[1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez CzarekB » sobota, 18 grudnia 2021, 21:13

Kabaret normalnie, zalosna farsa.
Nie odzywalem sie na tym forum juz ze dwa lata, ale zagladam, czytam.
I widze, ze nic sie nie zmienia. Ten sam Pan co zawsze, wyje i drze szaty o modelach Army, ze 130, albo ze 100, albo to i tamto. A ludzie z nim polemizuja i karmia trola. Moze zrobmy zciepke po dziesiac zlociszy i kupmy mu ten model za 100, moze wtedy mu przejdzie ? Bo to chyba o to chodzi, 100 to duzo, 80 juz OK, a za darmo to by bylo wspaniale, nie ? Wtedy by nie bylo o jamkach, zaczepach oslony kabiny, o 100 juz nie wspominajac.
Kabaret normalnie. kabaret starszych panow, jak to na polskie forum modelarskie przystalo.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Reklama

modele polskich samolotów

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jostein » sobota, 18 grudnia 2021, 21:31

Atlas napisał(a):
Jostein napisał(a):Prawda jest taka, że w modelu w tak wysokiej cenie nie powinno być ani jamek, ani błędów merytorycznych


Nie powinno bo...?


A jakiego uzasadnienia potrzebujesz, na litość przodków? Rzadki znaczek jako filatelista też zaakceptowałbyś z kancerą i wyłożył cenę katalogową jak za nieuszkodzony?

CzarekB napisał(a):Kabaret normalnie, zalosna farsa.
Nie odzywalem sie na tym forum juz ze dwa lata, ale zagladam, czytam.
I widze, ze nic sie nie zmienia. Ten sam Pan co zawsze, wyje i drze szaty o modelach Army, ze 130, albo ze 100, albo to i tamto. A ludzie z nim polemizuja i karmia trola. Moze zrobmy zciepke po dziesiac zlociszy i kupmy mu ten model za 100, moze wtedy mu przejdzie ? Bo to chyba o to chodzi, 100 to duzo, 80 juz OK, a za darmo to by bylo wspaniale, nie ? Wtedy by nie bylo o jamkach, zaczepach oslony kabiny, o 100 juz nie wspominajac.


Wyjesz i obrażasz ludzi ty, do spółki z innym fanbojem Army, niejakim Atlasem. Ciekawe, dlaczego?
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1312
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Atlas » sobota, 18 grudnia 2021, 21:48

Jostein napisał(a):Wyjesz i obrażasz ludzi ty, do spółki z innym fanbojem Army, niejakim Atlasem. Ciekawe, dlaczego?


Czy Arma słyszała? Jestem fanbojem. :)
Atlas
 
Posty: 360
Dołączył(a): środa, 31 lipca 2019, 17:29

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Bercik » sobota, 18 grudnia 2021, 21:53

Atlas napisał(a):
Jostein napisał(a):Prawda jest taka, że w modelu w tak wysokiej cenie nie powinno być ani jamek, ani błędów merytorycznych

Nie powinno bo...?

Bo Jostein tak mówi na dwóch forach :D Na jednym już go zbanowali, to utyskuje tutaj.

Ki-61 Tamiya w 1/72 ma jamki skurczowe przez prawie całą długość skrzydeł. Rodzina 109 Finemoldsa - skrzydła od góry pozapadane. Modele za stówę! 109 Eduarda / Special Hobby - pozapadany na przykład na osłonie silnika, ponitowanej. Emil od Tamki - zapadnięty na kadłubie analogicznie jak kucyk Army i dodatkowo na spodzie kadłuba przy łączeniu z płatem. Krótka Foka Eduarda miała jamki skurczowe na ogonie. Wiele (drogich) modeli Tamiya i Hasegawa jest wręcz obsrana śladami po wypychaczach w widocznych miejscach, do których trudno podejść, na przykład na środku jakiejś wręgi. No ale w Hasegawie nie ma problemów z nieprawidłowymi detalami wnętrza... Oh wait, to pewnie dlatego, że nie ma ich w ogóle, bo na płaskie plastikowe części każą najczęściej nakleić kalkomanię :D

Ale wiadomo, wszyscy robią dobrze, tylko Arma to shit. Łukasz pokazał jak rozwiązać ten problem w kilka minut. Zajmuje to dużo mniej czasu niż to żałosne użalanie się na forum.

PS. Jedenastka z IBG to zarąbisty model, jeden z lepszych modeli, jakie miałem okazję skleić. Bardzo finezyjny... Ale coś Wam powiem... Moja jedenastka miała jamki skurczowe na płozie ogonowej i chłodnicy - chłodnicę robiłem od zera i odlewałem w żywicy. Dodatkowo przy łączeniu góry z dołem skrzydeł, w okolicy ich końcówek na spodzie, powstawały szpary - wredne do zaszpachlowania, bo obok żłobkowana blacha. Poza tym trudno utrzymać geometrię podwozia (co akurat Arma zrobiła genialnie). No i nie zapominajmy o oszkleniu, które jest absurdalnej grubości - alternatywą jest trudna do ukształtowania blaszka (jest za cienka) i klisza.

No ale żeby chociaż próbować być obiektywnym i widzieć potknięcia innych producentów to trzeba coś sklejać, a nie tylko obrzygiwać w internetach. Najlepiej by było jakby model przychodził już w ogóle sklejony i pomalowany, nie było by trzeba szpachlować, kalkomanii kłaść...
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Bercik
 
Posty: 878
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:03

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jostein » sobota, 18 grudnia 2021, 22:31

Bercik napisał(a):
Atlas napisał(a):
Jostein napisał(a):Prawda jest taka, że w modelu w tak wysokiej cenie nie powinno być ani jamek, ani błędów merytorycznych

Nie powinno bo...?

Bo Jostein tak mówi na dwóch forach :D Na jednym już go zbanowali, to utyskuje tutaj.

Ki-61 Tamiya w 1/72 ma jamki skurczowe przez prawie całą długość skrzydeł. Rodzina 109 Finemoldsa - skrzydła od góry pozapadane. Modele za stówę! 109 Eduarda / Special Hobby - pozapadany na przykład na osłonie silnika, ponitowanej. Emil od Tamki - zapadnięty na kadłubie analogicznie jak kucyk Army i dodatkowo na spodzie kadłuba przy łączeniu z płatem. Krótka Foka Eduarda miała jamki skurczowe na ogonie. Wiele (drogich) modeli Tamiya i Hasegawa jest wręcz obsrana śladami po wypychaczach w widocznych miejscach, do których trudno podejść, na przykład na środku jakiejś wręgi. No ale w Hasegawie nie ma problemów z nieprawidłowymi detalami wnętrza... Oh wait, to pewnie dlatego, że nie ma ich w ogóle, bo na płaskie plastikowe części każą najczęściej nakleić kalkomanię :D

Ale wiadomo, wszyscy robią dobrze, tylko Arma to shit. Łukasz pokazał jak rozwiązać ten problem w kilka minut. Zajmuje to dużo mniej czasu niż to żałosne użalanie się na forum.

PS. Jedenastka z IBG to zarąbisty model, jeden z lepszych modeli, jakie miałem okazję skleić. Bardzo finezyjny... Ale coś Wam powiem... Moja jedenastka miała jamki skurczowe na płozie ogonowej i chłodnicy - chłodnicę robiłem od zera i odlewałem w żywicy. Dodatkowo przy łączeniu góry z dołem skrzydeł, w okolicy ich końcówek na spodzie, powstawały szpary - wredne do zaszpachlowania, bo obok żłobkowana blacha. Poza tym trudno utrzymać geometrię podwozia (co akurat Arma zrobiła genialnie). No i nie zapominajmy o oszkleniu, które jest absurdalnej grubości - alternatywą jest trudna do ukształtowania blaszka (jest za cienka) i klisza.

No ale żeby chociaż próbować być obiektywnym i widzieć potknięcia innych producentów to trzeba coś sklejać, a nie tylko obrzygiwać w internetach. Najlepiej by było jakby model przychodził już w ogóle sklejony i pomalowany, nie było by trzeba szpachlować, kalkomanii kłaść...


Czy ty jesteś obiektywny?
A teraz rozpatrzmy to, co napisałeś. Otóż jedenastki kupowałem zarówno od Army, jak i od IBG. Arma - fatalne odwzorowanie powierzchni płata i usterzenia, zapadnięcia na chłodnicach (na wszystkich egzemplarzach, jakie kupiłem), zapdanięcia na kołach (na styku opon i felg, wredne do usnunięcia), chłodnica umieszczona w złym miejscu, i tego już nie rozumiem zupełnie, bo ani licencji nie trzeba było kupować, ani na drugi koniec świata jechać, by stwierdzić, gdzie naprawdę powinna się znaleźć. Parę wciągów w tylnej części kadłuba. Z IBG mam prawie wszystkie, za wyjątkiem P.11f. I wciągów nie miałem na żadnej, nawet na chłodnicy. Powierzchnia płata tak odzwzorowana, że w tej podziałce lepiej się już chyba nie da. Gorsze śmigło w P.11a, i w IBG lepszy pomysł mieli na podwozie główne. Szpary przy końcówkach płata wystąpiły w modelach obu firm.
Fine Molds. Miałem na warsztacie wersje F-2, G-6, G-10 i K-4. Powierzchnie skrzydeł były zawsze gładkie jak pupa niemowlaka. Owszem, kadłub ma swoje za uszami, ale na razie poważnej konkurencji nie ma. Pewnie będzie - od Eduarda.

BF 109E do Tamiya - brałem go na tapet, tak jak i klona od ICM. Owszem, na ICM -owym miałem wciągi u dołu kadłuba, ale za niecałe 30 złotych nie było co pyskować. Na oryginale nie trafiły mi się, ani na E-3, ani na E-4.

Na MiG-21MF nie do końca zeszły mi się połówki kadłuba przy czole elementu z dolną powierzchnią płata. Ale coś takiego mogę przełknać, jeżeli model oferuje tak bogaty wybór opcji, że nie trzeba inwestować w dodatki, by zrobić dowolny egzemplarz z zaproponowanych malowań i cena jest adekwatna do zawartości pudła.

I jeszcze jedno - robię modele, ale nie robię zdjęć. Jednym z powodów jest to, że fotografia to miłość nieodwzajemniona, drugim jest lenistwo.
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1312
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez CzarekB » sobota, 18 grudnia 2021, 23:01

Jostein napisał(a):Wyjesz i obrażasz ludzi ty, do spółki z innym fanbojem Army, niejakim Atlasem. Ciekawe, dlaczego?
[/quote][/quote]

To w moim kierunku mialo byc ?
Kilka postow temu wyzwales na pojedynek innego forumowicza, wiec i ja tak zrobie.
Pokaz nam no gdzie ja wyje i obrazam ludzi. Znajdz to gdzies i wstaw link do tego jak na tym forum wyje i obrazam ludzi.
Puste, bzdurne paplanie, wszystko po to zeby dorobic ideologie do faktu ze nie stac cie na dany model i nie mozesz sie z tym pogodzic.
Zdrowia zycze, i wygranej w loterie.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Pashal » sobota, 18 grudnia 2021, 23:10

"Sorry Winetu, czy jakoś tak, ale forumowiczu o skandynawskim imieniu Jostein, ale informuję, że nie bede pisał nigdzie, nie bede i już, bo zasadniczo i centralnie mam te wasze jamki w życi, czy w innej jamce skurczonej "- odezwałem się, bo miałem po prostu takie życzenie i jako przypomnę dla porządku osoba binarna modelarsko, mam jakieś tam szersze porównanie i zachowuję zdecydowany obiektywizm, czego nie można powiedzieć o skrajnych poglądach w postaci osób twierdzących, że "Polacy nic się nie stało" versus "Sprzedam nerkę, bo nie mam na koła żywiczne, szpachlę i rysik z szablonem".
Pashal
 
Posty: 1730
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 14:10

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jostein » sobota, 18 grudnia 2021, 23:13

CzarekB napisał(a):
Jostein napisał(a):Wyjesz i obrażasz ludzi ty, do spółki z innym fanbojem Army, niejakim Atlasem. Ciekawe, dlaczego?
[/quote]

To w moim kierunku mialo byc ?
Kilka postow temu wyzwales na pojedynek innego forumowicza, wiec i ja tak zrobie.
Pokaz nam no gdzie ja wyje i obrazam ludzi. Znajdz to gdzies i wstaw link do tego jak na tym forum wyje i obrazam ludzi.
Puste, bzdurne paplanie, wszystko po to zeby dorobic ideologie do faktu ze nie stac cie na dany model i nie mozesz sie z tym pogodzic.
Zdrowia zycze, i wygranej w loterie.[/quote]

A miałeś wrażenie, że w kierunku na Berdyczów? Dlaczego, na litość przodków? Przecież wyraźnie pojawil się twój nick!. A co do twojego śmiesznego żądania, to jam to przecież wyraźnie pokazałes - na górze tej strony.
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1312
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Michał Janik » sobota, 18 grudnia 2021, 23:23

Bercik napisał(a):
Atlas napisał(a):
Jostein napisał(a):Prawda jest taka, że w modelu w tak wysokiej cenie nie powinno być ani jamek, ani błędów merytorycznych

Nie powinno bo...?

Bo Jostein tak mówi na dwóch forach :D Na jednym już go zbanowali, to utyskuje tutaj.

.

...
+ Czarek B
Dajcie chłopaki spokój, nie ma co dyskutować z Josteinem. Na każde Wasze słowo odpowie 10-ma. Szkoda naszego cennego czasu który lepiej poświęcić hobby, rodzinie lub w inny konstruktywny lub przyjemny sposób. Kopanie się z koniem nie jest ani mądre, ani przyjemne ani twórcze, a szanse w konfrontacji są niewielkie. Chłop ma nieskończone zasoby czasu i siły do klepania w klawiaturę, wszystkich przegada, co zdaje się że sprawia mu ogromną rozkosz. Ja mu ją chętnie dam, oddalając się do modelu, zgłębiania dokumentacji lub innych przyjemnych czynności. Nie dajcie się okradać z czasu - każdy z nas ma go craz mniej!
Adieu ;-)

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Pashal » sobota, 18 grudnia 2021, 23:23

Sugeruję tylko, aby przy następnym modelu tej firmy, gdy będą jamki skurczowe lub inne artefakty ( pozdro KFS :mrgreen:) zdrady i zaprzaństwa wykonać od razu - "Kulka w łeb i po zawodach " Spocznij :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pashal
 
Posty: 1730
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 14:10

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jostein » sobota, 18 grudnia 2021, 23:29

Pashal napisał(a):Sugeruję tylko, aby przy następnym modelu tej firmy, gdy będą jamki skurczowe lub inne artefakty ( pozdro KFS :mrgreen:) zdrady i zaprzaństwa wykonać od razu - "Kulka w łeb i po zawodach " Spocznij :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

O nie, nie, pomówiłeś mnie o to, że opłaca mnie konkurencja Army. Więc teraz nie tchórz, tylko dokończ sprawę tak, jak zaproponowałem. Emotikony nie sprawią, że zapomnę o oszczerstwie.
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1312
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Krzysztof R » sobota, 18 grudnia 2021, 23:41

Może Jostein tego nie wie , a powinien :

„Postawienie komuś zarzutów nieprawdziwych, naruszających jego dobre imię, jest zawsze działaniem bezprawnym. Wypowiedzi dotyczące faktów poddane winny zostać ocenie według kryterium prawdy i fałszu, natomiast te, które zawierają oceny, opinie powinny być przedmiotem oceny, czy znajdowały oparcie w faktach. Rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji lub formułowanie ocen, które nie mieszczą się w granicach dopuszczalnej krytyki, czyli takiej, która znajduje podstawy w obiektywnych faktach, stanowi naruszenie dobrego imienia osoby prawnej, podlegające ochronie na gruncie art. 24 Kodeksu cywilnego” (Sądu Apelacyjnego w Szczecinie z dnia 27 marca 2019 roku, I ACa 526/18 ).

Niestety dotyczy to także wszystkich wypowiedzi na forach itp. Przemyśl to co piszesz i opieraj się na faktach , a wszyscy na tym skorzystamy , tak jak na ocenie zestawu przez KFS.
Jak mniemam Mustanga jeszcze nie masz ,ani nie widziałeś wyprasek. Więc doceń ten fakt , że Arma jeszcze nie skorzystała z przysługującej im drogi prawnej .
Ps.
Obrona ewidentnie skopanego rysunku maski FW 190 IBG to był strzał w stopę . Na szczęście nikt nie powielił zamieszczonych przez Ciebie wyprasek i sprawa przycichła. Zastanów się co by było gdyby te zdjęcia trafiły na Britmodeller.
Krzysztof R
 
Posty: 14
Dołączył(a): poniedziałek, 8 lipca 2019, 07:21

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Pashal » sobota, 18 grudnia 2021, 23:41

Jostein - zaparz sobie melliskę, mientkem, czy inny nerwosol tylko UWAGA ! z tego zacietrzewienia się nie poparz przy ich robieniu, bo zaczynasz już przekraczać granice dobrego smaku... tak z dobrego serca Ci radzę... Ci napisałem jeszcze wielką literą... ale już z trudem. :idea:
Pashal
 
Posty: 1730
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 14:10

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Łukasz_K » sobota, 18 grudnia 2021, 23:53

2 z 3 się uspokoiło ale dołączył 4 naprawdę proszę o samokontrolę i stonowanie wypowiedzi zwłaszcza personalnych bo widzę gdzie ta dyskusja zmierza i coś czuję że będę pretensje.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4847
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez RAV » niedziela, 19 grudnia 2021, 00:54

Jostein napisał(a):Prawda jest taka, że w modelu za stówę nie powinno być jamek skurczowych ani błędów merytorycznych, kropka.

Ale są. Prawo tego nie zabrania. Jak producent będzie miał taką fantazję, to może zrobić płat w formie wstęgi Moebiusa, a kadłub na lewą stronę i nic mu nie zrobisz. Model jest, jaki jest, jego zady i walety są znane i możesz świadomie podjąć decyzję, czy kupić (godząc się z wadami), czy nie kupić (co zapewne nie zrobi wrażenia na producencie).

Dodam jeszcze, że jakość modelu nie ma nic wspólnego z ceną. Dany model jest tak samo dobry lub zły, niezależnie od tego, czy kupiłeś go za kilka dniówek, czy dostałeś za darmo. Czyli jamek skurczowych nie powinno być ani w modelu za stówę, ani za dychę. A w ogóle to wszyscy powinniśmy być młodzi, piękni i bogaci, czego Wam z okazji nadchodzących świat życzę.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3300
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości