P-61 w 1/48

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: P-61 w 1/48

Postprzez Asgard » sobota, 24 stycznia 2015, 20:06

Witam.
Odświeżę trochę temat, chciałbym zbudować z jakiegoś zestawu "Czarną Wdowę". Nie bardzo uśmiecha mi się zakup drogiego GWH. Zastanawiałem się nad Revell 04887 P-61B Black Widow, czy to jet stary zestaw Monogramu czy może coś zmodyfikowali?
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Asgard
 
Posty: 34
Dołączył(a): czwartek, 3 lipca 2014, 20:33
Lokalizacja: Podbeskidzie

Reklama

Re: P-61 w 1/48

Postprzez Daniel-Martola » sobota, 24 stycznia 2015, 20:20

Stary Monogram.
Teraz masz też P-61 z Hobbybossa:
http://www.martola.com.pl/pl307/produkt ... lack_widow
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: P-61 w 1/48

Postprzez Ralf_S » sobota, 24 stycznia 2015, 20:29

Asgard napisał(a):Witam.
Zastanawiałem się nad Revell 04887 P-61B Black Widow, czy to jet stary zestaw Monogramu czy może coś zmodyfikowali?
Pozdrawiam.


Na pewno cenę :twisted:
Może są lepsze kalki. W sumie model ma tyle lat co ja, czyli powstał w 1974 roku....
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 01:43
Lokalizacja: Częstochowa

Re: P-61 w 1/48

Postprzez Asgard » sobota, 24 stycznia 2015, 21:45

Ralf_S napisał(a):
Na pewno cenę :twisted:
Może są lepsze kalki. W sumie model ma tyle lat co ja, czyli powstał w 1974 roku....


Witam rówieśnika, czyli model obchodził czterdziestkę w ubiegłym roku :roll:

No cóż liczyłem że będzie to coś nowszego ale skoro tak, to trzeba będzie zakupić "Czarną Wdowę" z HB.
Avatar użytkownika
Asgard
 
Posty: 34
Dołączył(a): czwartek, 3 lipca 2014, 20:33
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: P-61 w 1/48

Postprzez dewertus » sobota, 24 stycznia 2015, 22:40

Revell to stary Monogram, w tej samej cenie masz jeszcze HobbyBossa...
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: P-61 w 1/48

Postprzez Asgard » wtorek, 27 stycznia 2015, 09:59

Czy ktoś już miał w rękach (na warsztacie) model z HB? Jak wygląda on w porównaniu do GWH. Nadal się zastanawiam, może lepiej szarpnąć się na tego drugiego :roll:

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Asgard
 
Posty: 34
Dołączył(a): czwartek, 3 lipca 2014, 20:33
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: P-61 w 1/48

Postprzez Ralf_S » wtorek, 27 stycznia 2015, 11:04

Asgard napisał(a):Czy ktoś już miał w rękach (na warsztacie) model z HB? Jak wygląda on w porównaniu do GWH. Nadal się zastanawiam, może lepiej szarpnąć się na tego drugiego :roll:

Pozdrawiam.


Mam dwa GWH i uważam, że są dużo bardziej finezyjne niż HB, choć nie mają przerywaczy.
Gdzieś na forum dokładniej opisywałem zestaw HB, ale nie pamiętam wątku... :oops:
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 01:43
Lokalizacja: Częstochowa

Re: P-61 w 1/48

Postprzez 45Tomi » wtorek, 27 stycznia 2015, 11:52

Ja wymieniłem GWH na Hobby Bossa. Głównie dlatego że się napaliłem i kupiłem pierwszą Wdowę jaką wypuścił GWH - czyli bez wieży - a to trochę lipa. GWH ma lepszy detal (szczególnie - wnętrza, silniki - o ile chce się je pootwierać), HB ma lepszą powierzchnię (nie tylko przerywacze). Jak ktoś chce zrobić model "spudła" - to wybór jest trudny. A jak ktoś chce waloryzować - to moim zdaniem lepszą opcją jest HB - bo cena wyjściowa jest o stówkę niższa a na dodatki wyda się tyle samo (a przy takim podejściu lepszy detal wnętrz GWH traci na znaczeniu). Co do kwestii błędów wymiarowych - oba modele mają swoje za uszami, moim zdaniem jednak HB ma lepsze proporcje (choć to może być bardziej autosugestia - może po prostu bardziej przypomina dragonowski model 1/72 który w głowie utkwił jako wzorzec?)
45Tomi
 
Posty: 248
Dołączył(a): czwartek, 11 lutego 2010, 16:08

Re: P-61 w 1/48

Postprzez Ralf_S » wtorek, 27 stycznia 2015, 12:34

45Tomi napisał(a):Ja wymieniłem GWH na Hobby Bossa. Głównie dlatego że się napaliłem i kupiłem pierwszą Wdowę jaką wypuścił GWH - czyli bez wieży - a to trochę lipa.

Nie tylko brak wieży okazał się lipą w pierwszej wersji... (L4802)
W kolejnych edycjach (L4806 i L4810) zmieniono min.:
1) osłony silników
2) kształt reduktorów silników
3) osłony kabiny
Obrazkowo jest na Hyperscale'u
To tak na szybko. Wersja L4802 nawet z katalogów zniknęła :mrgreen:
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 01:43
Lokalizacja: Częstochowa

Re: P-61 w 1/48

Postprzez HubertKendziorek » sobota, 7 lutego 2015, 21:33

Odnośnie prośby o porównania pomiędzy GWH i Hobby Boss - jako że obecnie pracuję nad wypustem HB, garść wstępnych uwag:
1) nabyłem blachy Eduarda do GWH, ponieważ zawsze chciałem Czarną Wdowę i żeby nie czekać na zestaw dedykowany... Cóż, GWH i HB chyba oglądały zupełnie inne samoloty, poza tablicą przyrządów pasuje niewiele,
2) w zestawie jest wieża, ale otwór na nią trzeba wyciąć samodzielnie, chyba coś z wersją nie tak, wg pudła ma być bez wieży,
3) broń strzelecka nie nadaje sie do niczego, trzeba zastąpić toczonymi albo żywicznymi. Uwaga, zestaw do wieży Revell/Monogram nie pasuje, lepiej kupić toczone lufy i wpasować w nawiercone miejsca po plastikowych patyczkach HB
4) łączenie połówek kadłuba i belek wymaga odrobiny szpachli i szlifu. W ogóle sklejenie kadłuba z wszystkimi wnętrznościami wymaga siły i pracy etapami, zwłaszcza przód po wklejeniu metalowych obciążeń , swoją drogą za te dociążenie brawo dla HB, to powinien być standard, jak sobie przypomnę Ta-154 Moskito Dragona...
5) silniki żywica do Revell/Monogram pasują, oczywiście nie bez kombinacji, ale jest OK. Wychodzi taniej, niż te do GWH.

Poza tym spasowanie bardzo dobre, ogólnie praca z produktami HB w tej skali to raczej przyjemna sprawa, biorąc pod uwagę ich w większości wypadków relatywną prostotę.

Takim prostym modelem jest też ten. I to chyba wystarczy za porównanie z GWH, różni je cena i podejście, odpowiednio do ceny, do ilości i jakości odwzorowanych szczegółów, nie wchodząc tu w zgodność z oryginałem obu modeli.
Zapraszam na mój blog modelarski: Kendzior's Way
Avatar użytkownika
HubertKendziorek

Ukraina
 
Posty: 2157
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 09:23
Lokalizacja: Kraków

Re: P-61 w 1/48

Postprzez Wojciech Perkowski » wtorek, 26 stycznia 2016, 09:56

Odkopuję i ostrzegam.
Dotarł właśnie P-61 C Hobbybossa w 1/48 - zakupiłem, bo w wersji B poprawili kształt wierzchu centralnego kadłuba / gondoli. A tu taka niemiła niespodzianka - w pudełku kadłub bez wieży, ten bez w/w poprawki :evil: . Brak oczywiście wieży na ramkach wbrew ilustracji na pudełku :evil: . Trzeba było czytać recenzje przed zakupem. P-61 C tak rasowo wyglądałby...
Można w prosty lecz kosztowny sposób zaradzić tej wadzie poprzez kanibalizację całego kadłuba z P-61B Hobbybossa, lub - taniej - samego wierzchu z modelu Monogram / Revell (o ile da się bezproblemowo wpasować). Ale poczucie krzywdy zostanie ;o) .
Wojtek
Wojciech Perkowski
 
Posty: 713
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 14:07
Lokalizacja: okolice Białegostoku

Re: P-61 w 1/48

Postprzez HubertKendziorek » czwartek, 28 stycznia 2016, 00:48

Dzięki za ostrzeżenie :)

Czyli powtórka historii z wersją A: pudełko - box art z wieżą, kadłub w środku nie przygotowany na wieżę, ale wieża jest, zmiana box artu na bez wieży, na siłę, bo prezentowany egzemplarz miał wieżę, zmiana kadłuba i box artu.
To teraz powinno wyjść to samo w środku z nowym box artem wersji C bez wieży, a jak się im skończą te wyprodukowane już modele wieżowej wersji bez wieży, to dostosują się do pierwotnego box artu wkładając poprawiony kadłub wersji B. Chiny :)

Dlaczego ten piękny samolot nie może doczekać się porządnej miniatury w 1:48 - nie mam pojęcia. Przecież zrobienie poprawnego kadłuba tak od razu nie kosztowałoby nawet juana więcej.

Tak czy inaczej, nawet w wersji bez wieży jest to moim zdaniem piękna maszyna i warto ją zrobić, a model HB składa się dosyć przyjemnie.

Pozdrawiam
Hubert
Zapraszam na mój blog modelarski: Kendzior's Way
Avatar użytkownika
HubertKendziorek

Ukraina
 
Posty: 2157
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 09:23
Lokalizacja: Kraków

Re: P-61 w 1/48

Postprzez Ralf_S » czwartek, 28 stycznia 2016, 10:23

Kendzior napisał(a):Dlaczego ten piękny samolot nie może doczekać się porządnej miniatury w 1:48 - nie mam pojęcia. Przecież zrobienie poprawnego kadłuba tak od razu nie kosztowałoby nawet juana więcej....

Pozdrawiam
Hubert


Eeee tam. Przecież jest GWH (dwa późniejsze modele).
Oceniam go na równą "piątkę" :mrgreen:
Ja czekam z niecierpliwością na F-15 Reporter i jakoś go wszyscy zlali... Pozostaje strugać samemu lub kupić konwersję Lone Star Model :?

Obrazek

Obrazek

Piękny był 8-)

Obrazek
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 01:43
Lokalizacja: Częstochowa

Re: P-61 w 1/48

Postprzez HubertKendziorek » czwartek, 28 stycznia 2016, 13:52

Ralf_S napisał(a):Eeee tam. Przecież jest GWH (dwa późniejsze modele).

A, to chyba że poprawili błędy z pierwszego wypustu, po zakupie HB już tego nie śledziłem - różnica w cenie była zbyt istotna. A Reporter faktycznie wyglądałby wspaniale w miniaturze - może ktoś, kiedyś - choć bardziej liczyłbym na HB niż GWH, częściej wypuszczają modele niszowych wersji (jak np. seria Ta-152 C).

Pozdrawiam
Hubert
Zapraszam na mój blog modelarski: Kendzior's Way
Avatar użytkownika
HubertKendziorek

Ukraina
 
Posty: 2157
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 09:23
Lokalizacja: Kraków

Re: P-61 w 1/48

Postprzez posejdon » niedziela, 31 stycznia 2016, 12:16

Ralf_S napisał(a):Ja czekam z niecierpliwością na F-15 Reporter]

Ech... Ja też. Kiedyś nawet chciałem sam strugać. Może kiedyś będzie.
Avatar użytkownika
posejdon
 
Posty: 876
Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 16:05
Lokalizacja: Bródno

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

cron