Arma Hobby - P.11c w 1:48 - opinie

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez apsynth » sobota, 6 lutego 2021, 21:08

307_Piotras napisał(a):...Ale to nie jest babol tylko wizja projektanta która tobie nie odpowiada...


To w końcu jak to jest z tymi modelami, są to "wizje projektanta", modele redukcyjne czy "plastikowe zabawki"?
apsynth
 
Posty: 28
Dołączył(a): środa, 22 lipca 2015, 21:55

Reklama

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Recenzjemodeli.pl » sobota, 6 lutego 2021, 21:13

apsynth napisał(a):[

To w końcu jak to jest z tymi modelami, są to "wizje projektanta", modele redukcyjne czy "plastikowe zabawki"?


Bezdyskusyjnie to drugie
Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1451
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 13:08

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez arhtus » sobota, 6 lutego 2021, 21:14

307_Piotras napisał(a):Arthus, czy Ty przypadkiem nie podchodzisz do tego modelu zbyt emocjonalnie? Ja oczywiscie nic do takiej postawy nie mam. Ale, jest taka dziwna maniera, do tej pory wydawało mi się, że tylko w świecie gier. Kupię coś co nie do końca mi pasi bo bedę wspierał firmę i jak oni zarobią to mnie ozłocą produktem takim dokładnie jak chcę. Naiwne jest to bardzo. Te firmy i Arma chcą zarobić, i bardzo dobrze. Ty masz pretensje o linie na skrzydłach, ok wolno Ci. Ale to nie jest babol tylko wizja projektanta która tobie nie odpowiada. Zastrzały jeszcze kilka godzin temu były dramatem ( sam to kupiłem) teraz już są drmacikiem. I o to chodzi. Odzielmy błedy, wskażmy je, od swoich wizji i dajmy spokój z ceną. No chyba jesteśmy dorośli i nie żyjemy w fawelach pod Rio i te 130 pare złociszy nie jest powodem do darcia szat.


Nie no daję jeszcze radę oddzielić hobby od życia :D nie martw się. Wbrew pozorom moje życie zbyt wiele się nie zmieni jeśli nie dostanę tej idealnej Jedenastki ;o) A moje podejście do tematu producentów jest takie jakie jest, można tylko narzekać, albo można narzekać, ale i próbować ich jeszcze jakoś wspierać jeśli mam taką możliwość :)
Dobra milkę już :D
arhtus
 
Posty: 558
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez MarCo » sobota, 6 lutego 2021, 21:20

Recenzjemodeli.pl napisał(a):
apsynth napisał(a):[

To w końcu jak to jest z tymi modelami, są to "wizje projektanta", modele redukcyjne czy "plastikowe zabawki"?


Bezdyskusyjnie to drugie


Ej, to nie jest takie proste. Modelarze bezdyskusyjnie chcieli by dostać to drugie. Producentom przeważnie udaje się zrobić pozostałe opcje, w tym konkretnym przypadku to jednak mamy do czynienia z pierwszym :)
Avatar użytkownika
MarCo
 
Posty: 311
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 11:56

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez 307_Piotras » sobota, 6 lutego 2021, 21:42

[/quote] w tym konkretnym przypadku to jednak mamy do czynienia z pierwszym :) [/quote]

Bardzo możlwe :D
Avatar użytkownika
307_Piotras
 
Posty: 169
Dołączył(a): niedziela, 9 października 2016, 00:11
Lokalizacja: Łódź/Navan

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez GrzeM » sobota, 6 lutego 2021, 21:52

ivn napisał(a):Tu się nie zgadzam zdjęcie na stronie 58 AJ-Press - Monografie Lotnicze 36 - PZL P.11 (Cz.1)

Myślę że chodzi Ci o to zdjęcie (z instrukcji fabrycznej samolotu):
Obrazek
Moim zdaniem oprofilowanie przedniego zastrzału różni się na nim dość mocno od tego, co jest w Muzeum:
Obrazek
W katalogu części samolotu jest też takie zdjęcie:
Obrazek
Są też takie zdjęcia, wklejam poniżej. I nie chodzi mi o to, by udowadniać kto ma większego, tylko żeby pokazać, jak to wyglądało. Uważam że przedni zastrzał zrobiliśmy dobrze, a w tylnym - oprofilowanie zrobiliśmy za duże.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I takie (muzealna P.11c, jeszcze w rękach niemieckich):
Obrazek


ivn napisał(a):Tu się zgadzam. Ale czy tak poważny producent, rzemieślnik itp. powinien się tłumaczyć? Inni zrobili coś do d..., to i ja mogę?

Nie tłumaczę się, bo to byłoby bez sensu. Po prostu Ty pisałeś wcześniej, że w innym modelu jest prawidłowo. Nie jest. I nie piszę też tego po to by dowalić konkurencji, tylko po to, by nie wprowadzać ludzi w błąd.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3108
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez ivn » sobota, 6 lutego 2021, 22:03

GrzeM napisał(a):... Po prostu Ty pisałeś wcześniej, że w innym modelu jest prawidłowo.


A, możesz wskazać w którym miejscu tak napisałem?
Avatar użytkownika
ivn
 
Posty: 122
Dołączył(a): niedziela, 28 października 2007, 03:03

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez GrzeM » sobota, 6 lutego 2021, 22:23

Bardzo proszę:
ivn napisał(a):IBG 1:32 W miare poprawnie (w skali 1:48 napisalbym "dobrze"):
https://lh3.googleusercontent.com/eED0p ... 56-h920-no

Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3108
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Arek.Z » sobota, 6 lutego 2021, 22:28

ivn napisał(a):
Łukasz_K napisał(a):Gdzieś się przewinęło że cmelak to czarny koń Eduarda, i może na nowy magazyn zarobi, niby mały czeski samolocik o którym prawie nikt nie słyszał. Zauważ tylko że droga do niego była wyboista, dlatego tak kibicujemy Armie bo mamy nadzieję (przynajmniej niektórzy), że za te kilka lat, cały świat będzie rozchwytywał takiego Lublina, czy inną Czaplę.
P11 jak widać ma pewne błędy, nikt ich nie ukrywa, a sama firma w instrukcji się nawet do niektórych przyznaje. Modelarstwo to hobby dla cierpliwych (no jakąś granicę to ma każdy) poczekamy, zobaczymy, jak się nie poprawią, to wrucimy wyrazić swoje niezadowolenie w stylu wczesnego LPRu ;o)



To na poczatek popraw to:
http://armahobbynews.pl/wp-content/uplo ... 8x1024.jpg

Uwielbiam Hurricane, Spitfire, a Foki, to mi z reki jedza w tych fiordach ;)

Mowie tu o miejscach w ktorych zastrzaly montowane byly do skrzydel. Punkty montazowe byly w innych miescach (niesymetrycznie i nie w lini) owiewki tych punktow rowniez byly inne wzgledem siebie na jednym skrzydle. Naprawde duze roznice. O reszcie powiedzial, Potez oraz Kamil, a wyglada, ze to nie koniec.
W 1/72 wszedzie takie pasci uchodza na sucho. IBG, ok bo nasi, ARMA, ok bo nasi. W Krakowie stoi oryginalny samolot. Jak daleko macie panowie do Krakowa? (IBG w swoim 1/32 modelu zrobilo to bardzo poprawnie - ale tylko w modelu 1/32)
Arek.Z
 
Posty: 16
Dołączył(a): piątek, 5 lutego 2021, 09:03

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Arek.Z » sobota, 6 lutego 2021, 22:34

Przepraszm zacytowałem cały post, ale dopiero się uczę. Chodzi o ostatnie zdanie.
Arek.Z
 
Posty: 16
Dołączył(a): piątek, 5 lutego 2021, 09:03

ARMA HOBBY - pytania, znienawidzenia, polubienia...

Postprzez kojot69 » sobota, 6 lutego 2021, 22:48

Całą dyskusję o modelach z ARMA HOBBY proponuję przenieść do odrębnego wątku.
Avatar użytkownika
kojot69
 
Posty: 833
Dołączył(a): niedziela, 8 września 2019, 19:33

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez arhtus » sobota, 6 lutego 2021, 22:54

W kwestii tych zastrzałów, to nie wiem jak Wy patrzycie. Punkty mocowania ich zapewne są w osi, ale przecież oprofilowania zastrzałów nie. Widać, że pierwsze pomimo, iż jest większe (chyba?) to i tak jest przesunięte bliżej kadłuba jako całość. Jakby oprofilowanie tylnego zastrzału w modelu AH było jeszcze mniejsze, to jeszcze bardziej by było niezgodne z tym co widać na zdjęciach.. Przecież to oprofilowanie na tylnym zastrzale sięga do zewnętrznej brzechwy na poszyciu, a przednie ma jeszcze "luz"..
Ostatnio edytowano sobota, 6 lutego 2021, 23:00 przez arhtus, łącznie edytowano 1 raz
arhtus
 
Posty: 558
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Murek » sobota, 6 lutego 2021, 23:05

Może Moderator wydzieli osobny wątek PZL P.11c Arma Hobby :?:
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3021
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez kojot69 » sobota, 6 lutego 2021, 23:15

Murek napisał(a):Może Moderator wydzieli osobny wątek PZL P.11c Arma Hobby :?:


Moderator ma związane ręce. Nogi też. Niestety tylko ADMIN jest niezwiązany. Ale on jest powiązany... ;o)
Avatar użytkownika
kojot69
 
Posty: 833
Dołączył(a): niedziela, 8 września 2019, 19:33

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez ivn » niedziela, 7 lutego 2021, 00:10

Arek.Z napisał(a):Przepraszm zacytowałem cały post, ale dopiero się uczę. Chodzi o ostatnie zdanie.


Ostatni raz i zamykam gębę.

Według Ciebie
prawidłowo = bardzo poprawnie, a może w miarę poprawnie?

Gratuluję!

Już nie zaśmiecam wątku.
Avatar użytkownika
ivn
 
Posty: 122
Dołączył(a): niedziela, 28 października 2007, 03:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości