Dornier Do-335 A10 Trainer HK Models

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Dornier Do-335 A10 Trainer HK Models

Postprzez KRL » środa, 19 kwietnia 2023, 14:06

Do-335 A10 Trainer HK Models 1:32

Kilka słów o zestawie. To trzeci model firmy HK Models który pojawił się na moim warsztacie.
Model z ładnym detalem przyjazny modelarzowi krótko mówiąc to kolejne pozytywne doświadczenie z HK Models
Elementu pasują do siebie bez problemów , kadłub tak pocięty że nie trzeba szpachlować wielu miejsc.
Mimo dość wysokiej ceny model wart zakupu.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Ostatnio edytowano środa, 19 kwietnia 2023, 15:54 przez KRL, łącznie edytowano 1 raz
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): sobota, 21 marca 2015, 23:02
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Dornier Do-335 A10 Trainer HK Models

Postprzez Thalgonis » środa, 19 kwietnia 2023, 15:51

Świetny! Zazdraszczam :mrgreen:

PS. jaka to skala? Bo poluję na takiego w 1/48 i nie mogę ustrzelić...
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1365
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 16:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Dornier Do-335 A10 Trainer HK Models

Postprzez KRL » środa, 19 kwietnia 2023, 15:55

Thalgonis napisał(a):Świetny! Zazdraszczam :mrgreen:

PS. jaka to skala? Bo poluję na takiego w 1/48 i nie mogę ustrzelić...



Skala 1:32 :)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): sobota, 21 marca 2015, 23:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dornier Do-335 A10 Trainer HK Models

Postprzez Murek » środa, 19 kwietnia 2023, 18:10

Mam nadzieję, że kołpaki i śmigła są w RLM 70 bo na zdjęciach wyglądają na bardzo ciemne (czarne?).
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 2992
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 22:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Dornier Do-335 A10 Trainer HK Models

Postprzez KRL » środa, 19 kwietnia 2023, 18:22

Murek napisał(a):Mam nadzieję, że kołpaki i śmigła są w RLM 70 bo na zdjęciach wyglądają na bardzo ciemne (czarne?).



Ogólnie jestem zdziwiony i nie mam pomysłu co jest ale zdjęcia dodane do forum mocno różnią się od tych które dodaję np. na Insta czy PB.
Te dodane przez IMGUR są ciemniejsze i z mocniejszą zielenią te dodane na portale typu Instagram wyglądają zdecydowanie bliżej oryginału.
Kołpaki kół opisałbym jako bardzo ciemny grafit
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): sobota, 21 marca 2015, 23:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dornier Do-335 A10 Trainer HK Models

Postprzez skusz » środa, 19 kwietnia 2023, 18:53

Świetny, zazdroszczę jakości i tempa budowy modeli.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : viewtopic.php?f=207&t=20734
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3142
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 16:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Dornier Do-335 A10 Trainer HK Models

Postprzez Albatros » środa, 19 kwietnia 2023, 20:51

KRL napisał(a):
Murek napisał(a):Mam nadzieję, że kołpaki i śmigła są w RLM 70 bo na zdjęciach wyglądają na bardzo ciemne (czarne?).



Ogólnie jestem zdziwiony i nie mam pomysłu co jest ale zdjęcia dodane do forum mocno różnią się od tych które dodaję np. na Insta czy PB.
Te dodane przez IMGUR są ciemniejsze i z mocniejszą zielenią te dodane na portale typu Instagram wyglądają zdecydowanie bliżej oryginału.
Kołpaki kół opisałbym jako bardzo ciemny grafit


Twoje zdjęcia nie mają przydzielonego żadnego profilu kolorystycznego. Dlatego każdy portal lub przeglądarka interpretuje kolory jak chce. Przydziel zdjęciom profil kolorystyczny sRGB, powinno pomóc.
Albatros
 
Posty: 70
Dołączył(a): piątek, 31 marca 2017, 09:42

Re: Dornier Do-335 A10 Trainer HK Models

Postprzez KRL » czwartek, 20 kwietnia 2023, 06:05

Dziękuję za podpowiedzi. Zapytam jeszcze jak mogę przydzielić profil sRGB?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): sobota, 21 marca 2015, 23:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dornier Do-335 A10 Trainer HK Models

Postprzez Albatros » czwartek, 20 kwietnia 2023, 11:32

Jeżeli eksportujesz zdjęcia z Lightrooma to w oknie Eksportu znajdź sekcję File Settings > Image Format: JPG, Colour Space: sRGB, jeżeli korzystasz z Photoshopa to Menu: Edycja > Przydziel profil: sRGB IEC61966-2.1; lub Menu: Edycja > Konwertuj do profilu: w oknie wybierasz Przestrzeń docelowa: sRGB IEC61966-2.1.
Albatros
 
Posty: 70
Dołączył(a): piątek, 31 marca 2017, 09:42

Re: Dornier Do-335 A10 Trainer HK Models

Postprzez PiterATS » czwartek, 20 kwietnia 2023, 12:23

Albatros napisał(a):Jeżeli eksportujesz zdjęcia z Lightrooma to w oknie Eksportu znajdź sekcję File Settings > Image Format: JPG, Colour Space: sRGB, jeżeli korzystasz z Photoshopa to Menu: Edycja > Przydziel profil: sRGB IEC61966-2.1; lub Menu: Edycja > Konwertuj do profilu: w oknie wybierasz Przestrzeń docelowa: sRGB IEC61966-2.1.


Tak z ciekawości dopytam, co jeśli nie korzysta się żadnego tego typu programów, tylko z prostych aplikacji czy darmowych programów do edycji zdjęć? Rzecz o tyle istotna, że nie każdemu uśmiecha się wydawać kilka lub kilkanaście banknotów 100-złotowych z powodów albo finansowych albo praktycznych. Opcji używania wątpliwej jakości piratów nie biorę pod uwagę :)
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 788
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 15:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dornier Do-335 A10 Trainer HK Models

Postprzez Łukasz_K » czwartek, 20 kwietnia 2023, 13:18

Fajny dziwoląg, gratki.

PiterATS napisał(a):darmowych programów do edycji zdjęć

z darmowych polecam alternatywę dla Lightrooma - DARKTABLE (opcja wyboru profilu kolorów znajduje się przy przycisku do eksportu)
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Dornier Do-335 A10 Trainer HK Models

Postprzez Albatros » czwartek, 20 kwietnia 2023, 14:09

PiterATS napisał(a):
Albatros napisał(a):Jeżeli eksportujesz zdjęcia z Lightrooma to w oknie Eksportu znajdź sekcję File Settings > Image Format: JPG, Colour Space: sRGB, jeżeli korzystasz z Photoshopa to Menu: Edycja > Przydziel profil: sRGB IEC61966-2.1; lub Menu: Edycja > Konwertuj do profilu: w oknie wybierasz Przestrzeń docelowa: sRGB IEC61966-2.1.


Tak z ciekawości dopytam, co jeśli nie korzysta się żadnego tego typu programów, tylko z prostych aplikacji czy darmowych programów do edycji zdjęć? Rzecz o tyle istotna, że nie każdemu uśmiecha się wydawać kilka lub kilkanaście banknotów 100-złotowych z powodów albo finansowych albo praktycznych. Opcji używania wątpliwej jakości piratów nie biorę pod uwagę :)


Z racji tego, że pracuję na LR i PS to nie za bardzo orientuję się w darmowych programach, natomiast szukałbym przez analogię, raczej każdy program, który służy do edycji zdjęć powinien mieć ustawienia przestrzeni kolorystycznej i możliwości przydzielenia profili. Można także przestrzeń kolorów ustawić bezpośrednio w aparacie, chyba wszystkie współczesne lustrzanki cyfrowe i bezlusterkowce powinny mieć taką możliwość.
Albatros
 
Posty: 70
Dołączył(a): piątek, 31 marca 2017, 09:42

Re: Dornier Do-335 A10 Trainer HK Models

Postprzez Murek » czwartek, 20 kwietnia 2023, 14:36

KRL napisał(a):
Murek napisał(a):Mam nadzieję, że kołpaki i śmigła są w RLM 70 bo na zdjęciach wyglądają na bardzo ciemne (czarne?).


Ogólnie jestem zdziwiony i nie mam pomysłu co jest ale zdjęcia dodane do forum mocno różnią się od tych które dodaję np. na Insta czy PB.
Te dodane przez IMGUR są ciemniejsze i z mocniejszą zielenią te dodane na portale typu Instagram wyglądają zdecydowanie bliżej oryginału.
Kołpaki kół opisałbym jako bardzo ciemny grafit


Chodziło mi o kołpaki śmigieł i łopaty śmigieł, w Luftwaffe standardowo malowane na RLM 70. Czasem kołpaki przemalowywane na czarny kolor, lub czarny i biały (ćwiartka, 1/3) ale łopaty cały czas 70.
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 2992
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 22:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Dornier Do-335 A10 Trainer HK Models

Postprzez KRL » poniedziałek, 24 lipca 2023, 14:31

Dziś już trzecia osoba złożyła mi gratulacje za wyróżnienie jakie rzekomo otrzymałem za model Do-335. Dziękuję serdecznie ale to pomyłka, nie byłem na żadnej wystawie z tym modelem. Sam model wykonałem na zamówienie więc nawet nie miałbym szansy zabrać go na wystawę ponieważ Pfeil stacjonuję w bazie gdzieś w Polsce.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): sobota, 21 marca 2015, 23:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dornier Do-335 A10 Trainer HK Models

Postprzez Mac Eyka » poniedziałek, 24 lipca 2023, 16:59

Jeziu sicku jaki on brzydki normalnie jest.
Samolot oczywiście, bo model całkiem fajnie ci wyszedł. Choć teutoński on jest.
Gratuluje kolejnego superaśnego modelu
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3023
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 21:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości