Orlik 1/48

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: Orlik 1/48

Postprzez greatgonzo » sobota, 27 czerwca 2015, 02:27

Stwierdzenie było ogólne i do takiego się odniosłem. Przy takim komentarzu jak wyżej, w ogóle bym się nie odzywał. I się niniejszym, z szacunkiem nie odzywam :).
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4057
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Orlik 1/48

Postprzez Paweł Leszczyński » sobota, 27 czerwca 2015, 02:29

greatgonzo napisał(a):Stwierdzenie było ogólne i do takiego się odniosłem.

Przepraszalski, niejasno żem się wyraził.
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Olesno

Re: Orlik 1/48

Postprzez greatgonzo » sobota, 27 czerwca 2015, 02:33

źle powiedział/źle zrozumiał - remis! ;o)
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4057
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Orlik 1/48

Postprzez Paweł Leszczyński » sobota, 27 czerwca 2015, 02:46

W sumie forma "mi" może być przyjęta u Kuby P., zważywszy na fakt iż: "nie może być używana w takich pozycjach, na które regularnie pada akcent logiczny" - a w jego wypowiedziach odnośnie modelu Orlika, brak czegoś takiego jak logika, wychodzi na wierzch moje czepiasltwo. Za co przepraszam wszystkich ;o)
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Olesno

Re: Orlik 1/48

Postprzez HK1885 » sobota, 27 czerwca 2015, 09:15

I tak oto po 14 stronach dyskusji po raz kolejny dochodzimy do konkluzji, że model jest chu**wy i nie wart swojej ceny, po prostu wypadek przy pracy, który się firmie BM był trafił.

Dodatkowo Jakub P. udowadnia, że można szlifować żywicznego kloca.

Czyż modelarstwo nie jest pięknym hobby?... :lol:
Avatar użytkownika
HK1885
 
Posty: 1912
Dołączył(a): wtorek, 25 czerwca 2013, 13:14

Re: Orlik 1/48

Postprzez pavlo » sobota, 27 czerwca 2015, 12:51

No i tak oto po 14 stronach dyskusji po raz kolejny dochodzimy do wniosku, ze model ma bledy ktore najprawdopodobnie przecietnie zdolny modelarz moze naprawic, ale jak widac takowych w tej dyskusji mało...
pavlo
 
Posty: 59
Dołączył(a): środa, 27 lipca 2011, 20:11

Re: Orlik 1/48

Postprzez HK1885 » sobota, 27 czerwca 2015, 13:16

pavlo napisał(a):No i tak oto po 14 stronach dyskusji po raz kolejny dochodzimy do wniosku, ze model ma bledy ktore najprawdopodobnie przecietnie zdolny modelarz moze naprawic, ale jak widac takowych w tej dyskusji mało...

Nie nie, to nie tak.

Przecietnie zdolny modelarz może sobie wystrugać Orlika nawet z lipowego klocka.
Natomiast w dyskusji chodzi o to, że jakość odlewów jest niewarta swojej ceny.

Jeśli masz ochotę albo przymus kupować kiepskie modele, żeby coś udowadniać to kupuj, nawet za 600 albo 1000 peelenów bo to są w końcu Twoje pieniądze.
Ale w pudełku zastajesz wyjściowo szajs i Twoje skile tego faktu nie zmienią. :D
Avatar użytkownika
HK1885
 
Posty: 1912
Dołączył(a): wtorek, 25 czerwca 2013, 13:14

Re: Orlik 1/48

Postprzez lukaszlaskowski » sobota, 27 czerwca 2015, 14:17

pavlo napisał(a):No i tak oto po 14 stronach dyskusji po raz kolejny dochodzimy do wniosku, ze model ma bledy ktore najprawdopodobnie przecietnie zdolny modelarz moze naprawic, ale jak widac takowych w tej dyskusji mało...



Korzystając z okazji, chciałbym zapowiedzieć nowy model firmy TaurusModels. W zasadzie dwa modele - zestaw BoB: Spitfire I oraz Bf 109 E3. Poniżej inbox:

Obrazek

Proszę tylko nie hejtować!!! Modele idealnie leżą w planach I przeciętnie uzdolniony modelarz może zestaw konwertować, uzyskując dowolne modele czołgów, samolotów nawet budynków :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Cena okazyjna: 599PLN, wysyłka w Polsce gratis :lol:

Aha... wiem, jak poprawić Eduardowskiego 109G, którego tak hejtowaliście!!!!! Trzeba wyciąć podstawowe element z ramek, zalać żywicą wewnątrz. Gdy żywica zwiąże szlifujemy do porządanego kształtu I rozmiaru. Kwadrans, dwa dziennie (Kuba, nie obraź się - to żarty :mrgreen: )

A tak poważnie - żadko zabieram głos w tego typu dyskusjach, ale ta mnie słabi. Oceniamy tu jakość wykonania modeli przez producenta, aby nasi koledzy wiedzieli, co model jest warty. Każdy, PRZECIĘTNIE WIDZĄCY modelaż zobaczy, że model jest słaby. I na tym powinniśmy uciąć. Nie znam nikogo z producentów I nie mam powodu, aby ich atakować. Ale model jest kiepski.
Pavlo, jestem przeciętnie uzdolnionym modelarzem (za takiego się narcystycznie uważam), ale porawa tego orlika do stanu przeze mnie akceptowalnego to grubsza robota jest. Nie udawajmy idiotów, slepych w dodatku.

Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
lukaszlaskowski
 
Posty: 263
Dołączył(a): piątek, 11 stycznia 2008, 22:10

Re: Orlik 1/48

Postprzez HK1885 » sobota, 27 czerwca 2015, 14:26

lukaszlaskowski napisał(a):Pavlo, jestem przeciętnie uzdolnionym modelarzem (za takiego się narcystycznie uważam), ale porawa tego orlika do stanu przeze mnie akceptowalnego to grubsza robota jest. Nie udawajmy idiotów, slepych w dodatku.


Hmm... a może Pavlo zwyczajnie wydał te 300 pln na Orlika i teraz mu głupio więc z jednej strony broni modelu, a z drugiej robi klocka?

A publiczność dziwnym trafem zamiast modelu widzi tylko klocka?...
Avatar użytkownika
HK1885
 
Posty: 1912
Dołączył(a): wtorek, 25 czerwca 2013, 13:14

Re: Orlik 1/48

Postprzez Maciek_66 » sobota, 27 czerwca 2015, 14:30

lukaszlaskowski napisał(a): Korzystając z okazji, chciałbym zapowiedzieć nowy model firmy TaurusModels. W zasadzie dwa modele - zestaw BoB: Spitfire I oraz Bf 109 E3.

Super! Mam nadzieję, że niedługo w ofercie TaurusModels pojawi się Orlik!
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orlik 1/48

Postprzez potez » sobota, 27 czerwca 2015, 14:46

Ależ Macku, przecież Łukasz zabił przemysl modelarski. Ten jego model to jest MATKAWSZECHMODELI... 8-)
Przecietny modelarz wybabra sobie z niego KAZDY model i to jeszcze bezbłędnie :!:
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4711
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Orlik 1/48

Postprzez MODELFUN » sobota, 27 czerwca 2015, 15:14

MODELFUN napisał(a):
Producent chęci zwrotu nie zaakceptował, To jak jest??

Tak jak napisałem. Wymieniliśmy sie korespondencją, dostałem paczkę ze skrzydłem. BTW model dostałem w całości dłuuugo po Bytomiu. Ale to nie jest problem.


Wcześniej napisałeś że producent nie akceptuje zwrotów- rozwiń temat bo albo sie cos zmieniło w tej kwestii albo nakręcony tematem pleciesz trzy po trzy. Ja mam z tym producentem pozytywne doswiadczenia. Po zakupie bryzy "w ciemno"kontaktowalismy się kilkukrotnie i o ewentualnym zwrocie także w przypadku braku satysfakcji z zakupu zawsze w korespondencji wspominał. Mało tego życzyłbym sobie takie "serwisu" posprzedażowego ja w przypadku p. Bilkiewicza. Gratis dostałem uszkodzoną PRZEZE MNIE goleń oraz arkusz kalkomanii.

Też mnie to bardzo dziwi, raz zareklamowałem zakupiony produkt u niego - oczywiście nie Orlika, reklamacja została uwzględniona a naniesione poprawki mocno przerosły to czego oczekiwałem. Ogólnie duży plus w tej kwestii.


Widzę że nie tylko ja mam podobne doświadczenia więc mając na uwadze powyższe prosiłbym sz. POTEZA o doprocyzowanie tego watku
MODELFUN
 
Posty: 84
Dołączył(a): wtorek, 4 lutego 2014, 16:34

Re: Orlik 1/48

Postprzez potez » sobota, 27 czerwca 2015, 15:41

MODELFUN napisał(a): nakręcony tematem pleciesz trzy po trzy.

Sam pleciesz trzy po trzy i wypraszam sobie tego typu teksty. Jak nie masz nic merytorycznie do powiedzenia to widze że zaczynasz argumenty ad personam...
Po chińsku napisałem? Nie napisałem że nie akceptuje zwrotów-
Producent wyrażonej przez mnie chęci zwrotu modelu nie zaakceptował, zignorował ją całkowicie.
Napisałem jak potraktował mój przypadek, takie są fakty. Może mnie nie lubi już, bo skrytykowałem jego słaby model. 8-) Dostałem od niego dwa dni temu nowe skrzydło, o które nie prosiłem, podobno lepiej odlane, nie wiem, pudełka nie otwierałem, mam dość Orlika i całego zamieszania wokół niego.

Akurat też miałem dobre doświadczenia z BM i nie rozumiem co go skłoniło do wypuszczenia tak słabego produktu na rynek.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4711
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Orlik 1/48

Postprzez MODELFUN » sobota, 27 czerwca 2015, 16:38

rozwiń temat bo albo sie cos zmieniło w tej kwestii albo nakręcony tematem pleciesz trzy po trzy.


Tak to leciało a robiąc

MODELFUN napisał(a):
nakręcony tematem pleciesz trzy po trzy.


bawisz się w "renomowanych" dziennikarzy i strzelasz focha. Ja bym chciał jak dokładnie było bo mi to nie pasuje do nie tylko moich doświadczeń z tum producentem.
MODELFUN
 
Posty: 84
Dołączył(a): wtorek, 4 lutego 2014, 16:34

Re: Orlik 1/48

Postprzez potez » sobota, 27 czerwca 2015, 16:51

MODELFUN napisał(a):Ja bym chciał jak dokładnie było bo mi to nie pasuje do nie tylko moich doświadczeń z tum producentem.

akurat nie zwykłem upubliczniać prywatnej korespondencji z kimkolwiek publicznie.

Jak ci napisze, że olał moją uprzejmą propozycję zwrotu i przysłał mi po niej skrzydło o które nie prosiłem to będzie wystraczająco dokładnie i będzie ci pasować? Bo ja mam aktualnie takie doświadczenia. Zazdraszczam, że masz inne...wcześniej też takie miałem a teraz juz nie.
A teraz się troszkę pozłośliwię ...wiesz Michał ja dosyć długo czekałem na swoja bryże - tak w sumie ze dwa miesiące od zapłacenia a dwa lata od zamówienia, bo w międzyczasie się twoja robiłą, żebyś ją mógł do mini repliki wrzucić... :twisted:
I możesz mi teraz napisac, że strzeliłem focha jak "renomowany" dziennikarz...

Napisałem jakiś czas temu pavlowi:
Wchodzimy na mega grząski grunt Panie Kolego 8-) Nie chcę się pokłócic na śmierć i życie z połową modelarskiej Polski. Za dużo tu sie kręci osób osobiście tak czy inaczej w tego orlika zaaangażowanych a to akurat spoko goście sa i nie ich wina, że finał wygląda jak wygląda...Wchodzimy na mega grząski grunt Panie Kolego 8-)

więc uprzejmie proszę aby osoby zaangażowane w taki czy inny sposób w produkcje lub działania marketingowo-promocyjne firmy BM, się ode mnie odkleiły... Orlika nie obronicie a tylko smrodek coraz większy sie rozchodzi...
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4711
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

cron