Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez Dominik » niedziela, 27 września 2015, 23:21

Dzięki Garret za info.
Jak widzę moje stare kości się nie myliły co do Spitów z KP. Ciekawe co niby poprawili? Bo z tego co pamiętam to w Spitfire Mk.I mało co do siebie pasowało. Może kiedyś kupię jeden z tych KP-Spitków na próbę.

A co do Eduardowskich produktów. Czy oprócz wydrukowanych rysunków Spitfire'ów wyszły jakieś informacje kiedy mają się w przybliżeniu pojawić w sprzedaży?
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2616
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Reklama

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez Cichociemny » wtorek, 6 października 2015, 00:41

Obrazek

Natomiast Airfiksowy Wildcat prezentuje się tak: http://airfixtributeforum.myfastforum.o ... 91&t=47025
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez raptorf22 » wtorek, 6 października 2015, 11:01

Tak wygląda złożony nowy Fulcrum z Trumpka 1/72 KLIK Nosek chyba lekko płaski po bokach, ale ogólnie wygląda jak 29-ty. :mrgreen:
raptorf22
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2008, 22:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez Puskal » wtorek, 6 października 2015, 11:54

Coś z tym Wildacatem jest nie do końca ok.
Bryła kadłuba wydaje się być zbyt pękata, może to być efekt obiektywu ale zły kształt wręgi z tablica przyrządów pokazuje że coś tu jest nie halo.
Części przeźroczyste są fatalne.
Sporo detali we wnętrzu jest fajnych ale całościowo męczy brak ostrości.
Pełną ocenę zrobię jak dostanę model w łapy.
Avatar użytkownika
Puskal
 
Posty: 646
Dołączył(a): piątek, 1 marca 2013, 22:53

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 6 października 2015, 12:05

Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9985
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez cris » wtorek, 6 października 2015, 19:31

Puskal napisał(a):Coś z tym Wildacatem jest nie do końca ok.

Gratuluje spostrzegawczości ;o)
Na zachodnich forach już jadą ten modelik na całego ,o ile dobrze zrozumiałem to skopany jest grzbiet kadłuba i parę innych rzeczy .
http://www.britmodeller.com/forums/inde ... f-4/page-3
Na plus linie podziału blach -ponoć delikatne jak na Airfaksa i detale wewnętrzne których brak w Hasegawie ,no i skrzydełka :P
Liczyłem na ten model (nie ukrywam) bardzo i chyba się zawiodę po raz kolejny na tych zabaweczkach Airfiksa
Jak zwykle następny ,,bubel" w 72-buhahaha
Puskal jak byś mógł swoje wnioski z pomiarów/porównań zamieścić na forum to wielu będzie Ci wdzięcznych
Edit.
Aha , no i mamy wreszcie u nas w sprzedażny ( znany sklep na ,,M") model również przez wielu wyczekiwany :mrgreen:
Halifax'a!!!
Tym razem w odsłonie Mk III ,ciekawe czy udało się uratować ten model Revella , czy herkulesy tez skopali koncertowo .
Moze nie ,bo skrzydła w tym modelu są chyba całkiem nowe.
Zobaczymy ,ale społeczność modelarska bardzo nieufnie podchodzi do tego Halifaxa ,no i trudno się temu dziwić
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 851
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez Puskal » wtorek, 6 października 2015, 21:08

cris napisał(a):
Puskal napisał(a):Coś z tym Wildacatem jest nie do końca ok.

Gratuluje spostrzegawczości ;o)
Na zachodnich forach już jadą ten modelik na całego ,o ile dobrze zrozumiałem to skopany jest grzbiet kadłuba i parę innych rzeczy .
http://www.britmodeller.com/forums/inde ... f-4/page-3
Na plus linie podziału blach -ponoć delikatne jak na Airfaksa i detale wewnętrzne których brak w Hasegawie ,no i skrzydełka :P
Liczyłem na ten model (nie ukrywam) bardzo i chyba się zawiodę po raz kolejny na tych zabaweczkach Airfiksa
Jak zwykle następny ,,bubel" w 72-buhahaha
Puskal jak byś mógł swoje wnioski z pomiarów/porównań zamieścić na forum to wielu będzie Ci wdzięcznych
ć


nie ma ci płakać, zawsze jest świetna hasegawa, a nie czekaj, nie ma jej w sklepach od lat :(
Jak tylko będę miał model napiszę co ja widzę, chociaż chyba i tak się do tego czasu przejadą po tym modelu na forach zachodnich i nic nowego nie dorzucę. Planuje i tak zrobić do niego skrzydła F4F-3 w ramach ASQ.
Avatar użytkownika
Puskal
 
Posty: 646
Dołączył(a): piątek, 1 marca 2013, 22:53

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez garrett » wtorek, 6 października 2015, 23:01

Puskal napisał(a):
nie ma ci płakać, zawsze jest świetna hasegawa, a nie czekaj, nie ma jej w sklepach od lat :(
Jak tylko będę miał model napiszę co ja widzę, chociaż chyba i tak się do tego czasu przejadą po tym modelu na forach zachodnich i nic nowego nie dorzucę. Planuje i tak zrobić do niego skrzydła F4F-3 w ramach ASQ.

