-16 typ 5, Clear Prop 1/72

Postprzez radoslaw6363 » wtorek, 17 stycznia 2023, 00:10

Fajnie wyszedł, brudzenie akuratne :mrgreen:
Ja chciałbym Hiszpana, wtedy ,,Rata'' rządziła.
Kolejny mógłby być Floty Północnej z napisami Za Stalina i Za CCCP przypisywany do Borysa Safonowa :mrgreen:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Polikarpow I-16 typ 5, Clear Prop 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » wtorek, 17 stycznia 2023, 14:48

Dzięki za komentarze. Też bym z chęcią kupił jeszcze jakaś późniejszą wersję od tego producenta jakby się pokazała. Zrobił bym jeszcze w jakimś dwubarwnym ruskim malowaniu. Jest maluszek, ale na prawdę bardzo fajny :lol:

Obrazek
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 954
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 10:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: Polikarpow I-16 typ 5, Clear Prop 1/72

Postprzez dymuwa » czwartek, 23 lutego 2023, 10:19

Wykonanie i malowanie super, bardzo mi się podoba, Gratulacje!. Jedyne do czego można przyczepić się - to że przed sesją zdjęciową zapomniałeś zdjąć maski z okienek kontroli wypuszczenia podwozia
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Generalnie model bije na głowę ICM i i Hase, ale co tu dużo gadać - technologie produkcyjne zmieniły się.
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
dymuwa

Anim_Ukr
 
Posty: 741
Dołączył(a): piątek, 25 maja 2012, 15:10
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.

Re: Polikarpow I-16 typ 5, Clear Prop 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » czwartek, 23 lutego 2023, 18:30

dymuwa napisał(a):Wykonanie i malowanie super, bardzo mi się podoba, Gratulacje!. Jedyne do czego można przyczepić się - to że przed sesją zdjęciową zapomniałeś zdjąć maski z okienek kontroli wypuszczenia podwozia


Dziękuję. Niestety to nie maski. Okienka wklejałem we wnęki przed przeklejeniem płatów do kadłuba. Jak już je przykleiłem to na następny dzień zauważyłem, że prześwituje przez nie jasny plastik kadłuba. Na tyle mnie to drażniło, że postanowiłem je zamalować. Myślę że było by po sprawie gdyby ten plastik pomalować na czarno. Nie rzucał by się tak w oczy przez te okienka i nie trzeba by ich malować :roll:

Obrazek

Pewnie jak znajdę jeszcze jakieś fajne malowanie i16 albo pokaże się jakaś późniejsza wersja to skleję jeszcze jednego i będę wiedział na co uważać- szpachlować linie i malować plastik za okienkami :)
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 954
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 10:12
Lokalizacja: Zabierzów


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości