[1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Dominik » poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 12:33

potez napisał(a):Oczywiście, że trzeba podciać i to sporo na obu burtach, jest to wyraźnie zaznaczone w instrukcji na stronie 7 u góry po lewej w ramce.
Inaczej nie da się zamontowac zamknietej osłony i jest to znane od bardzo dawna, tak samo jest w Mk.IX.
Ja rozumiewm, że masz ansy do Kniazia ale Edek ma osłony dobrze zrobione.
Różnica wynika z tego, że jak pojawiła się bąblowata środkowa część to przesunięta i poszerzona została tylna jej ramka: bardziej zachodzi na ostatni trzeci segment oszklenia - sama osłona jest trochę dłuższa niż w wersji płaskiej, widac to światnie na zdjęciach.
Innymi słowy: cały segment złożony z zamkniętych 2 i 3 części osłon kabiny ma tą samą długość, zmienia się tylko punkt podziału.
A co do filozofii to akurat Tamka przekombinowała i wymienne kawałki kadłuba, żeby zamontowac zamkniętą osłonę są dla mnie nie za bardzo. pomijam już fakt, że wygląda to beznadziejnie...


Akurat do Kniazia mam ansy bo nie potrafi się przyznać, że walnął byka. Tylko twierdzi, że tak i już.
Co do modelu Spita, to jest przekombinowany, choć Tamiya też ma swoje za uszami. Jednak, moim zdaniem, oprócz tego dziwnego panelu na nosie i doklejanych szyb pancernych, zostawia Edka w tyle (jeśli chodzi o Spity). Tak naprawdę Edek ma przewagę w dwóch punktach - cena i ilość wersji.
Sumując
Tamiya - Spit jest dobry? Jest. Mógłby być lepszy? Jak najbardziej. Gdyby nie te dwa, dla mnie najważniejsze, mankamenty byłby najlepszy, dla mnie (co podkreślam)
Eduard - Spit jest dobry? Jest. Mógłby byc lepszy? Jak najbardziej. Gdyby był mniej przekombinowany, a jest.

Arku, akurat te wklejane elementy kadłuba są moim zdaniem ok. Dużo szybciej jest zrobić "chcianą" wersję osłony. Czytałem o jakiś uskokach, zapadniach...Sklejam teraz drugi i z niczym takim się nie spotkałem (może mam szczęście). U Eduarda będzie upierdliwe spasowywanie, chyba, że projektant coś tam w projekcie poprawił i wystarczy odciąć te paski plastiku i lekko doszlifować niedoskonałości pozostałe po cięciu. Ale rozumiem Twój punkt widzenia bo też to wcięcie wydaje się lekko udziwnione.

To tyle po wstępnych obserwacjach. Jak zlepię Spita z Tamki biorę się za Edkowego. Jakby cuś, wtedy zacznę rzucać mięchem...a może i nie.

Miłego!
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2616
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Reklama

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Aleksander » wtorek, 11 sierpnia 2020, 11:44

Mamy poprawki do "Jedynki". Od samego Edka ;o) :
http://www.aircraftresourcecenter.com/R ... 78/00.shtm
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 8022
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » wtorek, 11 sierpnia 2020, 11:58

tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4707
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Recenzjemodeli.pl » wtorek, 11 sierpnia 2020, 12:56

Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1451
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 13:08

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Kuba P. » wtorek, 11 sierpnia 2020, 13:34

Aleksander napisał(a):Mamy poprawki do "Jedynki". Od samego Edka ;o) :
http://www.aircraftresourcecenter.com/R ... 78/00.shtm



Poprawką bym tego nie nazwał, co najwyżej alternatywnymi częściami w innej technologii i cenie :)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Aleksander » wtorek, 11 sierpnia 2020, 21:50

Kuba P. napisał(a):
Aleksander napisał(a):Mamy poprawki do "Jedynki". Od samego Edka ;o) :
http://www.aircraftresourcecenter.com/R ... 78/00.shtm



Poprawką bym tego nie nazwał, co najwyżej alternatywnymi częściami w innej technologii i cenie :)

Fakt - miałem pewne kłopoty z nazwaniem tego zestawu :lol: . Trafiłeś w sedno!
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 8022
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Andzin » środa, 12 sierpnia 2020, 18:57

Jeśli chodzi o Spitfire Mk I-V to jest już chyba pozamiatane. Cytując Vlada z czeskiego forum:
"Kromě různých verzí Mk.I, tedy Mk.Ia, Ib a ranné verze ze začátku výroby, máme momentálně připravené (s de facto hotovými formami) Mk.IIa, Mk.IIb, Mk.Va, Mk.Vb a Mk.Vc včetně tropických verzí. Možná to vypadá nic moc, ale myslím, že to dá nejmíň na dalších 38 krabic "
Andzin
 
Posty: 151
Dołączył(a): środa, 24 maja 2017, 15:50

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » środa, 12 sierpnia 2020, 21:17

38 pudełek co dwa/trzy miesiące czyli ostatnie najwcześniej za 3 i pół roku ... ambitny plan :)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4707
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Dominik » sobota, 15 sierpnia 2020, 12:16

W najnowszym leaflecie Edek pokazał malowania październikowych Spitów. Do kilku mam wątpliwości. Niby VS napisał, że to tylko wstępne profile, ale nauczyłem się nie ufać w słowo "wstępne".
Obrazek

RF-K - litery szare . Czy nie powinny być Sky :?:
QV-K - im dłużej oglądam zdjęcie tego samolotu, tym bardziej myślę, że był jednak biały...Ale mogę się mylić.
KL-T - na profilu powinien być raczej kołpak Rotol nie DH. Jeśli mnie pamięć nie myli, 54 squadron miał Spity z tymi śmigłami i nie miały one przewodów antenowych między masztem a statecznikiem.
GR-S - zły krój liter i ich wielkość. W sumie już mnie nie zaskakuje to, że 92 dywizjon ma litery kodowe GR wzięte z kosmosu.

No i tak części tych malowań nie da się zrobić z tego co w pudełku, jeśli ktoś chce mieć poprawne wyposażenie kokpitu.
Czekać trzeba na Mk.IIa i kupić kilka overtreesów. Czas zacząć oszczędzać kasę (i ewentualnie się uśmiechnąć do któregoś z kolegów z tego Forum)
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2616
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Artur Rzepka » sobota, 15 sierpnia 2020, 12:32

Odnośnie RF-K, to na zdjęciu po przemalowaniu widać że litery kodowe były maskowane, bo jest delikatna ramówka z DE. Jeśli wcześniej były szare, to zdaje się, że nic się nie zmieniło.
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jacek Bzunek » sobota, 15 sierpnia 2020, 12:32

Dominik napisał(a):W najnowszym leaflecie Edek pokazał malowania październikowych Spitów. Do kilku mam wątpliwości. )

Jak jest sens zajmować się szulcowymi malowankami? Czego by się zaproponowali to z uwagi na ryzyko skasowania ulepka w trakcie próby instalacji "specyficznych"kalek lepiej zainteresować kawałkiem papieru z tekstem Cartograf na dole lub całym jednym malowaniem Model Maker'a.
Jeszcze w temacie RF K jak Krycha - szary to Ocean Grey czy mieszany w wiadrze Mixed Grey?

Dominik napisał(a):No i tak części tych malowań nie da się zrobić z tego co w pudełku, jeśli ktoś chce mieć poprawne wyposażenie kokpitu.

Jesteś pewien że Kniaź Łaskawca nie dołoży do pudełka wajchy z 1940?
Ostatnio edytowano sobota, 15 sierpnia 2020, 12:39 przez Jacek Bzunek, łącznie edytowano 1 raz
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Dominik » sobota, 15 sierpnia 2020, 12:39

Jacek Bzunek napisał(a):
Dominik napisał(a):W najnowszym leaflecie Edek pokazał malowania październikowych Spitów. Do kilku mam wątpliwości. )

Jak jest sens zajmować się szulcowymi malowankami? Czego by się zaproponowali to z uwagi na ryzyko skasowania ulepka w trakcie próby instalacji "specyficznych"kalek lepiej zainteresować kawałkiem papieru z tekstem Cartograf na dole lub całym jednym malowaniem Model Maker'a.


Problem w tym, że akurat jedno malowanko mnie bardzo interesuje a nikt inny tego nie robi. A robienie kalek na zamówienie w Cartografie może być ciut drogie. Choć zostaje jeszcze kwestia malowania napisów...Jednakże jeszczem słaby w te klocki i wolałbym kalki.
Na szczęście mam kalki do Jedynek i Dwójek z logiem włoskiej firmy, choć nie wszystkie, które bym chciał mieć.
Mam nadzieję, że choć HGW się pokusi. Ale nie wiem czy są to dobre kalki. Ktoś próbował?

Artur Rzepka napisał(a):Odnośnie RF-K, to na zdjęciu po przemalowaniu widać że litery kodowe były maskowane, bo jest delikatna ramówka z DE. Jeśli wcześniej były szare, to zdaje się, że nic się nie zmieniło.


Właśnie dlatego się pytam, bo do książki PFC mam daleko a nie jestem pewien.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2616
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Kuba P. » sobota, 15 sierpnia 2020, 12:39

Dominik napisał(a):W najnowszym leaflecie Edek pokazał malowania październikowych Spitów. Do kilku mam wątpliwości.


Dominik, ale tak szczerze: czy jak Książe Władek obiecał* takie malowanki to już należy wyłączyć własne mózgi i malować zgodnie z książęcymi władzimi obiecanymi wizjami?
Kalek dla Spitfire na rynku jest tyle, ile jest. W czym problem?
Ważne by plastik dobrze robili, reszta jest mniej ważna.




*-kocham to określenie "obiecał" :) Książ Wład obiecał ludemu model :mrgreen:
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jacek Bzunek » sobota, 15 sierpnia 2020, 12:43

Dominik napisał(a):Mam nadzieję, że choć HGW się pokusi. Ale nie wiem czy są to dobre kalki. Ktoś próbował?

Używałem tylko stencilsów - są genialne. Nie potrzebują kilku godzin - wystarczą trzy zdrowaśki (to jest jakieś trzy lepiackie kwadranse) i można wyrywać folię jak airfixowe pudełka w Biedrze.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Dominik » sobota, 15 sierpnia 2020, 12:52

Kuba P. napisał(a):
Dominik napisał(a):W najnowszym leaflecie Edek pokazał malowania październikowych Spitów. Do kilku mam wątpliwości.


Dominik, ale tak szczerze: czy jak Książe Władek obiecał* takie malowanki to już należy wyłączyć własne mózgi i malować zgodnie z książęcymi władzimi obiecanymi wizjami?
Kalek dla Spitfire na rynku jest tyle, ile jest. W czym problem?
Ważne by plastik dobrze robili, reszta jest mniej ważna.




*-kocham to określenie "obiecał" :) Książ Wład obiecał ludemu model :mrgreen:


Normalnie mam to gdzieś, jednak jak ktoś w pudełku daje malowania, które nie są aftermarketowo dostępne, a fajnie je mieć, to dobrze by było, gdyby były porządnie opracowane.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2616
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości