Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez Boogeyman » poniedziałek, 13 stycznia 2014, 17:17

Hmmm myślę że na spróbowanie trzeba wybrać model jakiegoś samolotu o światowej popularności, czyli ja bym stawiał na weekendowe Spity, Messery i Mustangi.
MDK Świdnica - Grupa Trzymająca Władzę - Królowie Lenistwa - Przerzeczyn
Boogeyman
 
Posty: 436
Dołączył(a): wtorek, 30 sierpnia 2011, 21:39

Reklama

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez ymub » sobota, 15 lutego 2014, 15:27

Myślę, że więcej propozycji już nie padnie. I chociaż liczyłam na większy odzew, uznaję Panów dyskusję za miarodajną. I skoro najczęściej padała propozycja 48-kowej P-11-ki, taką też tablicę przyjęłam do zrobienia. Mam nadzieję, że Panów nie zawiodę.

Dla zainteresowanych polecam zaktualizowany wykaz naszych tablic. I tych dostępnych i planowanych:

katalog Yahu Models

W tej chwili najbliższe wprowadzenia do sprzedaży są tablice do Hurricane Mk.I (wczesna), do Dorniera 215 B-5 i do PZL P-11c w wersji standard.
ymub
 
Posty: 62
Dołączył(a): czwartek, 3 października 2013, 17:21

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez marco2607 » niedziela, 16 lutego 2014, 10:19

Niestety kolejny producent idzie na masówkę , a tyle jest modeli do których nikt nic nie produkuje lub zestawy są bardzo drogie.
Może w to się wstrzelić. W japońcach mogę podpowiedzieć. ;o)
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3317
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez Siema » niedziela, 16 lutego 2014, 11:54

A czy istnieje możliwość wykonania tablic do śmigłowców? Są traktowane trochę po macoszemu...
Pozdrawiam!
Paweł Siemaszko
Avatar użytkownika
Siema
 
Posty: 515
Dołączył(a): czwartek, 25 października 2012, 14:28
Lokalizacja: Siedlce/WWA

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez marco2607 » niedziela, 16 lutego 2014, 12:31

Przed chwilą otrzymałem list od pani Urszuli i jestem mile zaskoczony treścią.
Z japońców bym chętnie zakupił tablice do
Najbardziej popularne modele
B6N2, B7A2, A5M4, D4Y1, D3Y2, AR-240, BV-141 .
Mniej popularne
KI-51,KI-10, KI-15, A2N1, A7M1,
Jest jeszcze 1 rodzaj to japońskie wodnosamoloty ,do tego nikt nic robi. A temat piękny. Taki E7A1, E13A1, E14Y1 zawsze będzie ozdobą każdej kolekcji.
Następną rzeczą którą bym chciał poruszyć ( może na wyrost) , ale może przy okazji nawiązać współpracę z firmą CHOROSZY
i do ich modeli narobić tych tablic .
http://modelbud.home.pl/pl/c/Modele/58

Pomarzyć o tablicy do POLSKICH SAMOLOTÓW lub takiego E8 CZY E9 :shock:
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3317
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez Ralf_S » niedziela, 16 lutego 2014, 13:33

ymub napisał(a):... uznaję Panów dyskusję za miarodajną. I skoro najczęściej padała propozycja 48-kowej P-11-ki, taką też tablicę przyjęłam do zrobienia.


No cóż - szkoda.
Ja jestem całym sercem za polskimi konstrukcjami, ale aby zaistnieć w świadomości czteroósemkowych modelarzy na świecie P.11 to nie jest dobry początek. Ile się ich sprzeda poza Polską - 10 sztuk? Może.... A ile się sprzeda w Polsce - 10 sztuk? Kto miał skleić 11-tkę to już skleił. To już wiekowy model jest.
Ja na miejscu Producenta postawiłbym na Eduardowskie Bf 109E, Spitfire Mk.IX, których masę można dostać na całym świecie w różnych, min. weekendowych wersjach. Kuszącą opcją jest jeszcze planowany Bf 109G z Eduarda.

Z całym szacunkiem tablica do P.11 w 48 to ślepy zaułek :(
Dodajmy do tego (nie)dostępność modelu u producenta i np.: w Hannantsie i mamy kompletny obraz rynku na produkt....
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 01:43
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez Georg01 » niedziela, 16 lutego 2014, 13:43

Ralf_S napisał(a):Ja na miejscu Producenta postawiłbym na Eduardowskie Bf 109E


To bardzo dobry strzał. Na Messerach 109 jeszcze nikt na tej ziemi nie stracił. Do Emila Eduard dodaje bardzo nieudaną kolorystycznie tablicę, natomiast wiem, że do produkcji gotowych tablic również istnieją ograniczenia kolorystyczne. Odzwierciedlić RLM 66 czy 02 byłoby chyba trudno, ale czy jest niemożliwe ?
Avatar użytkownika
Georg01
 
Posty: 1034
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 13:03

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez Ralf_S » niedziela, 16 lutego 2014, 13:49

I jeszcze swoje trzy grosze wtrącę i szpile wbiję:
Ilu forumowiczów, namawiających producenta na tablicę do P.11 ją kupi?
Tylu, co Naxosa z Taurus Models? No to sorki, ale szkoda zachodu :-/
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 01:43
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez ymub » niedziela, 16 lutego 2014, 13:59

Ralf_S napisał(a):Z całym szacunkiem tablica do P.11 w 48 to ślepy zaułek

Jedna tablica to nie cała produkcja i w ostateczności zrobiłabym każdą tablicę, którą Panowie by ustalili. Włącznie ze śmigłowcami. Oczywiście o ile technologicznie byłoby to możliwie.
Propozycja P-11-ki padała najczęściej, i nawet jeśli na tej tablicy Yahu Models nie zrobi "kariery" to nic. :)
Przyjdzie być może czas na inne.
Obawiamy się z resztą, że przy większych tablicach może być bardziej widoczna ręczna technologia, stosowana przy kładzeniu kolorów. Dlatego ta jedna 48-ka ma być eksperymentem.
Myślałam wprawdzie, że będzie większy odzew na naszą propozycję, ale nie jesteśmy też w "gorącej wodzie kąpani". Yahu Models to mała firma, nie mamy ambicji na konkurowanie z rynkowymi tytanami. Po prostu "robimy swoje", a czas sam pokaże co warto robić.
Na dziś, robimy wstępne przymiarki do PZL P-11c.
Oczywiście, jak ktoś już tu pisał, nie wystarczy tylko wszystko powiększyć z siedemdwójki. Choć prawdą jest, że można wykorzystać doświadczenia i materiały zdobyte przy jej projektowaniu.
ymub
 
Posty: 62
Dołączył(a): czwartek, 3 października 2013, 17:21

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez marco2607 » niedziela, 16 lutego 2014, 14:18

ymub napisał(a):Obawiamy się z resztą, że przy większych tablicach może być bardziej widoczna ręczna technologia, stosowana przy kładzeniu kolorów. Dlatego ta jedna 48-ka ma być eksperymentem.


Georg01 napisał(a): Odzwierciedlić RLM 66 czy 02 byłoby chyba trudno, ale czy jest niemożliwe ?


Mało tego , każdy maluje innymi farbami . Swoje edkowe produkty często przemalowuję aby nie gryzło się z resztą modelu.
Georg01 napisał(a): Na Messerach 109 jeszcze nikt na tej ziemi nie stracił.

ymub napisał(a):Yahu Models to mała firma, nie mamy ambicji na konkurowanie z rynkowymi tytanami. Po prostu "robimy swoje", a czas sam pokaże co warto robić.


I tu jest cała prawda , czas pokaże . Przypuszczam że cena będzie odgrywała znaczącą rolę , strzał w drogie zestawy eduarda
lub coś czego nie robi może okazać się najwłaściwszą drogą. Bo ciężko będzie konkurować ich zoom blaszkami , bo tam nie tylko jest tablica. :cry:
Przykład tablicy która w rozsądnej cenie miała by wzięcie .
http://www.martola.com.pl/pl140/produkt ... erior_s_a_
http://www.martola.com.pl/pl142/produkt ... a6m2b_s_a_
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3317
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez dewertus » niedziela, 16 lutego 2014, 16:33

Same tablice - hmm, jak dla mnie bardzo dobry pomysł. To chyba jedyny element (no może jeszcze pasy) które byłbym skłonny dokupić do modelu (oczywiście 1/48).
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez Aleksander » niedziela, 16 lutego 2014, 16:53

ymub napisał(a):Myślałam wprawdzie, że będzie większy odzew na naszą propozycję, .

Myślę, że KAŻDA propozycja tablicy w 1/48 byłaby przyjęta z radością. Ja, jako niepoprawny wielbiciel Spitfire'ów różnej maści na pewno kupię takie tablice do nich właśnie - i nie ma problemu, że mam już ich zrobionych 12, bo kolejnych 10 czeka w kolejce.
Ale skoro mieliśmy wybrać jedną... :D
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 8014
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez ymub » poniedziałek, 24 lutego 2014, 15:23

dewertus napisał(a): To chyba jedyny element (no może jeszcze pasy)

Przygotowujemy pierwsze zestawy pasów (PZL P-11 i IAR-80). Zaczynamy od 72-ki. Będą to tylko częściowo elementy fototrawione. :)
Tutaj dyskusja dotyczyła raczej 72-ki, ale pragnę przypomnieć o głosowaniu nad tabliczką w skali 1/48:
http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=7&t=65791
ymub
 
Posty: 62
Dołączył(a): czwartek, 3 października 2013, 17:21

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez 45Tomi » poniedziałek, 24 lutego 2014, 15:30

Myślę (jak jeden z kolegów wyżej zaznaczył) że chyba strzałem w 10-tkę byłyby zestawy - tablica + pasy.
45Tomi
 
Posty: 248
Dołączył(a): czwartek, 11 lutego 2010, 16:08

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez Panzer » poniedziałek, 24 lutego 2014, 15:43

ymub napisał(a):
dewertus napisał(a): To chyba jedyny element (no może jeszcze pasy)

Przygotowujemy pierwsze zestawy pasów (PZL P-11 i IAR-80). Zaczynamy od 72-ki. Będą to tylko częściowo elementy fototrawione. :)
Tutaj dyskusja dotyczyła raczej 72-ki, ale pragnę przypomnieć o głosowaniu nad tabliczką w skali 1/48:
http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=7&t=65791


Jeżeli mogę coś zasugerować w skali 1:72 to proponowałbym modele samolotów z I Wojny Światowej. Rzesza odbiorców na świecie modeli Eduarda i Rodena jest naprawdę duża. Miłośnikom "szmatopłatów" dobrze wykonanych tablic i zegarów bardzo brakuje. Sam to wiem bardzo dobrze :)
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2408
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości