Spitfire Mk.IXc "Schiele Beer Delivery" 1:48, eduard

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Spitfire Mk.IXc "Schiele Beer Delivery" 1:48, eduard

Postprzez eldiabllo » piątek, 10 marca 2023, 21:56

Po kilku miesiącach prac nad modelem, w końcu mogę powiedzieć ukończony. Pierwszy taki na wypasie z dodatkami, czyli silnik i karabin otwarte. Z zestawu ICM początkowego pozostały beczki i dodatkowy zbiornik na paliwo, model eduard i dodatki. Malowany Gunze C i Hataka Orange.

Co do histori i oznaczeń, Spitfire Mk.IXc na którym latał Tadeusz Schiele czyli ZF-H seria MK623.

Prawda historyczna jest numer seryjny MK623, swieżynka dostarczona do dywizjonu 308 w połowie czerwca 1944. W tym okresie jak wiadomo rozpoczęła się operacja D-DAY. Początkowo najczęściej latał na innych maszynach, podczas pierwszej fazy operacji na ML183, a że okres lotów był intensywny wiec na różnych maszynach latał. Jednak już pod koniec czerwca najczęściej samolotem na którym latał była właśnie maszyna o numerach Mk623. Dla dociekliwych jak dobrze zliczyłem (pierwsze ilość lotów dalej na Mk623) czerwiec 14 -4 , lipiec 9 - 7,sierpień 21-15, wrzesień 8 -3 , w oparciu o Operation Record Book.

Malowanie znanej ze zdjęcia Spitfire Vb Wielkiej Niedźwiedzicy, jest oczywiście w oparciu o informacje z książek Tadeusza i innych pilotów, tak jak i litera H. Okres modelu jest na lato, sierpień 1944 na polowym lotisku B10" w Plumetot, które działało od 10 czerwca 1944 r. Od sierpnia do września 1944 miejsce to było bazą, z której operowały trzy dywizjony polskich samolotów bojowych.

W książce Tadeusza Schiele, jest rozdział w którym opisuje jak to przywiózł piwo w dodatkowym czyściutkim, pobranym z magazynu dodatkowym zbiorniku na paliwo, przepłukanym gorącą woda, gdzie po przylocie chłopaki z dywizjonu zebrali się przy jego H.

Tak powstał Schiele Beer Delivery , moja inwencja twórcza pozwoliła mi dołożyć dodatkowo beczki z złotym trunkiem.

Prawda jest numer seryjny ,pilot, dywizjon, miejsce , niema zdjęć więc wygląd Spitfire , zestrzelenia (1 pewne, jedno po połowie z Pisarkiem i jedno prawdopodobnie) litery kodowe H , beczki na piwo i Wielka iedzica, jest wyobrażeniem moim na podstawie książek autora.

To tyle. Pozdrawiam.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
eldiabllo
 
Posty: 177
Dołączył(a): wtorek, 12 stycznia 2016, 22:53
Lokalizacja: Nowy Targ

Reklama

Re: Spitfire Mk.IXc "Schiele Beer Delivery" 1:48, eduard

Postprzez Mac Eyka » sobota, 11 marca 2023, 10:40

Fajny ci on jest normalnie
Choć z racji na rozbudowany silnik pewnie śmigiełko się nie kręci.
Ale jest to do wybaczenia
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3031
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Spitfire Mk.IXc "Schiele Beer Delivery" 1:48, eduard

Postprzez skusz » sobota, 11 marca 2023, 23:30

Szukałem inspiracji na piwnego Spitka i oto mam. Super. Podoba mi się, piękny on ci jest.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3150
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Spitfire Mk.IXc "Schiele Beer Delivery" 1:48, eduard

Postprzez Aleksander » niedziela, 12 marca 2023, 14:22

Też mi się podoba, bo fajny jest on ci ;o)
A tak na prawdę, to podoba mi się otwarty przedział silnikowy - zdecydowanie ożywił scenkę.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7970
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Spitfire Mk.IXc "Schiele Beer Delivery" 1:48, eduard

Postprzez eldiabllo » niedziela, 12 marca 2023, 21:23

Dzięki panowie. Oczywiście jestem świadom że są jakieś niedociągnięcia, ale chyba niema modelu idealnego ,zawsze coś jest do poprawy.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
eldiabllo
 
Posty: 177
Dołączył(a): wtorek, 12 stycznia 2016, 22:53
Lokalizacja: Nowy Targ


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości