Orlik 1/48

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: Orlik 1/48

Postprzez MODELFUN » niedziela, 28 czerwca 2015, 11:01

A teraz się troszkę pozłośliwię


nie pozłośliwiłeś, coś gdzieś Ci dzwoni tylko nie wiesz w którym kościele.

Napisałem jakiś czas temu pavlowi:
Wchodzimy na mega grząski grunt Panie Kolego Nie chcę się pokłócic na śmierć i życie z połową modelarskiej Polski. Za dużo tu sie kręci osób osobiście tak czy inaczej w tego orlika zaaangażowanych a to akurat spoko goście sa i nie ich wina, że finał wygląda jak wygląda...Wchodzimy na mega grząski grunt Panie Kolego

więc uprzejmie proszę aby osoby zaangażowane w taki czy inny sposób w produkcje lub działania marketingowo-promocyjne firmy BM, się ode mnie odkleiły... Orlika nie obronicie a tylko smrodek coraz większy sie rozchodzi...


Bijesz do mnie- a w którym miejscu JA napisałem że Orlik jest The Best? Ja Ciebie poprosiłem o doprecyzowanie kwesti zwrotów bo mam zgoła inne doświadczenia. Biorąc pod uwagę, że Twoje opinie mają zwykle wyważony i merytoryczny charakter to rozpętałeś niezłą burzę z Orlikiem. Więc nie dziw się że pisząc w zgoła innej niż zazwyaczj formie (rzekł bym niezwykle emocjonalnej) nt modelu i samego producenta coś jest nie halo i ludzie oczekują konkretów.
MODELFUN
 
Posty: 84
Dołączył(a): wtorek, 4 lutego 2014, 16:34

Reklama

Re: Orlik 1/48

Postprzez usa_loco » niedziela, 28 czerwca 2015, 13:13

Przepraszam, że tak trochę jak Filip z konopii, ale interesuje mnie ta sprawa. Trochę się napaliłem na tego Orlika, ale po lekturze wolałbym sam ocenić czy jestem zainteresowany. Czyli kupić i mieć pewność, że będę mógł zwrócić jeśli mnie jakość nie zadowoli.
I mam tutaj trochę sprzeczne informacje.


MODELFUN napisał(a):Ja Ciebie poprosiłem o doprecyzowanie kwesti zwrotów bo mam zgoła inne doświadczenia.


Ja zrozumiałem, ze potez kupił model po czym odesłał z prośbą o zwrot pieniędzy, ale zamiast tego otrzymał model powtórnie z nowym skrzydłem. Przeczytałem tą informację w tym wątku kilka razy i tylko dlatego proszę o potwierdzenie ponieważ MODELFUN dopytuje się o to również po tych informacjach więc zakładam, że czegoś ja nie doczytałem lub MODELFUN czegoś nie zrozumiał.

Natomiast z drugiej strony czytam:
MODELFUN napisał(a): Ja bym chciał jak dokładnie było bo mi to nie pasuje do nie tylko moich doświadczeń z tum producentem.


Ale dalej te doświadczenia...

MODELFUN napisał(a):A z tego co mnie wiadomo producent nie wzbrania się przed zwrotem od niezadowolonych klientów

MODELFUN napisał(a): Po zakupie bryzy "w ciemno"kontaktowalismy się kilkukrotnie i o ewentualnym zwrocie także w przypadku braku satysfakcji z zakupu zawsze w korespondencji wspominał.



zamieniają się w informacje.

A z kolei...

MODELFUN napisał(a):Wcześniej napisałeś że producent nie akceptuje zwrotów-


tego nie mogę znaleźć w postach poteza. Prosiłbym o cytat ewentualnie.


Jesli czegoś nie zrozumiałem proszę mnie poprawić.
Potez kupił model, chciał go zwrócić, ale zwrot nie został przyjęty tylko wymieniono skrzydło.
MODELFUN miał zapewnienia o możliwości zwrotu, ale nigdy z nich nie korzystał i całe doświadczenie opiera się na korespondencji z producentem.
Czyli producent zapewnia, że jest mozliwość, ale na zapewnieniach się kończy?
Rozumiem też, że jest dobry serwis po sprzedaży, ale to mnie akurat nie interesuje w tym przypadku.
usa_loco
 
Posty: 13
Dołączył(a): niedziela, 7 kwietnia 2013, 15:29

Re: Orlik 1/48

Postprzez pavlo » niedziela, 28 czerwca 2015, 13:23

To rzeczywiście brzmi dziwinie. Kupowałeś drogą internetową? Ustawowo sprzedawca ma obowiązek zaakceptować zwrot towaru do 14 dni... Po jakim czasie wysłałeś prośbę?

Powstał jakiś dziwny mętlik. W sumie nie wiem co robi administracja na tym forum???
Tak sobie na spokojnie przeczytałem cały wątek, wychodzi na to, że model ma 2 uczestników dyskusji, obaj twierdzą, że można go zrobić cud miód z pewnym nakładem pracy, a i bez naprawiania błędów model po zrobieniu prezentuje się ładnie.

Mottem dyskusji mógłby się stać ten cytat:
Postprzez HK1886 » piątek, 19 czerwca 2015, 16:20

Nikt nie napisał, że to co jest w pudełku jest nienaprawialne.
Przy odpowiednim nakładzie pracy da się z tego wystrugać ładny model co nawet pokazał Flacha.
pavlo
 
Posty: 59
Dołączył(a): środa, 27 lipca 2011, 20:11

Re: Orlik 1/48

Postprzez pavlo » niedziela, 28 czerwca 2015, 13:32

usa_loco napisał(a):Przepraszam, że tak trochę jak Filip z konopii, ale interesuje mnie ta sprawa.


Tu nie ma miejsca na żadną dyskusję ze sprzedawcą.

Kupujesz w sklepie to wyciągasz model i sobie go dokładnie oglądasz i decydujesz się ze wszystkimi konsekwencjami. Kupując przez internet zgodnie z ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (Dz.U. 2014 r. poz. 827 ze zm.) masz 14 dni na to by dokładnie model sobie w domu obejrzeć, pomierzyć, posprawdzać i 13 dnia odesłać do producenta bez podawania jakiejkolwiek przyczyny. Oczywiście o ile go wcześniej nie uszkodzisz, potniesz, zniszczysz... PIszesz oświadczenie, wysyłasz i koniec bajki.

Co do serwisu - ja ma bardzo pozytywne doświadczenie.
pavlo
 
Posty: 59
Dołączył(a): środa, 27 lipca 2011, 20:11

Re: Orlik 1/48

Postprzez usa_loco » niedziela, 28 czerwca 2015, 13:43

@pavlo - no tak, ale ja nie mam czasu na łażenie po sądach konsumenckich więc raczej mnie interesuje praktyka.

No i to:
potez napisał(a): ja dosyć długo czekałem na swoja bryże - tak w sumie ze dwa miesiące od zapłacenia

Też nie napawa optymizmem. Jeśli producent wysyła model 2 miesiące to przyzwoitość nakazuje nie trzymania się 14 dni. Tak uważam.
usa_loco
 
Posty: 13
Dołączył(a): niedziela, 7 kwietnia 2013, 15:29

Re: Orlik 1/48

Postprzez pavlo » niedziela, 28 czerwca 2015, 13:58

usa_loco napisał(a):@pavlo - no tak, ale ja nie mam czasu na łażenie po sądach konsumenckich więc raczej mnie interesuje praktyka.

No i to:
potez napisał(a): ja dosyć długo czekałem na swoja bryże - tak w sumie ze dwa miesiące od zapłacenia

Też nie napawa optymizmem. Jeśli producent wysyła model 2 miesiące to przyzwoitość nakazuje nie trzymania się 14 dni. Tak uważam.


Nie wiem co jest w ustawie o terminie rozwiązania umowy vs. data otrzymania towaru, ale zakładam, że aż tak wielki bubel prawny by nie przeszedł. Doczytaj sobie. Choć różne buble się zdarzają :D

Co do łażenia po sądach - bez obaw - mała firma cie nie podskoczy jak formalnie wszystko poprawnie załatwisz ;). Z dużymi trzeba uważać...

BTW - z Czech zamówiłem żywice jakiś czas temu i po 3 miesiącach nie przyszło... :/ To się rozmyśłiłem.
pavlo
 
Posty: 59
Dołączył(a): środa, 27 lipca 2011, 20:11

Re: Orlik 1/48

Postprzez Yash » poniedziałek, 29 czerwca 2015, 16:46

HK1886 napisał(a):model jest chu**wy i nie wart swojej ceny, po prostu wypadek przy pracy, który się firmie BM był trafił

Poniżej można znaleźć więcej wypadków z odpowiednio ekskluzywnymi cenami:
Oferta TG w Martoli

Co do serwisu posprzedażowego to ostatnio był ciekawy temat o ile pamiętam (ale mogę się mylić) na Modelworku, gdzie po kilku miesiącach od sprzedaży, gdy okazało się że nieużywane farby wyschły, producent poprosił o okazanie paragonu. :twisted:
Zainteresowani - o ironio - niestety tego nie mieli...
Yash
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota, 13 czerwca 2015, 22:33

Re: Orlik 1/48

Postprzez Solo » poniedziałek, 29 czerwca 2015, 18:07

Ani, o ironio, nie mieli tych farb, bo je wyrzucili.
Trudno się dziwić producentowi, że nie chciał uwierzyć na słowo.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Orlik 1/48

Postprzez potez » czwartek, 24 grudnia 2015, 01:40

tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4711
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Orlik 1/48

Postprzez iras67 » czwartek, 24 grudnia 2015, 12:14

potez napisał(a):http://forum.asg.koszalin.pl/sokol/forum.asg.koszalin.pl/viewtopic.php?f=12&t=5784

Arek, trzeba było napisać że to relacja z budowy jakiejś pierwszej wersji prototypu chyba. Bo model np.Flachy ma wiele detali dodanych już w ostatecznej formie. Czy się mylę?
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2705
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Orlik 1/48

Postprzez Flacha » czwartek, 24 grudnia 2015, 16:47

Odwrotnie, ten model ma w zestawie elementy które robiłem :)
Pozdrawiam Andrzej Ligocki
Portfolio
Na tapecie SARAF
Avatar użytkownika
Flacha
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 22:04
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Orlik 1/48

Postprzez potez » czwartek, 24 grudnia 2015, 22:15

Iras, to jest budowa z tego co normalnie znajdujesz w pudelku.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4711
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Orlik 1/48

Postprzez iras67 » czwartek, 24 grudnia 2015, 22:48

Dzięki za wyjaśnienie. Trochę zamieszane jest z informacjami o tym modelu, szczególnie po lekturze tego tasiemcowego wątku :mrgreen: .
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2705
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Orlik 1/48

Postprzez nie_kamil2 » sobota, 16 kwietnia 2016, 23:54

Kuba P. napisał(a):Ja siedzę i po kwadrans-dwa dziennie szlifuje odlewy i jest ciężko, efektu pumeksu może nie mam ale jest dużo pracy. Trudno - taka robota ale coś z tego chcę jednak osiągnąć a nie tylko czytać hejty.


No i jak tam kwadransowy miszczu? Kończysz szlifować bo prawie rok minął więc ciekaw jestem co osiągnąłeś.
nie_kamil2
 
Posty: 32
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2015, 17:53

Re: Orlik 1/48

Postprzez gzt » środa, 27 kwietnia 2016, 20:28

Panowie, czy moze ktos mi zapodac gdzie mozna to kupic ?

1/48 to moja skala a Orlik ma dla mnie specjalne znaczenie - znaczy musze go zrobic i miec :-)
Grzegorz
Avatar użytkownika
gzt
 
Posty: 992
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 16:57
Lokalizacja: Massachusetts

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

cron