PZL P.11a 1:72 IBG

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

PZL P.11a 1:72 IBG

Postprzez sebastian.roland » piątek, 14 kwietnia 2023, 19:07

Czołem modelarze!
Czas najwyższy zaprezentować wam kolejny ukończony model, który tym bardziej cieszy oko, że jest to konstrukcja polskiej produkcji z szachownicami na skrzydłach. Model pochodzi z zestawu "September Sky", w którym był również Łoś. Bardzo przyjemny model, części dobrze spasowane, ładnie zaprojektowane. Jednym słowem obyło się bez niespodzianek.

Postanowiłem nieco zmęczyć ten samolot, w myśl taką, że we wrześniu 1939 były to maszyny, na których czas zdążył odcisnąć swoje piętno. Mimo wszystko o samoloty te obsługa lotniskowa dbała jak mogła, dlatego zrezygnowałem z obić, a zdecydowałem się jedynie na moją wizję płowienia ciemnego khaki w jasny. Taka moja interpretacja samolotu z dłuższą służbą w czasie pokoju.

Z niedoróbek, które mi wytknięto (słusznie!): brakuje rurki pitota oraz przyrządy celownicze powinny być czarne - będzie to poprawione w stosownym czasie. :)

Więcej o budowie można poczytać tutaj.
A pooglądać tutaj: YouTube

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
sebastian.roland
 
Posty: 11
Dołączył(a): czwartek, 1 października 2020, 19:33

Reklama

Re: PZL P.11a 1:72 IBG

Postprzez Łukasz_K » piątek, 14 kwietnia 2023, 20:07

Podoba mi się twoja wersja khaki, ale na zdjęciach z warsztatu wyglądają tak jak się spodziewalem po kolorach hataki. To gdzie leży prawda na zdjęciach na białym czy szarym tle?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4818
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: PZL P.11a 1:72 IBG

Postprzez dzejo » piątek, 14 kwietnia 2023, 21:01

Świetny, podoba mi się Twoja wizja tego samolotu :mrgreen:
pozdrawiam
Andrzej
dzejo
 
Posty: 395
Dołączył(a): poniedziałek, 17 grudnia 2007, 20:21
Lokalizacja: Koło

Re: PZL P.11a 1:72 IBG

Postprzez sebastian.roland » piątek, 14 kwietnia 2023, 21:25

Łukasz_K napisał(a):Podoba mi się twoja wersja khaki, ale na zdjęciach z warsztatu wyglądają tak jak się spodziewalem po kolorach hataki. To gdzie leży prawda na zdjęciach na białym czy szarym tle?


Prawda zawsze leży gdzieś po środku. ;) A tak na serio to zdjęcia do galerii robiłem przy świetlówkach fotograficznych z odpowiednią nastawą temperaturową balansu bieli. Mimo wszystko jest niewielkie przekłamanie, na żywo kolor jest odrobinę cieplejszy.
sebastian.roland
 
Posty: 11
Dołączył(a): czwartek, 1 października 2020, 19:33


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 71 gości