Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez waran » środa, 25 lutego 2015, 10:15

Tak jak napisał Cichociemny Part wydał śruby w zestawie do Gothy ,przynajmniej przypominające śruby rzymskie.To co zrobiła firma Yahu to nieporozumienie.Namawiam wszystkich do robienia samemu śrub to nie takie trudne , wystarczy kawałek zbrojonej rurki do armatury i koszulki wykonane z patyczkøw do pielęgnacji uszu. Ciekawy link dotyczący ściągaczy
http://www.austinsms.org/article_seaman.php
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Reklama

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez Cichociemny » środa, 25 lutego 2015, 22:24

Wydał też osobno, w zestawie o nieprzypadkowej nazwie "WWI controlhorns & turnbuckles".
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez marco2607 » czwartek, 26 lutego 2015, 13:39

Wszystkie zestawy z blaszki nie mają sensu, na gotowca można liczyć tylko jak któraś z firm typu MASTER, RB,ABER lub tym podobny nie zdecyduje się dodać do swojej oferty. Faktem jest że dziwić może to że do tej pory jeszcze tego nie robili.
Może kiedyś. W 1/48 ,1/32 wygląda to tak , tylko cenowo trochę :shock:
http://www.gaspatchmodels.com/products/ ... es-48.html

Może ktoś wie gdzie to można u nas kupić.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3317
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez Wojciech Perkowski » czwartek, 26 lutego 2015, 14:22

Karaya ma w ofercie produkty GasPatch Models.
Wojtek
Wojciech Perkowski
 
Posty: 713
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 14:07
Lokalizacja: okolice Białegostoku

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez radoslaw6363 » piątek, 27 lutego 2015, 00:10

waran napisał(a):Tak jak napisał Cichociemny Part wydał śruby w zestawie do Gothy ,przynajmniej przypominające śruby rzymskie.To co zrobiła firma Yahu to nieporozumienie.Namawiam wszystkich do robienia samemu śrub to nie takie trudne , wystarczy kawałek zbrojonej rurki do armatury i koszulki wykonane z patyczkøw do pielęgnacji uszu. Ciekawy link dotyczący ściągaczy
http://www.austinsms.org/article_seaman.php

Bedę musiał powtórzyć to co już raz napisałem :cry:
Namawiać do zrobienia własnoręcznie śrub rzymskich można :!: w skali 1/48 czy 1/32 :!:
Spróbuj tej sztuki w skali 1/72 i powodzenia życzę :lol: :lol: Ja spróbowałem i mniejszych zrobić nie potrafię :twisted:
Te które zrobiłem są do tej skali za duże :evil:
Obrazek
Wyrób firmy Yahu zamówię i dopiero wtedy wydam o nim opinię. Z tego co mi wiadomo trzeba pogrubić farbą część blaszki i wtedy ma to wyglądać tak jak powinno :!:
Cichociemny napisał(a):Wydał też osobno, w zestawie o nieprzypadkowej nazwie "WWI controlhorns & turnbuckles".

Parta już znalazłem i też wypróbuję http://www.mojehobby.pl/products/contol ... ckles.html
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2547
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez Pafko » środa, 27 maja 2015, 14:38

Zapytam nieśmiało....jest możliwość, żeby wyprodukować tablice przyrządów do Glostera Gladiatora w 1/48?
Pozdrawiam, Paweł.
Avatar użytkownika
Pafko
 
Posty: 517
Dołączył(a): poniedziałek, 8 września 2008, 20:58
Lokalizacja: Oleśnica k/Wrocławia

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez ymub » środa, 27 maja 2015, 16:03

Witam,
Gladiatory są na mojej liście życzeń, ale niestety nie w najbliższych planach. Przy okazji zapytam, o którą tablicę Panu chodzi? W skali 72 robimy dwie i ta wcześniejsza, bakelitowa, choć mniej popularna, żeby nie powiedzieć, że na początku wyśmiewana okazała się lepiej "sprzedawalna" od tej czarnej.
ymub
 
Posty: 62
Dołączył(a): czwartek, 3 października 2013, 17:21

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez Pafko » środa, 27 maja 2015, 21:56

Chodzi o późniejszą. Do Sea Gladiatora. Metalową.Najlepiej w komplecie z pasami.
Pozdrawiam, Paweł.
Avatar użytkownika
Pafko
 
Posty: 517
Dołączył(a): poniedziałek, 8 września 2008, 20:58
Lokalizacja: Oleśnica k/Wrocławia

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez dewertus » środa, 27 maja 2015, 22:33

Pafko napisał(a):Chodzi o późniejszą. Do Sea Gladiatora. Metalową.Najlepiej w komplecie z pasami.

Popieram, choć do Mk.I/II też kupię :)

Ucieszył mnie fakt wydania tablicy do MC-202, PT-17 i oczywiście P-40E (1/48), czy pójdą Państwo za ciosem i wydadzą do P-36/P-40C oraz P-40M/N? No i kiedy można spodziewać się kontynuacji w temacie Bf-109 - jest do "E" a kiedy będą do "F/G"?

W 1/48 mam niemal wszystkie wydane produkty :D
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez ymub » sobota, 30 maja 2015, 15:29

Tablice do Gladiatora 1:48 będą. Obydwie. Kiedy? Nie wiem. :)
P-40 i P-36 jest na liście (1/72 i 1/48), ale nie wiem jeszcze kiedy będzie robiona, za dużo tabliczek mamy pozaczynane.
Me 109F Zwezda też jest w planach, może razem z Me 109G Eduard, jesienią? Zobaczymy. Staram się informować z wyprzedzeniem na stronie Yahu, ale nie wszystko da się przewidzieć tak daleko w przód. :)
ymub
 
Posty: 62
Dołączył(a): czwartek, 3 października 2013, 17:21

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez MIRO » sobota, 30 maja 2015, 21:19

ymub napisał(a): może razem z Me 109G Eduard, jesienią?


Z tym bym się wstrzymał do czasu wydania wersji drugiej poprawionej.
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 10:36
Lokalizacja: Opole

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez dewertus » sobota, 30 maja 2015, 21:44

MIRO napisał(a):
ymub napisał(a): może razem z Me 109G Eduard, jesienią?


Z tym bym się wstrzymał do czasu wydania wersji drugiej poprawionej.


A stara poczciwa Hassegawa to już śmierdzi? :mrgreen: F/G z hasse nie musi czekać na modyfikacje Edka...
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez net_sailor » sobota, 30 maja 2015, 22:24

dewertus napisał(a):W 1/48 mam niemal wszystkie wydane produkty

Nałogowy klient :mrgreen:

ymub napisał(a):Me 109F Zwezda też jest w planach

A to w 1/72 czy 1/48, bo Zvezda ma ten model w obu skalach? No i niech to będzie wersja z dodatkowym panelem bombowym (może być doklejany).

MIRO napisał(a):
ymub napisał(a): może razem z Me 109G Eduard, jesienią?


Z tym bym się wstrzymał do czasu wydania wersji drugiej poprawionej.

No nie wiem czy to jest w ogóle dobry pomysł. Eduard sprzedaje Gustawa Profipack/Royal z dedykowaną blaszką w pudełku, i choć jest ona brzydka jak noc to 90% nabywców i tak ładuje ją do kokpitu. Powody są dwa:
1. bo jest,
2. bo nie chce się (lub nie umie) malować lepszej, choć plastykowa tablica jest rewelacyjna.
Nigdy nie doczekaliśmy się "bezblaszkowej" wersji Weekend, więc ewentualny zbyt mogliby zapewnić tylko nabywcy Overtreesów.

W ogóle wątpię czy w drugim wydaniu swojego Gustava Eduard będzie zmieniał coś w kokpicie, bo tam zastrzeżeń zasadniczo nie było.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez Soris000 » sobota, 30 maja 2015, 22:25

Przy takich zamówieniach w 1/48, to musicie zacząć Januszowi zestawowe tablice albo ich skany wysyłać, bo on 72 zbiera(ł) i teraz nową kolekcje będzie musiał zacząć żeby to wszystko dopasować... :D
Avatar użytkownika
Soris000
 
Posty: 1405
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 14:18
Lokalizacja: Sopot

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez ymub » sobota, 30 maja 2015, 23:35

net_sailor napisał(a):A to w 1/72 czy 1/48, bo Zvezda ma ten model w obu skalach?

Chodziło o skalę 1:48. Do 72-ki już tabliczka jest.
net_sailor napisał(a):W ogóle wątpię czy w drugim wydaniu swojego Gustava Eduard będzie zmieniał coś w kokpicie, bo tam zastrzeżeń zasadniczo nie było.

Mamy dużo zaczętych projektów więc blaszka do Me109G Eduarda będzie robiona później, być może wraz z poprawioną wersją, ale nie tylko z tego powodu.
Postaramy się, o ile nie ma zbyt dużych różnic, dopasować ją do modelu Eduarda i Hasegawy. Aktualnie kończymy tablicę do Me-109G w skali 1/32, więc jakiś pogląd będzie można mieć.
Soris000 napisał(a): to musicie zacząć Januszowi zestawowe tablice albo ich skany wysyłać

Przekażę Januszowi wyrazy Pana troski. :) On pomaga jak wielu innych modelarzy. I nie mówię tu o podsuwaniu pomysłów, ale o konkretnej pomocy. Mam nadzieję, że nikomu to w odbiorze produktów Yahu nie przeszkadza? :)
ymub
 
Posty: 62
Dołączył(a): czwartek, 3 października 2013, 17:21

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości