Czy modele Army są warte swojej ceny?

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Czy modele Arma Hobby są warte swojej ceny?

Tak, spokojnie mógłbym zapłacić nieco więcej.
34
54%
Z trudem, ale i tak kupię.
17
27%
Nie, nie wydam tyle kasy
12
19%
 
Liczba głosów : 63

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Łukasz_K » sobota, 19 marca 2022, 00:48

Wydawało mi się że jesteśmy dżentelmenami. Możemy mieć różne zdanie, nawet całkiem skrajne, ale podyskutujmy na pewnym poziomie proszę.

Ja co prawda nie miałem matiza, ale za to jeździłem lanosem. Przez 3 lata zapomniałem wymienić w nim olej, prawdopodobnie jak bym mu dosypał gruzu to by dalej jeździł. Od tamtej pory zacząłem doceniać koreańskie auta.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4854
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Reklama

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez CzarekB » sobota, 19 marca 2022, 02:28

Dżentelmeni ( ! ) nie dyskutuja o pieniadzach a w tym kabarecie caly czas jest placz o tych 100 PLN. I jest to tolerowane.
Co za tym idzie, dżentelmenia ( !! ) tutaj raczej nie wystepuje.
Trzeba brac pod uwage i to co prowokuje czasami kogos do napisania tego co wiekszosc z nas mysli ale boi sie napisac, a nie tylko tepienie tego kogos za to ze sie wychylil.
Nic to, jade i ja pokozaczyc, ale nie tutaj.
Zdrowko. ;o)
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez HK » sobota, 19 marca 2022, 11:15

Oglądam sobie model MC.202 1/72 z Hasegawy. Kupiłem go w okolicach 2002 r. Jak na ówczesne standardy to był dobry model (lepszego nie było) ale w sumie dośc ubogi. Miał co prawda aż dwie i pół (!) ramki ale mieścił na nich tylko 38 części (plus osłona kabiny). Zachowała sie naklejka z ceną - 47.50 PLN.
Jak to się ma do dzisiejszych cen? Nie chce wchodzić w dyskusje o sile nabywczej, inflacji, zarobkach itd. Posłużmy się indeksem BigMac-a
47.50 to było wówczas 9.5 BigMaca (5zł)
98.30 (model Hayate) kosztuje 6.5 BigMac-a (15 zł)
Hendryk
HK
 
Posty: 514
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 11:07

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Mac Eyka » sobota, 19 marca 2022, 12:42

Jostein napisał(a):Co oferuje Arma w modelu Hayate - już pokazali. Jedną rameczkę z paroma detalami na krzyż, mikroskopijną blaszkę, na której nie ma nawet tablicy przyrządów pokładowych. Za to cena jakby był pozłacany.


"Niestety" modele Arma Hobby rozchodzą się jak świeże bułeczki i firma nie ma problemu ze sprzedażą
Mimo tych "okropnych" wad na jakie wskazałeś.
I myślę, że kolejne ich modele będą podobnymi hitami rynku jak te które wydali w przeszłości. Czego im życzę z całego serca.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3047
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Arek.Z » sobota, 19 marca 2022, 13:01

Dla mnie 100zł wart jest sam box art mojego ulubionego artysty.
Arek.Z
 
Posty: 16
Dołączył(a): piątek, 5 lutego 2021, 09:03

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez zegeye » sobota, 19 marca 2022, 13:56

Jostein napisał(a):Warto się za to faktom przyjrzeć. Setka za nędzną jedną ramkę to horrendalnie dużo. Porównaj to waść z wypchanym po brzegi plastykiem pudłem zatytułowanym Fw 190D.



A mógłbyś wskazać to ''wypchane po brzegi plastykiem'' pudło na tej liście po lewej choćby?

https://www.hannants.co.uk
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1704
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez cooper69 » sobota, 19 marca 2022, 14:30

Jostein i Arma zawsze równa się „Polska Partia Protestująca protestuje zawsze do końca, w swych protestach nieustająca, PPP!!!” (Kabaret Klika)
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 864
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 11:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jostein » sobota, 19 marca 2022, 16:12

Mac Eyka napisał(a):
Jostein napisał(a):Co oferuje Arma w modelu Hayate - już pokazali. Jedną rameczkę z paroma detalami na krzyż, mikroskopijną blaszkę, na której nie ma nawet tablicy przyrządów pokładowych. Za to cena jakby był pozłacany.


"Niestety" modele Arma Hobby rozchodzą się jak świeże bułeczki i firma nie ma problemu ze sprzedażą
Mimo tych "okropnych" wad na jakie wskazałeś.
I myślę, że kolejne ich modele będą podobnymi hitami rynku jak te które wydali w przeszłości. Czego im życzę z całego serca.


Tak samo, jak książkopodobne produkty Katarzyny Michalak, Remigiusza Mroza czy Janusza Bieszka. Ale ta sprzedaż nie czyni z tych gniotów i bredni dobrej literatury.

zegeye napisał(a):A mógłbyś wskazać to ''wypchane po brzegi plastykiem'' pudło na tej liście po lewej choćby?

https://www.hannants.co.uk

Wolę tu: https://www.mojehobby.pl/products/Focke-Wulf-FW-190D-15-Torpedo-Bomber.html
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1312
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez HK » sobota, 19 marca 2022, 17:21

cooper69 napisał(a):Jostein i Arma zawsze równa się „Polska Partia Protestująca protestuje zawsze do końca, w swych protestach nieustająca, PPP!!!” (Kabaret Klika)

I ja prosze pana przeciwko temu protestuję!
Hendryk
HK
 
Posty: 514
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 11:07

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Mac Eyka » sobota, 19 marca 2022, 17:37

Jostein napisał(a):Tak samo, jak książkopodobne produkty Katarzyny Michalak, Remigiusza Mroza czy Janusza Bieszka. Ale ta sprzedaż nie czyni z tych gniotów i bredni dobrej literatury.


Czyż zatem modele Arma Hobby to mijające się z prawdą gnioty?
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3047
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Atlas » sobota, 19 marca 2022, 17:39

Są złe, bo mają mało części. Powszechnie wiadomo że mała ilość części świadczy o niskiej jakości zestawu. I tyle w temacie.
Atlas
 
Posty: 374
Dołączył(a): środa, 31 lipca 2019, 17:29

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jostein » sobota, 19 marca 2022, 17:50

Atlas napisał(a):Są złe, bo mają mało części. Powszechnie wiadomo że mała ilość części świadczy o niskiej jakości zestawu. I tyle w temacie.

Pisałem kiedyś wyczerpująco o Wildcacie. Do dziś nie doczekałem się na to odpowiedzi. Może wreszcie ktoś podejmie dyskusję?
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1312
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez cris » sobota, 19 marca 2022, 19:41

Ta nowa ,,zażarta dyskusja''rozpoczęła się od stwierdzenia ;że model jest za drogi w stosunku do tego co oferuje (podobnie jak i inne wyroby AH od pewnego czasu)
Aby rozstrzygnąć tą kwestię proponuje anonimową ankietę (założoną np przez Adminów) pt:
a) -czy twoim zdaniem ceny modeli Army Hobby są za wysokie?
b) -ceny modeli Army Hobby jak najbardziej mi odpowiadają
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A może trzeba by było jeszcze dodać punkt- ceny modeli AH są stanowczo dla mnie za niskie ,będę z przyjemnością bulił więcej
No to ostatnie to oczywiście taki uszczypliwy żart :twisted: Ale sama ankieta była by ciekawa, i wyjaśniła by tą kwestię w znacznym stopniu.
Ps Czy wiadomo komu Arma Hobby musiała tym razem opłacić haracz za licencję? ;o)
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 851
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Artur Rzepka » sobota, 19 marca 2022, 19:44

Jostein napisał(a):
Atlas napisał(a):Są złe, bo mają mało części. Powszechnie wiadomo że mała ilość części świadczy o niskiej jakości zestawu. I tyle w temacie.

Pisałem kiedyś wyczerpująco o Wildcacie. Do dziś nie doczekałem się na to odpowiedzi. Może wreszcie ktoś podejmie dyskusję?


Chyba trafiłem do alternatywnej rzeczywistości, gdzie nie było wywodu projektanta na temat typów osłon w żbiku i zero odpowiedzi po stronie męczącego tyłek. Jak się stąd wydostać? :mrgreen:
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: [1:72] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez HK » sobota, 19 marca 2022, 22:40

Atlas napisał(a):Są złe, bo mają mało części. Powszechnie wiadomo że mała ilość części świadczy o niskiej jakości zestawu. I tyle w temacie.

A ja sobie zadałem trud policzyć. I np. "półtorej-ramkowy" model Mustanga z AH ma 86 nieprzezroczystych części. 4-6 ramkowy (zależy jak liczyć) model foki IBG ma ich ok 90.
Hendryk
HK
 
Posty: 514
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 11:07

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości