P-47D | Miss Mary Lou | 1:32

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

P-47D | Miss Mary Lou | 1:32

Postprzez shadowmare » sobota, 13 stycznia 2024, 14:39

Cześć,
niedoczekałem się Tamki i dokończyłem w zeszłym roku. Wymaga dosyć dużo pracy, niedopasowanie, bebechy stawiają opór i zamknięcie połówek kadłuba jest problematyczne, na dodatek połamałem owiewkę i musiałem dokupić jedyne co dostępne czyli słabe Vacu do kartonówki. Mimo wszystko jestem zadowolony z efektu końcowego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1578
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Reklama

Re: P-47D | Miss Mary Lou | 1:32

Postprzez dzejo » sobota, 13 stycznia 2024, 16:52

Zdecydowanie mi się podoba, w szczególności przebarwienia OD na górze.
Całość znakomicie wygląda.
pozdrawiam
Andrzej
dzejo
 
Posty: 395
Dołączył(a): poniedziałek, 17 grudnia 2007, 20:21
Lokalizacja: Koło

Re: P-47D | Miss Mary Lou | 1:32

Postprzez Aleksander » sobota, 13 stycznia 2024, 21:05

Świetny efekt końcowy - wygląda świetnie w tym malowaniu (i brudzeniu), owiewka wcale nie razi, wręcz rzekłbym, że dodaje autentyzmu. Fajny Razorback!
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: P-47D | Miss Mary Lou | 1:32

Postprzez Pashal » sobota, 13 stycznia 2024, 23:40

Po południu widziałem zdjęcia, a teraz ich nie ma i nie tylko w tej galerii, czy relacji ?
Pashal
 
Posty: 1650
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 14:10

Re: P-47D | Miss Mary Lou | 1:32

Postprzez Pashal » niedziela, 14 stycznia 2024, 10:25

Serio nikt nie ma takiego problemu, czy mamy do czynienia z jakąś plastikową omertą ? :mrgreen:
Pashal
 
Posty: 1650
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 14:10

Re: P-47D | Miss Mary Lou | 1:32

Postprzez shadowmare » niedziela, 14 stycznia 2024, 11:22

Dzejo bardzo mi miło dzięki!
Aleksander napisał(a):Świetny efekt końcowy - wygląda świetnie w tym malowaniu (i brudzeniu), owiewka wcale nie razi, wręcz rzekłbym, że dodaje autentyzmu. Fajny Razorback!
Dzięki bardzo, niestety owiewka (część odchylana bo tylko ją połamałem) chociaż cieńsza od zestawowej, posiada pewne skazy, których na fotkach nie widać. W dodatku trzeba ją jeszcze było przeginać a to proces który można łatwo spaprać jeśli chodzi o Vacu.
Pashal napisał(a):Serio nikt nie ma takiego problemu, czy mamy do czynienia z jakąś plastikową omertą ? :mrgreen:
Na kompie, Androidzie, Iphonie sprawdziłem fotki są widoczne. Ostatnio serwis do uploadu Imgur miał problemy, może się powtarzają.
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1578
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: P-47D | Miss Mary Lou | 1:32

Postprzez Pashal » niedziela, 14 stycznia 2024, 11:57

Przepraszam, że Ci zaśmiecam temat, ale ja aktualnie widzę tylko ikonkę z dopiskiem obrazek i nie tylko tu i na tym forum.

Fajna sprawa, że akcesoria z modelarstwa kartonowego pomogły przy sklejaniu modelu plastikowego. Stosowanie akcesoriów do modeli plastikowych w modelarstwie kartonowym to też nie jest jakiś odosobniony przypadek... wiem coś na ten temat.
No cóż owiewki do modeli kartonowych są różnej jakości, ale najważniejsze, że model uratowany.
W przypadku modeli plastikowych i jeszcze w tej skali uszkodzenie owiewki to słaba sytuacji w odróżnieniu od owiewek do modeli kartonowych, których cena i dostępność nie stanowi aż takiego problemu.
Pashal
 
Posty: 1650
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 14:10

Re: P-47D | Miss Mary Lou | 1:32

Postprzez Aleksander » niedziela, 14 stycznia 2024, 13:10

Ja widzę fotki bez problemu.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: P-47D | Miss Mary Lou | 1:32

Postprzez Pashal » niedziela, 14 stycznia 2024, 14:19

Przepraszam, że jeszcze raz o zdjęciach - już są widoczne tu i w innych forumowych relacjach i tam, gdzie nie były widoczne na innych forach - być może miało to związek z taką sytuacją https://www.konradus.com/forum/read.php ... r=0&page=6
Model jak wszystkie Twoje jest niesamowity - gratuluję talentu i dziękuję, że masz czas, aby nam swoje modele pokazywać, bo jest to coś co wywołuje u mnie wielką radość i mega motywację, aby sklejać swoje modele.
Pashal
 
Posty: 1650
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 14:10

Re: P-47D | Miss Mary Lou | 1:32

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 14 stycznia 2024, 15:05

Oj, dużo się dzieje na tym Dzbanku!
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9949
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: P-47D | Miss Mary Lou | 1:32

Postprzez Łukasz_K » poniedziałek, 15 stycznia 2024, 14:30

Bardzo fajnie wyszedł, OD bardzo spoko.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4819
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: P-47D | Miss Mary Lou | 1:32

Postprzez shadowmare » wtorek, 16 stycznia 2024, 11:13

Dzięki wam!
Pashal napisał(a):W przypadku modeli plastikowych i jeszcze w tej skali uszkodzenie owiewki to słaba sytuacji w odróżnieniu od owiewek do modeli kartonowych, których cena i dostępność nie stanowi aż takiego problemu.
Nie jest kolorowo, owiewki do kartonówek są niskiej jakości. Nie są porównywalne do owiewek Squadrona - wytłoczone ramy, krystalicznie czyste, bez skaz. Jest tylko problem z ich dostępnością.
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1578
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: P-47D | Miss Mary Lou | 1:32

Postprzez Pashal » wtorek, 16 stycznia 2024, 21:34

Napisałem przecież w niedzielę, że owiewki do modeli kartonowych są, że zacytuję "różnej jakości" - lepszej lub gorszej, ale są dostępne w wydawnictwach i np. na giełdach przy okazji konkursów... a jak nie ma to w wielu modelach samolotów mamy szablony do wykonania kopyta do tłoczenia we własnym zakresie takiej owiewki lub wykonujemy takie kopyto we własnym zakresie.
Wymaga to sporych umiejętności, dobrania odpowiedniej folii, techniki tłoczenia, a przede wszystkim wykonania perfekcyjnego pod względem gładkości kopyta.
W żadnym momencie nie miałem zamiaru porównywać osłonek foliowych do modeli kartonowych do tych produkowanych dla modelarstwa plastikowego.
Pashal
 
Posty: 1650
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 14:10


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości