[1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez MarCo » środa, 22 maja 2019, 17:56

Artur Rzepka napisał(a):Tak, Marco, przyjmijmy że plotki. Tak będzie i dla mnie, i dla Ciebie prościej. You win.

Mnie wcale nie chodzi o wygrywanie czegokolwiek. Ewentualnie większość czytających uzna że obaj "wygrywamy internet" pisząc takie bzdety w tym wątku. Kończąc temat i wyjaśniajac do czego zmierzam:

Artur Rzepka napisał(a):A i tak jeszcze, bo widzę że temat "pośrednich znajmości" pociągnąłeś nie wiem czemu dalej, może też niezbyt jasno coś określiłem - ale IBG vs Arma w świetle ogranicznego chwalenia się aktualnymi pracami to moja interpretacja i wynik łączenia pozyskanych kropek.

Odpowiedziałem bo staram się zrozumieć co masz na myśli. Ja tylko piszę że Twoja interpretacja jest z...myślonym obrazem. Nie przyszło Ci na myśl że obie firmy robią swoje, nie oglądając się na siebie?
Pokazałem wcześniej że zapowiedzieli te swoje modele w tym samym okresie, więc je "wymyślili" i zaczęli nad nimi pracować (zapewne dużo wcześniej niz ogłosili) też w podobnym czasie. Staram się wytłumaczyć, że "pośrednie znajomości" mają albo spaczony obraz albo zwyczajnie bredzą od rzeczy, a Ty w to uwierzyłeś. Bardzo wątpię aby duża firma pokroju IBG oglądała się się na maleńką AH. Nie ten zasięg na rynku i nie te pieniadze jakimi obracają.

Artur Rzepka napisał(a):Żeby nie edytować posta wyżej tysiąc razy - o tym dokładnie mówiłem (jak ktoś jest dociekliwy, czy mój datomierz dobrze chodzi, to sam może sobie łatwo to odnaleźć). [...]
I nie interesuje mnie kto co pierwszy zapowiedział, tylko chodzi mi o tę konkretną zagrywkę z jednego boiska na drugie.

A ja Ci piszę o tych zapowiedziach specjalnie, właśnie po to żeby pokazać że tu nie ma żadnych boisk, żadnych zagrywek i specjalnych działań. Czy uważasz że jak IBG ma zapowiedziany model (juz pisałem ale do znudzenia powtarzam, że wcześniej niz AH), ale AH pokazała model, to IBG nie ma prawa pokazać swoich informacji? Mam uwierzyć że trzymali swoje obrazki specjalnie na okazję kiedy AH pokaże swój model? Myślę że pokazali najszybciej, jak były gotowe a ukazanie się plastiku AH nie ma tu związku. O tym właśnie piszę, że łaczysz sobie złe kropki, które ze sobą nie mają nic wspólnego.
Avatar użytkownika
MarCo
 
Posty: 311
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 11:56

Reklama

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez wasilewskiadam » środa, 22 maja 2019, 18:47

potez napisał(a):PotezXXV special Hobby:
Obrazek


I to jest dobra wiadomość:)
Adam Wasilewski
KMMR 08/15 Białystok
Avatar użytkownika
wasilewskiadam
 
Posty: 362
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 18:20
Lokalizacja: KMMR 08/15 Białystok

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez skusz » środa, 22 maja 2019, 23:02

AH niech teraz zrobi Spitfire'a Mk. V na miarę Hurricane'a i będą mieli następny hicior. :P :mrgreen: Dywizjon od razu zamawiam :P
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3177
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Łukasz_K » środa, 22 maja 2019, 23:57

skusz napisał(a):AH niech teraz zrobi Spitfire'a Mk. V


A niech robi i zarabia, tylko żeby nie zapomniała w międzyczasie pomiziać nas Irydą czy innym Lublinem
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4855
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Mac Eyka » czwartek, 23 maja 2019, 10:39

Spitfire Mk.Vc w 1/72 nie był by głupim pomysłem.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3047
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » czwartek, 23 maja 2019, 10:42

Tak Iryda to zdecydowanie to na co wszyscy czekają :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4708
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Łukasz_K » czwartek, 23 maja 2019, 11:35

potez napisał(a):Tak Iryda to zdecydowanie to na co wszyscy czekają :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Że nie wspomnę o grot-cie ;o)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4855
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez iras67 » czwartek, 23 maja 2019, 12:02

MarCo napisał(a):A co jest powodem krycia się AH z planami to trudności z realizacją i dbałość o klienta, przecież piszą o tym wprost:
Arma Hobby napisał(a):Nasza polityka zapowiedzi jest mniej wylewna, nie jesteśmy dużym producentem. Planujemy zapowiadać tylko to, co ukaże się w najbliższym czasie. Chcemy uniknąć mamienia modelarzy obietnicami, które mogą być trudne do zrealizowania.

To dla Twojego dobra nie piszą nad czym pracują. Doceń to.

I tak powinni robić od samego początku. Mnie smieszy pisanie o tym co sie dzieje z formą , robienie wydarzenia medialnego z jakiegos etapu produkcyjnego który nie jest jakoś mocno rewolucyjny .Rozumiem w pewnym sensie przyczyny. Kazdy kto pierwszy raz robi coś zaawansowanego przezywa to mocno tym bardziej że w PL takie coś przez lata było trudne do zrobienia bo koszty, bo brak technologii i podwykonawcy "co szlifują ręcznie elektrody". Miałem niedawno okazje przyjrzeć się bliżej jak to powstaje na Ukrainie-firmy nie podam ;-P i łatwo nie jest.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2705
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Bogdan Stanek » czwartek, 23 maja 2019, 14:38

Też coś napiszę
Mnie wylewność firm, w zapowiedziach modeli, jest do szczęścia niepotrzebna,oczekiwanie też bywa przyjemne :D .
Natomiast, jeżeli oglądam malunki np.P 11a-tki z IBG , to się zastanawiam czy wnęki km-ów, i nie tylko one ,pozostaną takie jak na rysunku? czy to poprawią? jeżeli nie, to jak to poprawić w modelu? /bo palce duże, wzrok słaby a model malutki :lol: /czy zignorować bo tylko ja jestem taki przewrażliwiony?
Pewnie będzie tak, jak to Ktoś kiedyś napisał: "kupię bo innego nie ma a na inny chyba się nie doczekam"/cytat w przybliżeniu/.
Pozostaje mieć nadzieję, że się mylę...
Bogdan Stanek
 
Posty: 749
Dołączył(a): sobota, 17 września 2016, 16:07

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez garrett » czwartek, 23 maja 2019, 14:59

cris napisał(a):Nie mam zamiaru wdawać się w polemikę i drążyć dalej temat ,,Hurricana " ,ale po obejrzeniu wyprasek, moim zdaniem uwagi te nie zostały wcale uwzględnione ,choć osoba do których trafiły te ,,zastrzeżenia'' będzie pewnie twierdzić co innego.

A to ciekawe, odniosłem mylne wrażenie, żeś się acan znalazł w grupie tych, którym dziękowano, a model jest bez wad.
Po co miałby to robić ,skoro jeszcze nie tak dawno Pan Marcin Ciepierski był zachwycony modelem Airfixa i próbował wykazać nawet jego wyższość nad Hasegawą

I znowu z Waszej dyskusji wyniosłem przekonanie, że to Hase wygrywa, a że Wildcaty można wyrwać na ebayu za bezcen...
I...To General Motors Fm-2 Wildcat nie ma dobrej reprezentacji.[?]

O Spity Mk. V nie ma się co martwić! Przeskalowane do 72 wersje Edkowych 48 spodziewane są już około 2026 ;o)
Obrazek
Avatar użytkownika
garrett
 
Posty: 589
Dołączył(a): piątek, 10 czerwca 2011, 07:05
Lokalizacja: Principia Discordia

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Dominik » czwartek, 23 maja 2019, 16:10

Przy edkowej "rewolucji" 72 to raczej 2112...Ale może się mylę. Ewentualnie może Tamiya szybciej wyda (jeśli w tym roku puszczą Spita V w 48 to 2021 w 72 będzie).
A co do Żbików to fajnie by było, żeby cała familja nowa wyszła.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2616
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez skusz » czwartek, 23 maja 2019, 20:10

garrett napisał(a):O Spity Mk. V nie ma się co martwić! Przeskalowane do 72 wersje Edkowych 48 spodziewane są już około 2026 ;o)


2026 w tym roku to już tylko modele w skali 1:2 może się uda zrobić, o ile sobie przypomnę gdzie odpowiednie narzędzia położyłem :mrgreen:
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3177
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez cris » poniedziałek, 27 maja 2019, 19:36

Taka informacja za czeskim ,,Modelforum''
Jak 1b od ,,Brengun'' w 72 .
Jak dla mnie to dobra informacja ,ich Jak 1 jest bardzo fajny więc i wersja ,,b '' też powinna .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 851
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez xmen » poniedziałek, 27 maja 2019, 19:56

Nareszcie. :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1173
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 11:02

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez zegeye » wtorek, 28 maja 2019, 17:41

Ale z różnorodnością kamo to nie poszaleli....
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1704
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości