wady modeli Gustawa w 1:72

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: wady modeli Gustawa w 1:72

Postprzez Murek » niedziela, 18 maja 2014, 23:07

Tak sobie pomyślałem, że jak ktoś nie chce kupować FineMoldsa za 60 - 80 zł, czyli zaoszczędzić, to może kupić Zvezdę F-2 za 25zł i popracować nad nią. G-10 będzie ciężko zrobić ale G-2, G-4, G-6 już łatwiej. Dawno temu rzeźbiłem w drugą stronę, z Revella G-10 na F-4 i nawet wyszło. FineMolds daje dużo alternatywnych części w swoich 109, np chwyty powietrza do sprężarki, osłony kabiny, śmigła, kółka ogonowe i głównego podwozia, stateczniki itp... Wystarczy pogadać z właścicielem FM i pozyskać części nie wykorzystane w budowie. Na pewno zabawa a później satysfakcja będą duże :D
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Reklama

modele polskich samolotów

Re: wady modeli Gustawa w 1:72

Postprzez cris » czwartek, 19 maja 2016, 19:59

Witam
Odgrzeje tak zwanego" kotleta" by nowych wątków bez potrzeby nie tworzyć.
Pytanie moje dotyczy zestawu Airesa nr 7025
http://www.super-hobby.com/zdjecia/9/1/ ... r70251.jpg
Czy jest on merytorycznie poprawny ,a w szczególności to chodzi mi kształt pokrywy silnika ,bąble na nich i pokrywę dolną chłodnicy.
Jednym słowem : czy uda się poprawić tym zestawem kiepską ,,mordkę " Messera G6 z Az-modelu ,czy wpadnę z ,,deszczu pod rynnę" ???
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 851
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: wady modeli Gustawa w 1:72

Postprzez net_sailor » czwartek, 19 maja 2016, 21:50

Nie miałem tego w ręku. Ale jaki jest sens pytać o poprawność bryły skoro przy otwartych osłonach bryły nie będzie widać?

Taka mnie myśl naszła wieczorową porą, że fajnie by było, gdyby ktoś zaprojektował po prostu jednobryłowe mordki na wymianę :idea: W Joy-packu AZ wychodzą śmiesznie tanio i taki przeszczep za kilkanaście zł wciąż mieściłby się w granicach rozsądku.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: wady modeli Gustawa w 1:72

Postprzez marco2607 » piątek, 20 maja 2016, 09:07

net_sailor napisał(a):Taka mnie myśl naszła wieczorową porą, że fajnie by było, gdyby ktoś zaprojektował po prostu jednobryłowe mordki na wymianę W Joy-packu AZ wychodzą śmiesznie tanio i taki przeszczep za kilkanaście zł wciąż mieściłby się w granicach rozsądku.


Tylko jest 1 problem , ilu modelarzy by to kupiło .Maniacy sobie przerobią , pozostali o te parę mm. nie będą walczyć. Projektować nie trzeba, wystarczy zrobić podobnie jak AZ , skopiować nosek z FM.
Kiedyś zrobiłem taki myk do modeli hasegawy , sprawdzałem odlewy , do AZ też będą pasowały.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3317
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: wady modeli Gustawa w 1:72

Postprzez garrett » piątek, 20 maja 2016, 19:46

marco2607 napisał(a):
Tylko jest 1 problem , ilu modelarzy by to kupiło .Maniacy sobie przerobią , pozostali o te parę mm. nie będą walczyć. Projektować nie trzeba, wystarczy zrobić podobnie jak AZ , skopiować nosek z FM.
Kiedyś zrobiłem taki myk do modeli hasegawy , sprawdzałem odlewy , do AZ też będą pasowały.


Ilu? Bez twardych danych ze sprzedaży takich dodatków od kilku producentów, można tylko zgadywać.
Np. różnicę między tym co kupują maniacy, a ile wydają pozostali.
Subiektywnie - ostre, wyraźne [czyli z drobny detalem wlewów, chwytów etc] nosy Erla, WNF, albo [no-fake] nosy G6AS/G14AS?
Kupowałbym.
Np. w zestawach z oznaczeniami:) /tymi których np. nie chce wydać w 72 Barracuda;) albo dawno wyprzedanymi EagleCals.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
garrett
 
Posty: 589
Dołączył(a): piątek, 10 czerwca 2011, 07:05
Lokalizacja: Principia Discordia

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

cron