Ki 43.II Hayabusa 1/32 Hasegawa

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Ki 43.II Hayabusa 1/32 Hasegawa

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 31 lipca 2023, 22:13

Taki tam sobie ulepiłem... ;o)
Zawsze chciałem mieć Oscara na swojej półce, dwa w 1/48 czekają na ukończenie, ten był większy i łatwiejszy do ogarnięcia, choć nie bez pewnych problemów. Pomysł @Pashala na klej introligatorski przy przewodach hamulcowych podwozia okazał się strzałem w dziesiątkę - dzięki za podpowiedź - człowiek uczy się całe życie.
Wszystkie oznaczenia z wyjątkiem drobnych napisów na osłonach podwozia malowane z użyciem masek Montexu. Model przedstawia samolot z 248 Sentai, z kwietnia 1944 - Papua Nowa Gwinea.
To ostatni mój model skończony przed emeryturą (na której jestem od 3 dni ;o) ). Dalsze będą już "emeryckie" :lol:

Oto i on:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

P.S. Dla MacEyki - śmigło się oczywiście kręci! :mrgreen:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Reklama

Re: Ki 43.II Hayabusa 1/32 Hasegawa

Postprzez Ringo » wtorek, 1 sierpnia 2023, 08:35

Model robi bardzo dobre wrażenie. Widać wysoki poziom Twojego warsztatu. Rzuca się w oczy staranność wykonania i dbałość o szczegóły. Gratuluję ukończonego dzieła, również przejścia na emeryturę ;o) .
Avatar użytkownika
Ringo
 
Posty: 176
Dołączył(a): czwartek, 18 maja 2023, 18:16
Lokalizacja: Kociewie

Re: Ki 43.II Hayabusa 1/32 Hasegawa

Postprzez Gujos » wtorek, 1 sierpnia 2023, 17:14

Model fajny... ale tak naprawdę to zazdroszczę emerytury :P
Rozumiem że co miesiąc nowy model ląduje na forum - aż do opróżnienia magazynu.
Poszukuję fotki/rysunku ściany ogniowej KI-84.
Avatar użytkownika
Gujos
 
Posty: 622
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 12:01
Lokalizacja: W-wa

Re: Ki 43.II Hayabusa 1/32 Hasegawa

Postprzez Aleksander » wtorek, 1 sierpnia 2023, 21:41

Też bym tak chciał, ale niestety, lekarskie emerytury za duże nie są i trzeba do nich dorabiać (co będę w pewnym stopniu czynił).
Ale mam nadzieję, że będę miał więcej czasu na hobby, bo czeka na mnie 169 różnych modeli!
Dzięki za przychylne spojrzenie na model - chciałem, żeby dało się na niego patrzeć bez niechęci i mam nadzieję, że mi się udało.
Oczywiście, nie mogło zabraknąć dedykacji - moim dwóm nieżyjącym kumplom - Jaśkowi i Piotrkowi - z którymi pasjonowałem się książką "Kamikadze Boski Wiatr" Arcta w podstawówce.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Ki 43.II Hayabusa 1/32 Hasegawa

Postprzez marco2607 » środa, 2 sierpnia 2023, 13:18

Aleksander napisał(a):Też bym tak chciał, ale niestety, lekarskie emerytury za duże nie są i trzeba do nich dorabiać (co będę w pewnym stopniu czynił).
Ale mam nadzieję, że będę miał więcej czasu na hobby, bo czeka na mnie 169 różnych modeli!
Dzięki za przychylne spojrzenie na model - chciałem, żeby dało się na niego patrzeć bez niechęci i mam nadzieję, że mi się udało.
Oczywiście, nie mogło zabraknąć dedykacji - moim dwóm nieżyjącym kumplom - Jaśkowi i Piotrkowi - z którymi pasjonowałem się książką "Kamikadze Boski Wiatr" Arcta w podstawówce.


Z wielkością emerytury to pojechałeś po bandzie tak jak Leszek W :twisted: Wiem że do dobroci łatwo się przyzwyczaić , ale osobiście bym zakazał takich praktyk . Emerytura +praca = znaczne podniesienie dochodu i zabieranie etatu młodszemu pokoleniu. Sorki jak uraziłem :oops:
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3307
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Ki 43.II Hayabusa 1/32 Hasegawa

Postprzez Thalgonis » środa, 2 sierpnia 2023, 13:41

Uuuuuu… To żart panie marco czy naprawdę tak uważasz? Bo jeżeli tak uważasz to jest równoznaczne z wysyłaniem wszystkich emerytów do piachu…
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1400
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 17:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Ki 43.II Hayabusa 1/32 Hasegawa

Postprzez Aleksander » środa, 2 sierpnia 2023, 19:59

marco2607 napisał(a):Z wielkością emerytury to pojechałeś po bandzie tak jak Leszek W :twisted: Wiem że do dobroci łatwo się przyzwyczaić , ale osobiście bym zakazał takich praktyk . Emerytura +praca = znaczne podniesienie dochodu i zabieranie etatu młodszemu pokoleniu. Sorki jak uraziłem :oops:

Nie uraziłeś. ale odpowiem.
Dla wyjaśnienia - nie zostaję w oddziale, w którym bez przerwy pracowałem prawie 41 lat, raczej będę dorabiał w prywatnym gabinecie lub spółce (napisałem "co będę w pewnym stopniu czynił"). Przed płaceniem podatków za wzrost dochodu uciekać nie będę ;o) , a dla młodych (którzy się jakoś obecnie do medycyny nie garną) miejsca nie zabraknie - i tak mam wrażenie, że na chirurgii za chwilkę nie będzie miał kto leczyć - dla porównania - jak zaczynałem pracę (w tym samym oddziale), to było 25 lekarzy, a jak odszedłem, zostało tylko 10 - liczba "łóżek" na oddziale pozostała taka sama. Nie ma chętnych, a gdyby nie emeryci, rzeczywiście nie byłoby obsady. Na moje miejsce nikt przyjść nie chciał, pracownia została nieobsadzona. Ja zaś zarobię sobie na waciki, a może na nowy model i nie zgnuśnieję bez kontaktu z ludźmi.
Ot i tyle w temacie emerytury.
A model, jak model - stoi i już się kurzy... ;o) :lol:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Ki 43.II Hayabusa 1/32 Hasegawa

Postprzez georgk » środa, 2 sierpnia 2023, 22:42

Thalgonis napisał(a):Uuuuuu… To żart panie marco czy naprawdę tak uważasz? Bo jeżeli tak uważasz to jest równoznaczne z wysyłaniem wszystkich emerytów do piachu…


Ciekawostką jest to że marco i aleksander zapewne są w podobnym wieku . Model ładnie pomalowany i czysto zrobiony. Może jak na ta skalę nity by były mile widziane.
georgk
 
Posty: 73
Dołączył(a): piątek, 4 marca 2022, 07:32

Re: Ki 43.II Hayabusa 1/32 Hasegawa

Postprzez Ringo » czwartek, 3 sierpnia 2023, 08:30

Aleksander napisał(a):
A model, jak model - stoi i już się kurzy... ;o) :lol:
[/quote]


Szkoda modelu żeby się kurzył. Jak domyślam się stoi na półce. Proponuję zakupić gablotkę.
Wybór nieduży na rynku. Ja kupiłem w IKEA witrynę Fabrikor i jestem z niej zadowolony.
Avatar użytkownika
Ringo
 
Posty: 176
Dołączył(a): czwartek, 18 maja 2023, 18:16
Lokalizacja: Kociewie

Re: Ki 43.II Hayabusa 1/32 Hasegawa

Postprzez Łukasz_K » czwartek, 3 sierpnia 2023, 12:16

Bardzo przyjemna hayabusa, podoba mi się się malowanie/cieniowanie i ogólnie profil barwny. Gratki emerytury, coś podejrzewam, że mnie zostanie pracować do końca życia :mrgreen: zazdraszczam.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4819
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Ki 43.II Hayabusa 1/32 Hasegawa

Postprzez Rafal » czwartek, 3 sierpnia 2023, 15:00

<offtopic>
marco2607 napisał(a):Emerytura +praca = znaczne podniesienie dochodu i zabieranie etatu młodszemu pokoleniu. Sorki jak uraziłem :oops:


"Ostatnie publikacje Głównego Urzędu Statystycznego pokazują liczbę lekarzy na poziomie 140 tysięcy, ale jednocześnie 25 proc. z nich jest wieku emerytalnym, czyli 65 plus. Z przeliczenia tego wynika, że brakuje nam około 50 tys. lekarzy."

https://www.prawo.pl/zdrowie/brakuje-le ... 18176.html
</offtopic>

Podziwiam ludzi którzy sklejają. Póki co tylko kolekcjonuję modele. Kto wie, może dam radę skleić na emeryturze.
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1276
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:09

Re: Ki 43.II Hayabusa 1/32 Hasegawa

Postprzez marco2607 » czwartek, 3 sierpnia 2023, 16:14

Rafal napisał(a):<offtopic>
marco2607 napisał(a):Emerytura +praca = znaczne podniesienie dochodu i zabieranie etatu młodszemu pokoleniu. Sorki jak uraziłem :oops:


"Ostatnie publikacje Głównego Urzędu Statystycznego pokazują liczbę lekarzy na poziomie 140 tysięcy, ale jednocześnie 25 proc. z nich jest wieku emerytalnym, czyli 65 plus. Z przeliczenia tego wynika, że brakuje nam około 50 tys. lekarzy."

https://www.prawo.pl/zdrowie/brakuje-le ... 18176.html
</offtopic>

Podziwiam ludzi którzy sklejają. Póki co tylko kolekcjonuję modele. Kto wie, może dam radę skleić na emeryturze.


https://politykazdrowotna.com/artykul/k ... nym/929438

Tak się złożyło że ostatnio trochę kasy na lekarzy oddałem , i na ich biedowanie szlak mnie trafia. Aby za dużo nie politykować mamy patologię medyczną.
Co do modelu każdy japoniec cieszy moje oko. :P
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3307
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Ki 43.II Hayabusa 1/32 Hasegawa

Postprzez Mecenas » czwartek, 3 sierpnia 2023, 18:09

Fajny model, gratuluję. Lubię takie widoczne, ale nienachalne efekty brudzenia i postarzania a przy tym estetykę wykonania.

Co to za kolor we wnękach podwozia? Taki ma być? Nie znam się na tym, ale wydawało mi się że to jakiś metalik a do tego bardziej niebieski. Możliwe, że coś mylę więc proszę o kilka słów.

Aleksander napisał(a):To ostatni mój model skończony przed emeryturą (na której jestem od 3 dni

Gratuluję, że udało Ci się dożyć :D Mnie zostało co najmniej 25 lat, tyle co za morderstwo....
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Ki 43.II Hayabusa 1/32 Hasegawa

Postprzez Aleksander » piątek, 4 sierpnia 2023, 13:15

Dzięki za miłe komentarze - rzeczywiście - nity pewnie poprawiłyby wygląd, ale jakoś nie umiem się przekonać do ich robienia (czytaj - nie wychodzi mi to nitowanie za diabła ;o) ). Może spróbuję przy następnym modelu.

Mecenas napisał(a):(...)
Co to za kolor we wnękach podwozia? Taki ma być? Nie znam się na tym, ale wydawało mi się że to jakiś metalik a do tego bardziej niebieski. Możliwe, że coś mylę więc proszę o kilka słów. (...)


No teoretycznie powinien to być kolor błękitnozielony, czyli Aotake Iro (o różnych odcieniach i jasności) - mój pochodzi od Vallejo ModelAir 71.419 "Aotake Azul Trans" - niestety, chyba go za dużo nałożyłem :-/ .
Link do dyskusji na ten temat (i wypowiedzi @Gienka) jest tu: https://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=10970

A co do wydawania pieniędzy na doktorów... Ja ostatnio wydałem kupę kasy na dekarzy, którzy kasę wzięli i nawet nie przyszli (chociaż powiedzieli, że byli) - ale czy to powód do uogólniania? Następna ekipa przyszła i zrobiła jak trzeba 8-). Myślę, że to powinien być EOT o profesjach i pieniądzach.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Ki 43.II Hayabusa 1/32 Hasegawa

Postprzez Murek » piątek, 4 sierpnia 2023, 17:14

Olku, tu masz kolor z palety Gunze C, którego używam: Mr.Hobby C057 Metallic Blue Green - jego nie da się za dużo nałożyć, polecam ;o)
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3005
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości