PZL P.11c 1/72 AH z indyczym nadzieniem

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: PZL P.11c 1/72 AH z indyczym nadzieniem

Postprzez quest » wtorek, 26 września 2023, 14:26

Hej
No skąd Bogdan ;-) Chłop chłopu taki los... no coś Ty... Żadnego cięcia, ogonek to podstawa.... ;-)

Według najnowszych badań feralnego dnia Dzwonek strącony został w samolocie 8.12. Znaleziono farfocle z płatowca które to mają potwierdzać (nie widziałem ich osobiście, jakby co).
Inna sprawa, czy wtedy pilot leciał samolotem z indykiem nie ma pewności, ja zakładam, że tak - jak zresztą większość badaczy.
Jeśli możesz jeszcze bezszkodowo dołożyć kalkę to ja nałożyłbym 8.12.
Bogdan co do radia to na takich technicznych rzeczach się nie znam, więc się nie wypowiem. Ale czy możliwym jest, że samolot został doposażony później w radio mimo niskiego numeru wojskowego?

Ps. źródło to Łukasz Łydżba, zawsze możesz go dopytać aby samemu wyrobić sobie zdanie. Może w jednostce numer 4 nosiły zarówno 8.12 jak i 8.125 (wcześniej na manewrach i stąd różnice w kroju cyfry).
Pozdrawiam
quest
 
Posty: 234
Dołączył(a): poniedziałek, 31 października 2011, 15:35

Reklama

Re: PZL P.11c 1/72 AH z indyczym nadzieniem

Postprzez Bogdan Stanek » wtorek, 26 września 2023, 22:56

Quest,
dwie "4"-ki z numerami jakże podobnymi i to w tej samej eskadrze, to byłby wyjątkowy przypadek.
Jeżeli "wykopek" zawiera 8.12, sądzę, że taki pozyskano, nie przesądza o sprawie gdyż ostatnia cyfra /tak ją widzę na fotografii/ była namalowana za wręgą z uchwytem do podnoszenia, na następnym arkuszu blachy poszycia.
Jeżeli tej blachy nie odnaleziono, to wniosek mógł być tylko taki jak przedstawiłeś.
Bogdan Stanek
 
Posty: 747
Dołączył(a): sobota, 17 września 2016, 16:07

Re: PZL P.11c 1/72 AH z indyczym nadzieniem

Postprzez Bogdan Stanek » wtorek, 13 lutego 2024, 16:09

quest napisał(a):Hej
No skąd Bogdan ;-) Chłop chłopu taki los... no coś Ty... Żadnego cięcia, ogonek to podstawa.... ;-)

Według najnowszych badań feralnego dnia Dzwonek strącony został w samolocie 8.12. Znaleziono farfocle z płatowca które to mają potwierdzać (nie widziałem ich osobiście, jakby co).
Inna sprawa, czy wtedy pilot leciał samolotem z indykiem nie ma pewności, ja zakładam, że tak - jak zresztą większość badaczy.
Jeśli możesz jeszcze bezszkodowo dołożyć kalkę to ja nałożyłbym 8.12.
Bogdan co do radia to na takich technicznych rzeczach się nie znam, więc się nie wypowiem. Ale czy możliwym jest, że samolot został doposażony później w radio mimo niskiego numeru wojskowego?

Ps. źródło to Łukasz Łydżba, zawsze możesz go dopytać aby samemu wyrobić sobie zdanie. Może w jednostce numer 4 nosiły zarówno 8.12 jak i 8.125 (wcześniej na manewrach i stąd różnice w kroju cyfry).
Pozdrawiam

Nie dawał mi spokoju ten numer /8.12/,i po niewczasie skojarzyłem, że odczytana przeze mnie "5", zwłaszcza jej brzuszek to okrągła klapka rewizyjna będąca w tym miejscu.
W tym miejscu nie namalowano cyfry numeru na jakiejkolwiek jedenastce, zawsze numer kończył się przed wręgą przy otworze do podnoszenia.
Tak to bywa gdy się bardzo chce..
Bogdan Stanek
 
Posty: 747
Dołączył(a): sobota, 17 września 2016, 16:07

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości

cron