Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez Sherman » wtorek, 13 stycznia 2015, 04:57

Swoją szosą pojawiły się tu i ówdzie głosy sprzeciwu wobec polityki Airfixa polegającej na pakowaniu starych modeli w nowe pudełka. Ciekaw jestem czemu nikt nie zwraca uwagi na to że dokładnie to samo robi Revell. Wiem że Niemcy nie zrobili nowych pudełek, ale boxarty podmieniają ;o) I tak wśród pudełek z nowszymi ich modelami jak Fw190A/F i Thunderboltem znajdziemy P-51D czy Hien ze starego Monodrama... a modele te mają swoją specyfikę.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Reklama

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez Voltan » wtorek, 13 stycznia 2015, 15:23

radoslaw6363 napisał(a):Me -110 Airfix był tańszy :!: Eduard moim zdaniem lepszy ale droższy :idea: Teraz jak Airfix zdożeje lepiej wybrać Edurda ;o)


W ogóle nie warto ruszać Airfixa. Codziennie rano na niego patrzę i od razu mi się odechciewa wielu rzeczy, nawet pójścia do pracy. Eudard jest lepszy i nawet gdyby był dwukrotnie droższy, airfixa nie ma sensu kupować. Ten model ma skopane wszystko co dało się skopać.

Scherman ma rację, Revell też pakuje "arcygnioty" takie jak P-26, F8F czy MC200.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez hallore » wtorek, 13 stycznia 2015, 22:55

MC 200 kupiłem tylko dla kalek Luftwaffe. Wypraski wyrzucę do kosza. Pozdrawiam MG.
hallore
 
Posty: 47
Dołączył(a): sobota, 13 marca 2010, 09:18

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez Dominik » środa, 14 stycznia 2015, 09:54

Co do 110 Edka zacząłem coś tam sobie dłubać. Kiedy skończę nie wiem, ale jak na razie fajnie się skleja.

A propos nowości na ten rok. Na liście zauważyłem Spitfire Mk.II firmy Hawk. Co to za firma? Ktoś coś wie?
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2616
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez garrett » środa, 14 stycznia 2015, 12:40

Ralf_S napisał(a):
W KS-Model już jedną partię mieliśmy. Ostatni poszedł ze dwa dni temu 8-)
Kilku forumowych kolegów się załapało.

Mam i jak. Dziękuję Ralf:-) Model bajka - Revell z 88 pokazał, że da się w 72 zrobić fantastyczną kabinę, Airfix poszedł krok dalej - komora bombowa w kilku wariantach, zwłaszcza ten dodatkowy zbiornik... He-111 Hase przebić będzie trudno, ale trzymam kciuki...

radoslaw6363 napisał(a):Me -110 Airfix był tańszy :!: Eduard moim zdaniem lepszy ale droższy :idea: Teraz jak Airfix zdożeje lepiej wybrać Edurda ;o)

Profi-packa zapewne? Weekendy w tym samym przedziale cenowym, co Airfixowy 110. Tym bardziej teraz, kiedy łikendy dostały boosta [2x camo plus plasy? to lubię]. Choć w przypadku 110, Edward zapowiadał taki zestaw kamo:
Obrazek a wyszedł
Obrazek

Voltan napisał(a):
Scherman ma rację, Revell też pakuje "arcygnioty" takie jak P-26, F8F czy MC200.

Po plotkach na spit[britt]modellerze sądząc, skutkiem nieoczekiwanych problemów prawnych z formami Frog/matchbox w "którymś z europejskich państw CE" vintage - Buccaner może być ostatnim ożywieniem zombie w wydaniu Revella.
Ciekawe - nowości airifixa są wyczekiwane w wielu społecznościach modelarskich i potem komentowane. Revell natomiast ogłasza /vel kończy embargo na info/ 1 stycznia danego roku - pffff - koniec medialnego szumu.
W 1/72 w 2015 Niemcy zaprezentują trzy 4 silnikowe giganty i... to wszystko? Koniec ery "nice little kit[ów]"? /down-scaling tego, co wydłubali w 1/32 ^_^?]
Na liście zauważyłem Spitfire Mk.II firmy Hawk. Co to za firma? Ktoś coś wie?

A to jest nius z cajbermodellera, tkwiący tam na liście jak "nowości" trumpetera, ale na zasadzie "jedna pani drugiej pani" na spotkaniu IPMS w Alabamie. Firma Hawk _podobnież_ istnieje, ale ostatni widziany Spitfire to... Mk.22, którego sprzedawał przez jakiś czas Testors. Formy z ok. 1968, więc może ktoś się pomylił w numerze? Pewnych aksjomatów należy się trzymać, jeśli firmy a)nie ma w internecie/w/ google/ b) Na Brittmodellerze kapłani Supermarine nie głoszą kazań na temat "new tooling spit" - to znaczy, że herezja (-; Herezja gorsza jak ten Avro od Revella, na którego HobbICo nie dostało błogosławieństwa oficjalnych fanów Avro

Z ezoterycznych nowości turecki samolocik - TAN Model.
Obrazek

A w Hannants:
Dornier Do 17Z-10, WWII German Night Fighter (100% new molds)
Manufacturer: ICM
Code Number: ICM72303
Status: future relase



Ralf_S napisał(a):Od kilkunastu lat znam osobiście wielu czeskich producentów i NIGDY nie dogadywali się przy browarze. Od zawsze trwała tam wojna na wyniszczenie, szczególnie wśród "Praskiej Trójcy", tj. Eduard vs. MPM vs. Petr Muzikant. Czasem przekładało się to na niższe ceny modeli na półce, a czasem tylko były awantury na forach. W ekstremalnym wypadku doszło do bójki na imprezie modelarskiej

Aha. Ciekawe, to skutkiem tego szef AZ Model z własnej inicjatywy nie pojawił się ostatnio na targach w Norymberdze, czy też organizatorzy tychże targów dali mu bana :roll:
Dodatkowe psie ogony, które Petr M. będzie łapał:
Obrazek
Strzałką zaznaczyłem zestaw już wydany, nr katalogowy się zgadza.
Bardziej interesujący wydaje mi się dżentelmeński układ, na mocy którego np. Montex nie produkuje masek do Eduardów, ani Part np. blach [otrzymałem w prezencie edwardowego G4 i ceny dodatków trochę mnie zaskoczyły. Rozumiem, taka weekendowa polityka sprzedaży #ale zakupiona za 40 dychy blaszka dedykowana do tegoż modelu to pod względem ilość/cena robi wrażenie jak para skarpetek znaleziona pod choinką]

Wpis czeskiego importera Airfixu http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=824&t=90890 potwierdza doniesienia. Hornby zrównuje ceny w Europie.
Obrazek
Avatar użytkownika
garrett
 
Posty: 589
Dołączył(a): piątek, 10 czerwca 2011, 07:05
Lokalizacja: Principia Discordia

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez Cichociemny » czwartek, 22 stycznia 2015, 00:56

Luft '46 od Bronco.
Obrazek
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez garrett » czwartek, 22 stycznia 2015, 01:54

:arrow: http://goo.gl/U12IGp
Obrazek
Highly Recommended
/no sh*tt Brett? Really?/

AZ Model nieustająco:
Curtiss P-36 will be a bit delayed and is relegated to the year 2016.
Preference to complete a Fiat CR-32, DHC-1 Chipmunk and P-47B, C, D-early.
For KP finalizing preparations for the sale of Si-204D / E, P-51B / C, Avia C-2 / AR-96, La-5,5F, 5FN and Bf 109F2 / F4.
It's a lot of work and it comes to us a little bit slower. We prefer new good quality and good price.
Please be patient, you will definitely be satisfied.
P. Muzikant @ britmodeller
Ostatnio edytowano czwartek, 22 stycznia 2015, 21:51 przez garrett, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
garrett
 
Posty: 589
Dołączył(a): piątek, 10 czerwca 2011, 07:05
Lokalizacja: Principia Discordia

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez jasio-g » czwartek, 22 stycznia 2015, 11:12

Pewnie cenowy szok?
Avatar użytkownika
jasio-g
 
Posty: 316
Dołączył(a): sobota, 23 sierpnia 2008, 21:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez pepociufakers » czwartek, 22 stycznia 2015, 22:39

garrett napisał(a):AZ Model nieustająco:Curtiss P-36 will be a bit delayed and is relegated to the year 2016.Preference to complete a Fiat CR-32, DHC-1 Chipmunk and P-47B, C, D-early.For KP finalizing preparations for the sale of Si-204D / E, P-51B / C, Avia C-2 / AR-96, La-5,5F, 5FN and Bf 109F2 / F4.It's a lot of work and it comes to us a little bit slower. We prefer new good quality and good price.Please be patient, you will definitely be satisfied. P. Muzikant @ britmodeller


Tiaa, już po zeszłorocznych zapowiedziach z których "tylllee" wyszło, te zapowiedzi już mi nie robią, ale za to również
na britmodeller zapowiadają, że Sword szykuje:
Grumman F9F-8P Photo-Cougar:
1. VFP-61, BuNo 144406,USS Kearsarge(CVA-33),1957
2. VFP-62,BuNo 144416,USS Saratoga,(CVA-60),1958

Co już mnie bardzo cieszy, liczę też na wersję bez aparatów fotograficznych, tak jak miało to miejsce przy ich F-2 Banshee która została wydana w wersji fotograficznej i czysto myśliwskiej.

A dla fanów anglików sword zapowiada:
Fairey Gannet AEW.3
1. 849 Sq.FAA ,XL471/43R HMS Ark Royal 1978
2. 849 Sq.FAA ,XP224/263H,HMS Hermes 1968

I te zapowiedzi traktowałbym poważnie.
Pzdr.
Jaro
Ostatnio edytowano czwartek, 22 stycznia 2015, 23:01 przez pepociufakers, łącznie edytowano 1 raz
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 588
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 15:01
Lokalizacja: 3Miasto

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 22 stycznia 2015, 22:42

jasio-g napisał(a):Pewnie cenowy szok?

Muzikant dogadał się z MPM, że nie będą już wchodzić sobie w drogę. Przypuszczam, że oznacza to właśnie brak konkurencji i wzrost cen.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9986
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez Ralf_S » czwartek, 22 stycznia 2015, 23:10

piotr dmitruk napisał(a):
jasio-g napisał(a):Pewnie cenowy szok?

Muzikant dogadał się z MPM, że nie będą już wchodzić sobie w drogę. Przypuszczam, że oznacza to właśnie brak konkurencji i wzrost cen.

W tym przypadku będę niepoprawnym ATEISTĄ 8-) i w to nie uwierzę :D
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 01:43
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez garrett » czwartek, 22 stycznia 2015, 23:27

piotr dmitruk napisał(a):
jasio-g napisał(a):Pewnie cenowy szok?

Muzikant dogadał się z MPM, że nie będą już wchodzić sobie w drogę. Przypuszczam, że oznacza to właśnie brak konkurencji i wzrost cen.

Nie śledzę tej telenoweli od początku czasu, ale przypadkiem owo porozumienie to zawierają po raz pierwszy, czy raczej właśnie hm... oznacza ono tylko koniec jednego cyklu wzajemnych animozji, (oraz zgodę, pokój i wzajemny szacunek)

A w miesiąc po premierze Ławoczkinów 5/FN AZ Model nieoczekiwanie SpecialHobby kupi od tego samego projektanta 3D wypraski, dorzuci parę deko żywicy i rzuci na rynek w dumpingowej cenie


Obrazek
Hasegawa... Że też nikomu nie przyszło do głowy wyprodukować zestawu kalek dla Revella, ech... Świetne to kamo KG40;] Pora przymierzyć się do masek..
Obrazek
Avatar użytkownika
garrett
 
Posty: 589
Dołączył(a): piątek, 10 czerwca 2011, 07:05
Lokalizacja: Principia Discordia

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez piotr dmitruk » piątek, 23 stycznia 2015, 00:11

Ralf_S napisał(a):
piotr dmitruk napisał(a):
jasio-g napisał(a):Pewnie cenowy szok?

Muzikant dogadał się z MPM, że nie będą już wchodzić sobie w drogę. Przypuszczam, że oznacza to właśnie brak konkurencji i wzrost cen.

W tym przypadku będę niepoprawnym ATEISTĄ 8-) i w to nie uwierzę :D


http://modelweb.modelforum.cz/en/2015/0 ... model-mpm/
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9986
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez LordDisneyland » piątek, 23 stycznia 2015, 00:50

Nie wiadomo przypadkiem , czy ktoś w Polszcze będzie sprzedawał tego Hurkusa Tanmodelu? Strasznie mi się takie samolociki podobają, a wypraski wyglądają ciekawie [ http://www.zone-five.net/showthread.php?t=27713 ], może bym kupił [mimo, że oczywiście obiecywałem sobie już w tym roku nic nie kupować, rzecz jasna :-> ]...
Born to lose - out to lunch
- Ian "Lemmy" Kilmister
Avatar użytkownika
LordDisneyland
 
Posty: 904
Dołączył(a): piątek, 25 kwietnia 2008, 12:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez Mac Eyka » piątek, 23 stycznia 2015, 10:46

Kolejne info o nowym Defiancie

Teraz filmik

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bIGneF3_CHM&feature=em-subs_digest[/youtube]
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3050
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości