F/A-18D // Hobby Boss // 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: F/A-18D // Hobby Boss // 1:48

Postprzez Seweryn » niedziela, 22 października 2023, 11:24

shadowmare napisał(a):Napracowałeś się ale z tłumu się nie wyróżnia. Zdjęcia mega jasne, zanikają szczegóły. Rude zacieki ze spodu jakieś kontrastowe jakby rdza się rozmywała. Ten wielki ciemny baniak pod spodem tylko psuje sylwetkę.

Ty masz mental przedszkolaka, Atlas napisał w temacie Twojej jedenastki i momentalnie wpadasz tutaj i wymyślasz :)
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2074
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Ustroń

Reklama

modele polskich samolotów

Re: F/A-18D // Hobby Boss // 1:48

Postprzez shadowmare » niedziela, 22 października 2023, 12:59

Seweryn napisał(a):Ty masz mental przedszkolaka,
Na swojej stronce masz samochodziki do piaskownicy właśnie, tylko trochę drogie :)
Seweryn napisał(a):Atlas napisał w temacie Twojej jedenastki i momentalnie wpadasz tutaj i wymyślasz :)
Mam porównanie, widziałem lepsze odrzutowce. Tutaj widać napracowanie ale bez fajerwerków. Potrafię uzasadnić a nie tylko zgnoić.

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1578
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: F/A-18D // Hobby Boss // 1:48

Postprzez Atlas » niedziela, 22 października 2023, 14:23

shadowmare napisał(a):Napracowałeś się ale z tłumu się nie wyróżnia. Zdjęcia mega jasne, zanikają szczegóły. Rude zacieki ze spodu jakieś kontrastowe jakby rdza się rozmywała. Ten wielki ciemny baniak pod spodem tylko psuje sylwetkę.


Co do zdjęć to racja, przesadnie je rozjaśniłem i są nieco przepalone.
Kwestia zbiornika to kwestia indywidualna. Ja lubię akurat jak tam pod brzuchem jest coś sporego, zresztą to i tak bez znaczenia bo te samoloty latają z nimi więc nie jest to kwestia estetyki tylko realizmu.
Rude zacieki to nie rdza, bo tam nie za bardzo ma co rdzewieć, tylko efekty wycieków "płynów ustrojowych" myśliwca. Być może są za bardzo albo za mało kontrastowe, nie mnie to oceniać, według mnie są takie jak na zdjęciach czyli w sam raz. Bo warto podkreślić że w tych miejscach, a zwłaszcza na spodzie gondoli silników Hornety są strasznie tymi wyciekami zabrudzone. Więc to nie mój wymysł, tylko próba, być może nie do końca udana, odtworzenia tego co jest w rzeczywistości na tych samolotach.
To że są lepsze modele myśliwców - no nie jest to dla mnie coś zaskakującego. Ale miło że porównujesz do najlepszych, choć gdzie mi tam do nich. :)
A za uwagi dziękuję.
Atlas
 
Posty: 345
Dołączył(a): środa, 31 lipca 2019, 17:29

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 106 gości