Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez ymub » poniedziałek, 24 lutego 2014, 15:57

45Tomi napisał(a):Myślę (jak jeden z kolegów wyżej zaznaczył) że chyba strzałem w 10-tkę byłyby zestawy - tablica + pasy.

A tu właśnie naszym pomysłem jest rozdzielanie na możliwie pojedyncze "segmenty". W odróżnieniu od innych producentów. :) Tak, aby każdy mógł zdecydować co chce do swojego modelu dokupić, czy samą tablicę, czy coś więcej. Ale oczywiście zobaczymy co będzie dalej.
Panzer napisał(a):proponowałbym modele samolotów z I Wojny Światowej

To może jakieś konkretne samoloty? I-sza WW to z jednej strony bardzo proste tablice, z drugiej strony trudno wykonać imitację deski...
Ale możemy wziąć pod lupę temat.
Może jakiś jeden typ?
ymub
 
Posty: 62
Dołączył(a): czwartek, 3 października 2013, 17:21

Reklama

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez LordDisneyland » poniedziałek, 24 lutego 2014, 18:03

To moze coś z tej trójki: Fokker D.VII, Fokker Dr.I, Albatros D.V? Chyba najpopularniejsze mniemce, na rynku jest sporo modeli w skali 1/72... Co do Ententy przychodzą mi na myśl Sopwith Camel, SE 5a i Nieuport 17. Zresztą, może niech inni wielbiciele szmatopłatów się wypowiedzą...
Born to lose - out to lunch
- Ian "Lemmy" Kilmister
Avatar użytkownika
LordDisneyland
 
Posty: 904
Dołączył(a): piątek, 25 kwietnia 2008, 12:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez Pafko » poniedziałek, 24 lutego 2014, 20:02

A może by tak zrobić zestawy zegarów z podziałem na np. lotnictwo brytyjskie, francuskie, polskie etc etc w skali 1/48?
Z podziałami na okresy? Każdy wtedy sobie dopasuje te zegary, które są mu potrzebne do danego modelu ;o) .
Pozdrawiam, Paweł.
Avatar użytkownika
Pafko
 
Posty: 517
Dołączył(a): poniedziałek, 8 września 2008, 20:58
Lokalizacja: Oleśnica k/Wrocławia

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez LordDisneyland » wtorek, 25 lutego 2014, 00:37

Pomysł niezły, acz skala nie ta..... ;)
Born to lose - out to lunch
- Ian "Lemmy" Kilmister
Avatar użytkownika
LordDisneyland
 
Posty: 904
Dołączył(a): piątek, 25 kwietnia 2008, 12:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez spiton » wtorek, 25 lutego 2014, 00:52

Jest szansa w najbliższej przyszłości na B7A Grace ?
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez Panzer » wtorek, 25 lutego 2014, 15:23

ymub napisał(a):
45Tomi napisał(a):Myślę (jak jeden z kolegów wyżej zaznaczył) że chyba strzałem w 10-tkę byłyby zestawy - tablica + pasy.

A tu właśnie naszym pomysłem jest rozdzielanie na możliwie pojedyncze "segmenty". W odróżnieniu od innych producentów. :) Tak, aby każdy mógł zdecydować co chce do swojego modelu dokupić, czy samą tablicę, czy coś więcej. Ale oczywiście zobaczymy co będzie dalej.
Panzer napisał(a):proponowałbym modele samolotów z I Wojny Światowej

To może jakieś konkretne samoloty? I-sza WW to z jednej strony bardzo proste tablice, z drugiej strony trudno wykonać imitację deski...
Ale możemy wziąć pod lupę temat.
Może jakiś jeden typ?


Z Fokkerami może być problem, bo one miały zegary rozrzucone po całym kokpicie, a nie jedną deskę. Natomiast Albatros D.III i D.V byłyby moim zdaniem wdzięcznymi tematami. W obu przypadkach zegary są mniej więcej w jednym miejscu. Trzeba by oczywiście dorobić też te dwa albo trzy pojedyncze, ale ogólnie to temat nie byłby chyba wymagający graficznie.

Z alianckich szmatopłatów, chyba najwdzięczniejszym tematem byłyby deski Sopwithów: Camel, Strutter i Triplane. Proste, czytelne, graficznie też chyba niewymagające (4-5 zegarów). Do tego wszystkie w/w samoloty mają swoje wtryskowe miniatury. Dochodzą jeszcze ich modele z żywicy. Myślę, że rynek na to byłby i w kraju i za granicą (myślę, że szczególnie tam).
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2408
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez ymub » wtorek, 25 lutego 2014, 16:34

Panzer napisał(a):Trzeba by oczywiście dorobić też te dwa albo trzy pojedyncze, ale ogólnie to temat nie byłby chyba wymagający graficznie.

Rozumiem, że myślicie Panowie o pojedynczych zegarach umieszczonych na blaszce? Do własnoręcznego złożenia? Choć i tak nie do końca to rozumiem. Nasze tablice składają się z "dolnej" blaszki z wymalowanymi wskazówkami i "górnej" z odpowiednio
rozmieszczonymi otworami. Przez "pojedyncze" zegary rozumiem, kółeczko z namalowanymi wskazówkami plus "pierścień" naklejany na wierzch?
Mój "techniczny" powiedział, że w skali 1/72 to karkołomny pomysł. Inne, "normalne" tablice z WW1, być może kiedyś ruszymy.
Na razie, mamy praktycznie, rozplanowane do końca roku tabliczki w skali 72. Jest obecnie w tej skali wiele modeli dość popularnych samolotów, do których brakuje takich gadżetów.
spiton napisał(a):Jest szansa w najbliższej przyszłości na B7A Grace ?

Niestety, Panie Sebastianie. Na ten rok nie mamy tego w planach. :oops:
ymub
 
Posty: 62
Dołączył(a): czwartek, 3 października 2013, 17:21

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez garrett » wtorek, 25 lutego 2014, 18:33

ymub napisał(a):.
Na razie, mamy praktycznie, rozplanowane do końca roku tabliczki w skali 72. Jest obecnie w tej skali wiele modeli dość popularnych samolotów, do których brakuje takich gadżetów.

Linia Airfixa w 1/72? I bardzo dobrze(-:
Nie działają u Państwa na stronie kanały RSS - kanał nowości i drugi - zapowiedzi wydają mi się naturalne i pożądane.
Plus biuletyn rozsyłany drogą mailową.
Obrazek
Avatar użytkownika
garrett
 
Posty: 589
Dołączył(a): piątek, 10 czerwca 2011, 07:05
Lokalizacja: Principia Discordia

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez Dominik » poniedziałek, 31 marca 2014, 09:36

Witam

Chciałbym zasugerować tablice do modeli Spitfire Mk.I/II Airfixa i Ki-27 Hasegawy w skali 1/72.

Pozdrawiam

Dominik
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez ymub » poniedziałek, 31 marca 2014, 14:10

Dominik napisał(a):Chciałbym zasugerować tablice do modeli Spitfire Mk.I/II Airfixa i Ki-27 Hasegawy w skali 1/72.

Cała linia tablic do Spitfire jest w planach, z czego najwcześniej ukaże się Spitfire IX, prawdopodobnie jesienią. Co do Ki-27 to model ciekawy, ale staramy się wyszukiwać takie modele, do których albo nie ma w ogóle dodatków, albo są z jakichś względów nie ciekawe. A do Ki-27 podobno ładna blaszka jest.

Pozdrawiam

Urszula Bargiel
ymub
 
Posty: 62
Dołączył(a): czwartek, 3 października 2013, 17:21

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez ymub » piątek, 23 maja 2014, 23:13

Chciałam tylko sprostować swój ostatni wpis. Tablice do Spitfire IX, a dokładniej do Spitfire Mk.VII/VIII/IX (czyli "wczesne", np. z PFT), oraz Spitfire IX/XVI ("późne" 1944-45), ukażą się najprawdopodobniej w czerwcu, są już mocno zaawansowane.
ymub
 
Posty: 62
Dołączył(a): czwartek, 3 października 2013, 17:21

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez Izydor » wtorek, 30 grudnia 2014, 16:47

Odkopię, bo mam nieśmiałą propozycję.
Może by tak tablice do ICM-owych Po-2? Mogą być w obu skalach :oops:

Niestety te z blaszek Parta dedykowane modelowi Kopro nie za bardzo dają się wpasować do ICM- zupełnie inny profil grzbietu kadłuba, zaś plastikowe z zestawu są daremne :(
Zatem tak pod ewentualne rozpatrzenie... gdyby może... kiedyś... coś? :->
Miał naturalną śmiercią od obucha paść, a jemu przyjdzie zginąć, jak na wojnie...
Avatar użytkownika
Izydor
 
Posty: 232
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 19:20

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez dewertus » wtorek, 30 grudnia 2014, 19:05

A czemu taka posucha w 1/48, po tablicach od Spita cisza, tylko 1/72 jest rozwijane... :(

Tablice do Po-2 w 1/48 (ICM/AZ Model) także mile widziane.
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez ymub » wtorek, 30 grudnia 2014, 19:17

Po-2 LNB, w skali 1/48 jest w przygotowaniu (wzorem jest ICM). Wprawdzie nie będzie w pierwszej, styczniowej transzy, ale na przełomie lutego-marca powinien trafić do sprzedaży. Co do Po-2 w skali 1/72, na razie się nie przymierzaliśmy, ale jest on brany pod uwagę. Wszystkiego jednak nie da się zrobić. :)
A chcielibyśmy zrobić tabliczki i do Typhoona i do P-51, do P-47, P-38, Ki-61, Ju-87B-1, Wildcat, Jak-3, czy Avia 534 i wiele innych. :)

Panie Hubercie proszę o propozycje.
Na razie do 48-ki chcemy zrobić do nowego Hurricane Mk,I Airfixa. A pod uwagę jest brany Spitfire IX Eduard, Me-109F Zwezda, i Fw-190A Eduarda.
ymub
 
Posty: 62
Dołączył(a): czwartek, 3 października 2013, 17:21

Re: Gotowe, malowane tablice przyrządów (Yahu)

Postprzez marco2607 » wtorek, 30 grudnia 2014, 21:23

ymub napisał(a):A chcielibyśmy zrobić tabliczki i do Typhoona i do P-51, do P-47, P-38, Ki-61, Ju-87B-1, Wildcat, Jak-3, czy Avia 534 i wiele innych.


Takich zestawów jest dużo.

ymub napisał(a):Na razie, mamy praktycznie, rozplanowane do końca roku tabliczki w skali 72. Jest obecnie w tej skali wiele modeli dość popularnych samolotów, do których brakuje takich gadżetów.


Miałem nadzieję że ruszycie tematy niszowe z większym rozmachem. :cry: Obecnie to słabo wygląda.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3317
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości