Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez Solo » wtorek, 23 czerwca 2015, 14:26

Zauważyłem, że Arma Hobby niedawno wypuściła wnęki podwozia do F-16CJ Tamki.
Ktoś to widział i potrafi opowiedzieć jak wygląda sytuacja z jakością?

Obrazek

Na oko nie wygląda to źle, ale to tylko zdjęcie.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Reklama

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez garrett » wtorek, 23 czerwca 2015, 15:25

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
garrett
 
Posty: 589
Dołączył(a): piątek, 10 czerwca 2011, 07:05
Lokalizacja: Principia Discordia

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez garrett » środa, 24 czerwca 2015, 14:30

3-4 dni po premierze nowych lepszych Messerów od AZ Model i w sieci cisza = 0 cieszących oko inboxów.
KS-Model zrobił mi WIELKĄ niespodziankę depeszując już w niedzielę, że heloł - "zamówienie skompletowane".
Dopadłem w przelocie dowozicielatorów, powoli wyciągając na światło dziennie oczekiwane pudełeczka...
︵ \(°□°)/ ︵
Obrazek
ᒡ◯ᵔ◯ᒢ
(Ͼ˳Ͽ)
Ok, G10 Diana/WNF obok dwóch znanych już z poprzednich zestawów rameczek ma też dołożoną kolejną, którą pozwoliłem sobie marnie (ale jednak!) na foto uwiecznić. Czyli ewentualne wady/zalety dwóch dotychczasowych ramek nadal zawarte w zestawie. Na pierwszy rzut nieuzbrojonego a niedoświadczonego oka - kadłub za kabiną utuczył się odrobinę, zyskując na owalności.Hm, niedługo położę go obok FM, bo w przedniej części mam wrażenie ciekawych "zjawisk"
Obrazek
Avatar użytkownika
garrett
 
Posty: 589
Dołączył(a): piątek, 10 czerwca 2011, 07:05
Lokalizacja: Principia Discordia

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez Moses » środa, 24 czerwca 2015, 14:46

garrett napisał(a):Obrazek
Obrazek
Obrazek


O Wilcatcie od Airfixa wiadomo od początku roku kiedy będzie, ja się pytam kiedy bom napalony na niego jak Arab na kurs pilotażu
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2012, 01:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez rotpol13 » środa, 24 czerwca 2015, 14:59

Moses napisał(a):O Wilcatcie od Airfixa wiadomo od początku roku kiedy będzie, ja się pytam kiedy bom napalony na niego jak Arab na kurs pilotażu


Estimated Arrival - 11/09/2015.
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez garrett » środa, 24 czerwca 2015, 15:26

Moses napisał(a):O Wilcatcie od Airfixa wiadomo od początku roku kiedy będzie, ja się pytam kiedy bom napalony na niego jak Arab na kurs pilotażu

#agdyby tak AttackSquadron zrobił do niego konwersję do FM2 :roll:
Obrazek
Avatar użytkownika
garrett
 
Posty: 589
Dołączył(a): piątek, 10 czerwca 2011, 07:05
Lokalizacja: Principia Discordia

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez Moses » środa, 24 czerwca 2015, 15:55

garrett napisał(a):
Moses napisał(a):O Wilcatcie od Airfixa wiadomo od początku roku kiedy będzie, ja się pytam kiedy bom napalony na niego jak Arab na kurs pilotażu

#agdyby tak AttackSquadron zrobił do niego konwersję do FM2 :roll:


FM-2 wypuścił chyba SWORD?
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2012, 01:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez MarCo » środa, 24 czerwca 2015, 15:55

garrett napisał(a):3-4 dni po premierze nowych lepszych Messerów od AZ Model i w sieci cisza = 0 cieszących oko inboxów.

Bo nie ma się niestety czym chwalić. Po premierze D-9 i G-10 straciłem jakąkolwiek nadzieję że oni coś rzetelnie zrobią. Błąd na błędzie, no ale ładnie wyglądają i nie mają złej ceny u Czechów. U nas to różnie, ale KS ma ceny bardzo atrakcyjne :)
D-9 to ichnia D-11 z doklejonym silnikiem od Tamiya (który nie jest sam w sobie najlepszy) a ramka ze skrzydłami jest nadal od D-11 - panele na spodniej części i wstawka między wnękami podwozia mają zły kształt dla D-9 itd itp.

garrett napisał(a):...ewentualne wady/zalety dwóch dotychczasowych ramek nadal zawarte w zestawie. Na pierwszy rzut nieuzbrojonego a niedoświadczonego oka - kadłub za kabiną utuczył się odrobinę, zyskując na owalności.Hm, niedługo położę go obok FM, bo w przedniej części mam wrażenie ciekawych "zjawisk"

Masz bardzo dobre nieuzbrojone oko :)
Kolejny raz kadłub jest za długi i ma błędy kształtu (jak ich wszystkie messery) a te G-10 mają już przedziwny kształt silnika - przynajmniej jeśli chodzi o obrys, przekroje trzeba sprawdzić. Jak tylko znajdę czas, to zrobię jakieś porównanie. Bez planów widać że toto niepodobne do messera. Niestety, kolejne rozczarowanie.
Pomijając kwestię co jest z czego skopiowane (Zviezda, FineMolds), tutaj trochę o tym jak wygląda ich G6/14 a długością z ich G10 się niemal nie różnią (G10 jest odrobinkę krótszy). Polecam w zasadzie same obrazki --> GIF
Avatar użytkownika
MarCo
 
Posty: 311
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 11:56

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez spiton » środa, 24 czerwca 2015, 16:47

Moses napisał(a):
garrett napisał(a):
Moses napisał(a):O Wilcatcie od Airfixa wiadomo od początku roku kiedy będzie, ja się pytam kiedy bom napalony na niego jak Arab na kurs pilotażu

#agdyby tak AttackSquadron zrobił do niego konwersję do FM2 :roll:


FM-2 wypuścił chyba SWORD?

Hobby boss robi całkiem przyzwoitego FM-2. Wiem, ze dla wielu modelarzy to nie są modele ,-)) ale z po kilku drobnych przeróbkach z HB można uzyskać bardzo przyzwoity model.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez Puskal » środa, 24 czerwca 2015, 16:56

daj spokój z tym Hobby Bosem
można z niego zrobić model ale to nie jest TO
a FM-2 tak samo jak cały temat Wildcata bardzo lubię
spiton napisał(a):
Moses napisał(a):
garrett napisał(a):
Moses napisał(a):O Wilcatcie od Airfixa wiadomo od początku roku kiedy będzie, ja się pytam kiedy bom napalony na niego jak Arab na kurs pilotażu

#agdyby tak AttackSquadron zrobił do niego konwersję do FM2 :roll:


FM-2 wypuścił chyba SWORD?

Hobby boss robi całkiem przyzwoitego FM-2. Wiem, ze dla wielu modelarzy to nie są modele ,-)) ale z po kilku drobnych przeróbkach z HB można uzyskać bardzo przyzwoity model.
Avatar użytkownika
Puskal
 
Posty: 646
Dołączył(a): piątek, 1 marca 2013, 22:53

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez marco2607 » środa, 24 czerwca 2015, 17:12

MarCo napisał(a):
garrett napisał(a):3-4 dni po premierze nowych lepszych Messerów od AZ Model i w sieci cisza = 0 cieszących oko inboxów.

Bo nie ma się niestety czym chwalić. Po premierze D-9 i G-10 straciłem jakąkolwiek nadzieję że oni coś rzetelnie zrobią. Błąd na błędzie, no ale ładnie wyglądają i nie mają złej ceny u Czechów. U nas to różnie, ale KS ma ceny bardzo atrakcyjne :)
D-9 to ichnia D-11 z doklejonym silnikiem od Tamiya (który nie jest sam w sobie najlepszy) a ramka ze skrzydłami jest nadal od D-11 - panele na spodniej części i wstawka między wnękami podwozia mają zły kształt dla D-9 itd itp.


Czyli kadłub od hasegawy i skrzydła od tamiya nadal najlepszym rozwiązaniem na FOKĘ D9 .
Marku co Ci się nie podoba w tej żywicy do D9 z AZ. Model już zamówiłem ( w KS ;o) ) I może z twoją pomocą kiedyś coś z niego wyjdzie. :?:
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3317
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez MarCo » środa, 24 czerwca 2015, 18:48

marco2607 napisał(a):Czyli kadłub od hasegawy i skrzydła od tamiya nadal najlepszym rozwiązaniem na FOKĘ D9 .


Oj, chyba warto poczekać na D9 z Eduarda (planują w 2016) - we Wrześniu będzie A-8 i na 100% pociągną temat jak w 48mce. A8 zapowiada się przednio, więc można założyć że i D9 będzie nareszcie porządnym modelem rzędowej foki.

marco2607 napisał(a):Czyli kadłub od hasegawy i skrzydła od tamiya nadal najlepszym rozwiązaniem na FOKĘ D9 .
Marku co Ci się nie podoba w tej żywicy do D9 z AZ. Model już zamówiłem ( w KS ;o) ) I może z twoją pomocą kiedyś coś z niego wyjdzie. :?:


Niedokładnie napisałem chyba. Żywiczna wstawka to kopia zestawu Airesa, całkiem zgrabna zresztą. Sama plastikowe skrzydło jest właściwe dla D11 (i D13 jeśli dodać parę detali) ale nie dla D9. AZ sobie uprościł temat, zrobili nową ramkę z kadłubem, a skrzydło zostawili bez zmian.
Nie mówię że to zły model, po prostu położyli temat w bardzo charakterystyczny dla siebie sposób. Jak ktoś "siedzi" w tym samolocie to zgrzyta zębami (na kadłub też...), ale AZ doskonale wie, że dla większości kupujących takie niuanse jak kształt luków na spodzie skrzydła nie mają żadnego znaczenia. Kupią ładnie zanitowany model z atrakcyjnym malowaniem i zrobią z tego ozdobę kolekcji. Ambitniejsi poprawią co mogą i też będzie ładny. Najambitnejsi chyba poczekają na Edu :D
Avatar użytkownika
MarCo
 
Posty: 311
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 11:56

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez Moses » środa, 24 czerwca 2015, 19:47

spiton napisał(a):
Moses napisał(a):
garrett napisał(a):
Moses napisał(a):O Wilcatcie od Airfixa wiadomo od początku roku kiedy będzie, ja się pytam kiedy bom napalony na niego jak Arab na kurs pilotażu

#agdyby tak AttackSquadron zrobił do niego konwersję do FM2 :roll:


FM-2 wypuścił chyba SWORD?

Hobby boss robi całkiem przyzwoitego FM-2. Wiem, ze dla wielu modelarzy to nie są modele ,-)) ale z po kilku drobnych przeróbkach z HB można uzyskać bardzo przyzwoity model.


Spiton to nie jest kwestia tego że to Easy Assembly Kit, kwestia jest tego że FM-2 wogóle do FM-2 nie ejst podobny, a wszystkie wildcaty z tej serii to jeden model dla każdej wersji z innymi kalkami.
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2012, 01:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez zegeye » środa, 24 czerwca 2015, 20:29

FM-2 Robi Admiral/AZ-models.... nie wiem jak z jakoscia. Ja osobiscie mam FM2 MPM ale to jest przepak modelu Wildcata Academy plus nowy kadłub.
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1709
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez Moses » środa, 24 czerwca 2015, 21:39

zegeye napisał(a):FM-2 Robi Admiral/AZ-models.... nie wiem jak z jakoscia. Ja osobiscie mam FM2 MPM ale to jest przepak modelu Wildcata Academy plus nowy kadłub.


Czyli starey Frog + nowy kadłub ;)

Nigdy nie spotkałem się z zestawem AZ Model/Admiral
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2012, 01:00
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 36 gości