Och smutno. Obok skrzydeł liczyłem, na jakąś fajną konwersję do FM-2 :/

Revell. ?Zvezda/ICM/
Obrazek

ESCI:
Obrazek

I Zvezda Duel: /z kuponem na stonkę zrzucaną przez Amerykanów/
Obrazek
Cudów po kalkach Begemota się nie spodziewam, ale fundują te same oznaczenia? Oj, leniuszki.
Ostatnio edytowano wtorek, 6 października 2015, 23:12 przez garrett, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
garrett
 
Posty: 589
Dołączył(a): piątek, 10 czerwca 2011, 07:05
Lokalizacja: Principia Discordia

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez Jostein » wtorek, 6 października 2015, 23:07

Tak coś czuję w mojej wodzie, że Heinkel i Mewa będą przepakami ICM-u. Nie, żebym miał coś przeciw temu, ale liczyłem, że ktoś -ktokolwiek - zrobi tego Heinkla w wersji napędzanej silnikiem gwiazdowym.
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1312
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez Puskal » środa, 7 października 2015, 00:39

garrett napisał(a):
Puskal napisał(a):
nie ma ci płakać, zawsze jest świetna hasegawa, a nie czekaj, nie ma jej w sklepach od lat :(
Jak tylko będę miał model napiszę co ja widzę, chociaż chyba i tak się do tego czasu przejadą po tym modelu na forach zachodnich i nic nowego nie dorzucę. Planuje i tak zrobić do niego skrzydła F4F-3 w ramach ASQ.

Och smutno. Obok skrzydeł liczyłem, na jakąś fajną konwersję do FM-2 :/


FM-2 to zupełnie nowy samolot, fragment kadłuba i statecznik poziomy zostaje, reszta zupełnie inna. Jeżeli by coś kombinować to do Hasegawy a tutaj modeli brak. Może coś z czasem się urodzi bo samolot jeden z moich ulubionych.
Co do MV-22 od revella to wydaje mi się że prędzej Hasegawa niż Esci (taj jak z B-25 i Harrierem robili przepak)
Avatar użytkownika
Puskal
 
Posty: 646
Dołączył(a): piątek, 1 marca 2013, 22:53

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez Cichociemny » środa, 7 października 2015, 00:53

Puskal napisał(a):Co do MV-22 od revella to wydaje mi się że prędzej Hasegawa niż Esci (taj jak z B-25 i Harrierem robili przepak)

Niestety nie:
http://www.britmodeller.com/forums/inde ... ?p=2073357
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez Puskal » środa, 7 października 2015, 01:26

Cichociemny napisał(a):
Puskal napisał(a):Co do MV-22 od revella to wydaje mi się że prędzej Hasegawa niż Esci (taj jak z B-25 i Harrierem robili przepak)

Niestety nie:
http://www.britmodeller.com/forums/inde ... ?p=2073357


No to słabo
Avatar użytkownika
Puskal
 
Posty: 646
Dołączył(a): piątek, 1 marca 2013, 22:53

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez GrzegorzS » środa, 7 października 2015, 05:51

Jostein napisał(a):Tak coś czuję w mojej wodzie, że Heinkel i Mewa będą przepakami ICM-u. Nie, żebym miał coś przeciw temu, ale liczyłem, że ktoś -ktokolwiek - zrobi tego Heinkla w wersji napędzanej silnikiem gwiazdowym.

Matchbox kiedyś zrobił :D
GrzegorzS
 
Posty: 306
Dołączył(a): sobota, 27 grudnia 2008, 17:36

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez raptorf22 » środa, 7 października 2015, 08:50

Revell ostatnio schodzi na psy, jakość modeli jest co raz gorsza. Zakupiłem nowego Gripena i jakość detali i samego tworzywa dramat....... widziałem zdjęcia nowego Tornado 1/48 , ma zdecydowanie detali i bajerów lecz tworzywo i sama forma widać że made in china.
A Osprey wielka szkoda, bo to co teraz będą pakować ma niewiele wspólnego z obecnym MV-22.
raptorf22
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2008, 22:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez garrett » środa, 7 października 2015, 13:47

raptorf22 napisał(a):Revell ostatnio schodzi na psy, jakość modeli jest co raz gorsza. Zakupiłem nowego Gripena i jakość detali i samego tworzywa dramat....... widziałem zdjęcia nowego Tornado 1/48 , ma zdecydowanie detali i bajerów lecz tworzywo i sama forma widać że made in china.

Ekhem... Gdzież narodowa duma:)? Airfixy są "Made in India", ale od dłuższego już czasu na każdym pudełku z Revellem widnieje napis: "Made in Poland" :lol:
Inna sprawa, że Revell albo raczej HobbiCo przenosi akcenty na rejony ściślej zabawkarskie - mocna promocja snap - kitów z serii nadchodzących "Gwiezdnych Wojen", przy okazji wraz z Disneyem przykręcając śrubę innym - tematyczne zestawy Bandai min. wypadły z oferty HLJ /tylko rynek japoński/
Prop & Jet z pomysłem na nową serię, o fantastycznej nazwie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
/a oznakowanie takie, żeby czasem lokalnych decydentów nie gryzło w 4 litery - Disney ma prawników, decydenci mają "co innego" - co kraj to obyczaj, choć to tylko zabawki/
Avatar użytkownika
garrett
 
Posty: 589
Dołączył(a): piątek, 10 czerwca 2011, 07:05
Lokalizacja: Principia Discordia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości