PZL P.11C 1/72 AZUR + Part+Master+CMK+ inne

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

PZL P.11C 1/72 AZUR + Part+Master+CMK+ inne

Postprzez dzejo » poniedziałek, 8 stycznia 2024, 00:12

Cześć

Model rozpoczęty jeszcze w czasach zanim Arma i IBG myślały o swoich miniaturach, a kiedy te się pojawiły był na tyle zawansowany ze szkoda było przerywać. I choć zajęło to więcej czasu niż przewidywałem … dobrnąłem do końca .
Zestaw to Azur, po pojawieniu się na rynku wstępnie zauroczony… teraz kijem bym nie ruszył. Do jego największych plusów chyba można zaliczyć jedynie blaszkę i żywiczną chłodnicę.
Z dodatków:
-blaszka Part S72-019 dedykowana do modelu Siedlce, użyłem przede wszystkim elementy do wnętrza i przód osłony silnika
- zestaw Master AM72-150 zawierający celowniki , Km-y i dysze Venturiego (rewelacja)
- silnik Bristol żywica CMK Q72010
- tablica Yahu – niby dedykowana do tego modelu , ale trzeb było pomimo znacznego pocienienia ścianek , zmniejszyć jej szerokość o ok. 1mm, a tym samym pozbawić jednego z zegarów 
-przeróbki własne (modyfikacja kadłuba pod wiatrochron P.11, modyfikacje ryflowania na skrzydłach i statecznikach….) oraz zapożyczone z zestawu IBG śmigło i osłona silnika.

Miłego oglądania , wszelkie komentarze i uwagi mile widziane

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano poniedziałek, 8 stycznia 2024, 21:27 przez dzejo, łącznie edytowano 1 raz
pozdrawiam
Andrzej
dzejo
 
Posty: 395
Dołączył(a): poniedziałek, 17 grudnia 2007, 20:21
Lokalizacja: Koło

Reklama

Re: PZL P.11C 1/72 AZUR + Part+Master+CMK+ inne

Postprzez marco2607 » poniedziałek, 8 stycznia 2024, 09:30

Myślałem że jest w skali 1/48 , dopiero zdjęcie z ręką pokazało jaki to maluch. Super robota, brawo TY
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3307
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: PZL P.11C 1/72 AZUR + Part+Master+CMK+ inne

Postprzez tommyk » poniedziałek, 8 stycznia 2024, 11:39

Mi też bardzo się podoba. Widać włożoną pracę. Ze szczegółów bardzo fajnie wyszedł efekt zużycia powłoki malarskiej.
ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 467
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 20:42

Re: PZL P.11C 1/72 AZUR + Part+Master+CMK+ inne

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 8 stycznia 2024, 19:20

Fajny - śmigło robi robotę ;o)
Malowanie z wypłowieniami bardzo fajne, całość rzeczywiście może wyglądać na większą skalę.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: PZL P.11C 1/72 AZUR + Part+Master+CMK+ inne

Postprzez Murek » poniedziałek, 8 stycznia 2024, 21:36

Podoba się :D , szczególnie malowanie pow. pokrytych blachą drobnożłobkowaną, nie są za ciemne, co zdarza się na niektórych modelach (zbyt obfity łosz?). Na zdjęciach z budowy widać, że jednak sporo zaingerowałeś w bryłę.
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3005
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: PZL P.11C 1/72 AZUR + Part+Master+CMK+ inne

Postprzez skusz » wtorek, 9 stycznia 2024, 18:30

Zarąbista Jedenastka, bardzo mi się podoba.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3154
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: PZL P.11C 1/72 AZUR + Part+Master+CMK+ inne

Postprzez radoslaw6363 » wtorek, 9 stycznia 2024, 22:06

Zrobiłem Ten model przed laty i też stwierdzam że dziś kijem bym Go nie ruszył ;o)
Wtedy to był pierwszy od lat nowy model ,,Puławszczaka'' . Wywiązała się dyskusja na tym i konkurencyjnym forum. Towarzystwo podzieliło się na grupę twierdzącą że lepszy rydz niż nic i tych którzy mówili że lepiej żeby Tego modelu nie było.
Odrębna dyskusja dotyczyła faktu wydawania kolejnych ,,Puławszczaków'', malkontenci twierdzili że nikt samolotów PZL nie wyda, bo nisza i zbyt ograniczony, entuzjaści twierdzili że pojawią się kolejne :D
Czas pokazał że modele PZL mają ,,świetlaną'' przyszłość ;o) Arma Hobby a zwłaszcza IBG pokazały że można :mrgreen:
Twój model jest chyba jednym najlepszych jaki widziałem zbudowany z tego Czeskiego kadłuba P11c i skrzydła P24 :->
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: PZL P.11C 1/72 AZUR + Part+Master+CMK+ inne

Postprzez dzejo » wtorek, 9 stycznia 2024, 22:39

Bardzo Wam dziękuję za miłe komentarze :mrgreen:

radoslaw6363 napisał(a):Wtedy to był pierwszy od lat nowy model ,,Puławszczaka'' . Wywiązała się dyskusja na tym i konkurencyjnym forum. Towarzystwo podzieliło się na grupę twierdzącą że lepszy rydz niż nic i tych którzy mówili że lepiej żeby Tego modelu nie było.

sam w radosnym szale nabyłem dwie sztuki :oops: , drugą jednak stosunkowo szybko się pozbyłem jak okazało się jaka walka jest z tym modelem ;o)
radoslaw6363 napisał(a): a zwłaszcza IBG

... P.24 juz będzie z IBG... kiedyś tam ;o)
pozdrawiam
Andrzej
dzejo
 
Posty: 395
Dołączył(a): poniedziałek, 17 grudnia 2007, 20:21
Lokalizacja: Koło

Re: PZL P.11C 1/72 AZUR + Part+Master+CMK+ inne

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 9 stycznia 2024, 23:22

Podoba się.
Interesuje mnie "wydelikacenie" tych grzebieni na dolnej stronie skrzydła. Fotka zbyt mała, żeby obczaić sposób, w jaki to zrobiłeś. Ręcznie, zręcznie, benedyktyńsko pocieniane?
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9949
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PZL P.11C 1/72 AZUR + Part+Master+CMK+ inne

Postprzez dzejo » wtorek, 9 stycznia 2024, 23:56

piotr dmitruk napisał(a):nteresuje mnie "wydelikacenie" tych grzebieni na dolnej stronie skrzydła. Fotka zbyt mała, żeby obczaić sposób, w jaki to zrobiłe

oto lepsza fotka
Obrazek

piotr dmitruk napisał(a):Ręcznie, zręcznie, benedyktyńsko pocieniane?

chyba lepiej bym tego nie ujął :-), świeży skalpel ale z kątem ostrza 90 stopni by przypadkiem się nie zagłębić w skrzydło i dwustronne delikatne skrobanie brzechwy do zadowalającego efektu
pozdrawiam
Andrzej
dzejo
 
Posty: 395
Dołączył(a): poniedziałek, 17 grudnia 2007, 20:21
Lokalizacja: Koło

Re: PZL P.11C 1/72 AZUR + Part+Master+CMK+ inne

Postprzez radoslaw6363 » środa, 10 stycznia 2024, 21:06

Ja tam zwyczajnie przeszlifowałem te grzebienie, ale czymś sztywnym żeby nie ruszyć ryflowania. Gorszą sprawą jest brak wyoblenia przed owiewką. Czesi sobie uprościli i do kadłuba P11c dali skrzydło od P 24. Poratował mnie kolega Marek i przysłał odlany w żywicy prawidłowy kształt, wystarczyło wyciąć, wkleić i jest git. :mrgreen: Można kupić najtańszy model ,,Jedenastki'' i z niego wyciąć i dopasować potrzebny kształt . :idea:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: PZL P.11C 1/72 AZUR + Part+Master+CMK+ inne

Postprzez meser111 » środa, 7 lutego 2024, 10:08

A to nie tak, że w tym modelu był za długi kadłub? Pamiętam czas jego ukazania i pokaz jak to można jednym cięciem skorygować niby w 5 min.....
meser111
 
Posty: 22
Dołączył(a): niedziela, 9 stycznia 2011, 00:23

Re: PZL P.11C 1/72 AZUR + Part+Master+CMK+ inne

Postprzez sama_rama » środa, 7 lutego 2024, 21:08

Dla mnie wygląda to na super dzieło!
Jak byś nie wrzucił zdjęcia modelu w ręce, to bym pomyślał że to 1/48.
sama_rama
 
Posty: 77
Dołączył(a): sobota, 13 marca 2021, 13:54

Re: PZL P.11C 1/72 AZUR + Part+Master+CMK+ inne

Postprzez dzejo » piątek, 23 lutego 2024, 18:50

Dzięki raz jeszcze za miłe słowo :mrgreen:

meser111 napisał(a):A to nie tak, że w tym modelu był za długi kadłub? Pamiętam czas jego ukazania i pokaz jak to można jednym cięciem skorygować niby w 5 min.....

coś kiedyś w sieci krążyło... jakieś 2mm czy cuś...
Podpierałem się w dużej mierze monografią Stratusa i tamtymi planami, nie znalazłem nic takiego coby mnie zmusiło to drastycznych cięć :-> ... a może słabo szukałem :P :->


radoslaw6363 napisał(a):Gorszą sprawą jest brak wyoblenia przed owiewką. Czesi sobie uprościli i do kadłuba P11c dali skrzydło od P 24. Poratował mnie kolega Marek i przysłał odlany w żywicy prawidłowy kształt, wystarczyło wyciąć, wkleić i jest git. :mrgreen: Można kupić najtańszy model ,,Jedenastki'' i z niego wyciąć i dopasować potrzebny kształt .

Miałem model z Siedlec, ale bardzo nie podobało mi się wyprowadzenie tego rejonu w "staropolskiej" miniaturze :mrgreen: , dlatego wolałem porzeźbić ręcznie. Wydumałem ze będzie tak łatwiej i szybciej niż proste wyciąć- dopasować- wkleić- zaszpachlować :mrgreen:
pozdrawiam
Andrzej
dzejo
 
Posty: 395
Dołączył(a): poniedziałek, 17 grudnia 2007, 20:21
Lokalizacja: Koło


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości