Arma Hobby - P.11c w 1:48 - opinie

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez 307_Piotras » czwartek, 4 lutego 2021, 20:17

Niestety ale Hurek airfixa ma więcej problemów, najgorszy jest taki, ze statecznik nie jest w osi. Robię go teraz to niestety wiem. Ten model, jeżeli chodzi o wykonanie to pomyłka. W pudle, kształt a jakże dobry, budowa to stara szkoła. Arma może spokojnie działać, będzie zbyt.
Avatar użytkownika
307_Piotras
 
Posty: 168
Dołączył(a): niedziela, 9 października 2016, 00:11
Lokalizacja: Łódź/Navan

Reklama

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Andzin » czwartek, 4 lutego 2021, 20:20

Ale który statecznik i jak nie w osi?
Andzin
 
Posty: 151
Dołączył(a): środa, 24 maja 2017, 15:50

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Kuba P. » czwartek, 4 lutego 2021, 20:23

307_Piotras napisał(a):Niestety ale Hurek airfixa ma więcej problemów, najgorszy jest taki, ze statecznik nie jest w osi.

No i tak ma być. To było w celu skompensowania momentu od śmigła co pochylał samolot na lewe skrzydło.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez 307_Piotras » czwartek, 4 lutego 2021, 20:47

No to pieknie, tak jak myslalem nie znam sie. To teraz bede to odkrecal :) .Dzieki.
Avatar użytkownika
307_Piotras
 
Posty: 168
Dołączył(a): niedziela, 9 października 2016, 00:11
Lokalizacja: Łódź/Navan

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez jwk » czwartek, 4 lutego 2021, 21:00

Kuba P. napisał(a):Panowie, ale proszę dopasujcie przekaz - jeśli to są efekty nauki to daj Boże zdrowie i czas na kolejne produkty.
Porównajcie sobie tą P.11c do np. Czajki ICM czy Gladiatora Merit. Podobne tematycznie i gabarytowo rzeczy to serio Arma wychodzi tu bardzo porządnie.

Porównujecie do Eduarda, że niby Eduard taki cudowny. Ale to porównajmy do Eduarda co też dopiero debiutował z wtryskiem i tu P.11 nie mierzy się z Mustangiem czy Spitfire a Aircobrą, może pierwszymi Fw 190 i tu porównanie może być sensowne.


Kuba,
I tym razem się z Tobą zgodzę, ale...pamiętam, że Czajkę kupiłem zaraz po premierze za 35plnow.
Wątpię, tez aby huri army był dostępny w cenie edkowego spitka, a życzę aby osiągnął jego poziom.
Osobiście się cieszę, że i w Polsce da radę zrobić modele na wysokim poziomie, tym bardziej, że ostatnio "skleiłem" z dzieciakami Rwd 8 z pudełka mirage. :mrgreen:
jwk
 
Posty: 169
Dołączył(a): środa, 1 lipca 2009, 11:22

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez arhtus » czwartek, 4 lutego 2021, 21:04

jwk napisał(a):I tym razem się z Tobą zgodzę, ale...pamiętam, że Czajkę kupiłem zaraz po premierze za 35plnow.
Wątpię, tez aby huri army był dostępny w cenie edkowego spitka, a życzę aby osiągnął jego poziom.
Osobiście się cieszę, że i w Polsce da radę zrobić modele na wysokim poziomie, tym bardziej, że ostatnio "skleiłem" z dzieciakami Rwd 8 z pudełka mirage. :mrgreen:


No cóż, to tak w stronę producentów, jeśli dają już bezkompromisową cenę to jednak fajnie by było jakby za tym szła i bezkompromisowa jakość ;o)
arhtus
 
Posty: 558
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez kojot69 » czwartek, 4 lutego 2021, 22:24

Wiem, że z wiekiem humoru ubywa. Tamiya wyszła na przeciw modelarzom i oferuje klapki do chodzenia od szafy do szuflady w poszukiwaniu modelu który można skleić ;o)

Wyzwanie dla Army. Zestaw z klapkami z własnym LOGO :mrgreen:

Obrazek
Avatar użytkownika
kojot69
 
Posty: 833
Dołączył(a): niedziela, 8 września 2019, 19:33

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez ivn » czwartek, 4 lutego 2021, 23:42

potez napisał(a):Klapki, klapkami i po klapkach.
Kamil napisał co widac w ramkac, powycinałem elementy i skleiłem na taśmę.
Nie ma co dyskutować, to najlepszy model P.11c w jakiejkolwiek skali. Tak moim zdaniem jest lepszy niż IBG całościowo.
Jak dla mnie to dwa w jednym, chociaż na jednej ramce.
Kadłub i skrzydło zrobione jakby dwóch ludzi robiło projekt. Na kadłubie delikatne fakturki łącznie z zawiasami fortepianowymi, na skrzydle zamiast zawiasów linie :mrgreen:

A na poważnie:
Ładne faktury, ładnie czysto zrobione linie nic nie zanika na obłościach. Bardzo fajnie wykminiony Townend - przymiarka na sucho pokazuje że po prawidłowy złożeniu, będzie ładna szpara udająca to co w realu czyli dziurę. Podział pierścienia zrobiony jak trzeba, przy czystym klejeniu zieloną tamka będzie idealnie. Fajny kolektor ładnie składa się z silnikiem i osłoną. Co do otwierania paneli to nie ma to znaczenia , bo w zimie te otwory były zasłaniane, więc mozna powiedzieć, że jest kompletacja na zimę i fakty w skali grają. Trzeba czytać uważnie instrukcję bo elementy wyglądajace na kostki wlewowe na pierwszy rzut oka nie sa nimi tylko ustalaczami do wycentrowania kolektorów dolotowych. Fajne detale w kabinie, wszystkie mozliwe elementy zrobione w plastiku. Pewnie lepiej by było gdyby trochę detali jednak w blaszce ale jak ktoś kupi zestaw bezblaszkowy to będzie zadolowlony a ci co chcą grzebac sobie detale dopieszczą.

I z tymi wszystkimi dobrociami kontrastują dziwne niedoróbki.

Tak oczywiście ulubione przez wszystkich krawędzie spływu grubsze niż Pani Ania z mięsnego, na szybko mierzone między 0,6 - 0,8mm. W skrzydle cierpliwie można coś pokombinować ale jednoczęsciowe końcówki sterów kierunku i wysokości? Jest bardzo grubo i bardzo nieskalowo. Linie podziałów opisał Kamil, mnie drażni bład we frezowaniu paneli na przełamaniu skrzydła. Pozostawiono zgodnie z oryginałem płaskie paski od góry, gdzie były nitowane i niestety na przełamaniu wychodzą skosy, linia jest szersza i przez skosy nierówna, widać ząbkowanie. Jak ktoś pomaluje na płasko to nie problem jak zacznie cieniować wyjdzie na wierzch. Jak kiedyś zrobią P.7 to mam nadzieję, że przestawią kierunek frezowania ;) Linie podziałowe na skrzydłach wzdłuż żeber zupełnie niepotrzebne z drugiej strony nie odtworzono odstępów - czyli tych płaskich pasków na usterzeniu i sterach, chociaż są na skrzydłach. Po złożeniu do kupy, widać różnicę. Bardzo grube wlewy z jednej strony dają praktycznie brak skurczy z drugiej strony ceną jest utrudnione wycięcie cześci. Dwuczęsciowy kołpak śmigła - obrobienie go na okrągło będzie testem umiejętności pracy z pilnikiem.

Pewnie jestem nadwrażliwy i popi....y ale akurat lubię sobie popatrzeć na złożony samolocik i te niedoróbki w skrzydłach mocno mi mój komfort zaburzają. Widzę grubo ciosany modelik a nie filigranową miniaturkę. Część z tego jestem w stanie usunąć ( poprosze o overtreesy ze dwa to będzie szybka piłka) ale część nie wiem jak.
Dla sklejaczy ważna informacja, złożenie wszystkich podstawowych kawałków pokazuje, że model sklei się praktycznie bez szpachlówki. Ale warto mieć pod ręką najlepsze jakie się da zdobyć cążki bo wycinanie żyletką delikatnych elementów nie jest najlepszym pomysłem - plastki jest dość miękki, wlewy w stosunku do grubości ścianek potężne i cążkami najłatwiej to zrobić.

Ps: Oczywiście model Mirage czas odłożyć tam gdzie jego miejsce, czyli na kolekcjonerskie półki zbieraczy chodów wtryskarki. Nie ładnie kpić ze staruszka przyrównując go do młodziaka ale nie te czasy nie ta epoka.

Ps2: mam ważniejsze rzeczy na głowie przez ostatnie półtora roku niż modele więc w końcu stało się to co się musiało stać. Nie musze kończyć dłubaniny, KASL daje gotowca. Za cenę 1 i 1/4 P.11c z AH ( z wysyłka z Tajwanu) mozna mieć to: ( jak ktos potrzebuje) Wysyłka 24.01 dzisiaj przyszło. Polecam tego allegrowicza!

Obrazek


I jeszce jedno. Mocowanie zastrzalow do skrzydel. Taka charakterystyczna rzecz i pupa.

Takie pytanie do Army. Dla czego uwielbiacie eksperymentowac na modelach samolotow, na ktorych nam/mi zalezy? Zrobcie tyle Jakow i Messereow, Hurkow i takich tam jeszcze ile wyszlo w rzeczywistosci. Doszlifujcie warsztat, a przede wszystkim warsztat merytoryczny. Nie robcie tajemnicy z tego co tworzycie, a ludzie, spolecznosc Wam pomoze, wytykajac bledy. Ogolnie, to przestancie zarzynac tematy. Ktorych juz nikt po Was nie ruszy. Ale, tak czy siak "szacun" za kolejna probe.
Avatar użytkownika
ivn
 
Posty: 122
Dołączył(a): niedziela, 28 października 2007, 03:03

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez arhtus » piątek, 5 lutego 2021, 00:06

ivn napisał(a):
potez napisał(a):
I jeszce jedno. Mocowanie zastrzalow do skrzydel. Taka charakterystyczna rzecz i pupa.

Takie pytanie do Army. Dla czego uwielbiacie eksperymentowac na modelach samolotow, na ktorych nam/mi zalezy? Zrobcie tyle Jakow i Messereow, Hurkow i takich tam jeszcze ile wyszlo w rzeczywistosci. Doszlifujcie warsztat, a przede wszystkim warsztat merytoryczny. Nie robcie tajemnicy z tego co tworzycie, a ludzie, spolecznosc Wam pomoze, wytykajac bledy. Ogolnie, to przestancie zarzynac tematy. Ktorych juz nikt po Was nie ruszy. Ale, tak czy siak szacun za kolejna probe.


Ojej ja naprawdę nie wierzyłem pośród tych ochów i achów jaka ta nowa Jedenastka od AH jest wspaniała tak genialnego podsumowania tego modelu i tego co robi AH, że ktoś się odważy w ogóle :D
Jak zapewne wielu tych narzekających (choć ja to się już boję coś złego pisać o modelach AH :lol: ) i ja życzę AH jak najlepiej, ale no po prostu, aż ciężko powstrzymać się od komentarzy takich naprawdę szczerych.
Nowa P.11c wygląda naprawdę fajnie, ale dla kogoś kto nie chce dostrzegać jej ułomności.
No jejku jak mnie to irytuje, że Wy sobie doskonalicie warsztat na tematach, które są dla mnie i zapewne nie jednego w tym kraju po prostu istotne i jeszcze piszecie, że przy Hurricanie to będzie lepiej.
No to jak odbierać taki przekaz od Was, że krajowy odbiorca to jednak jest mniej wybredny, a dla "zachodu" to już trzeba przygotować produkt na tip top...
arhtus
 
Posty: 558
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Łukasz_K » piątek, 5 lutego 2021, 00:47

Gdzieś się przewinęło że cmelak to czarny koń Eduarda, i może na nowy magazyn zarobi, niby mały czeski samolocik o którym prawie nikt nie słyszał. Zauważ tylko że droga do niego była wyboista, dlatego tak kibicujemy Armie bo mamy nadzieję (przynajmniej niektórzy), że za te kilka lat, cały świat będzie rozchwytywał takiego Lublina, czy inną Czaplę.
P11 jak widać ma pewne błędy, nikt ich nie ukrywa, a sama firma w instrukcji się nawet do niektórych przyznaje. Modelarstwo to hobby dla cierpliwych (no jakąś granicę to ma każdy) poczekamy, zobaczymy, jak się nie poprawią, to wrócimy wyrazić swoje niezadowolenie w stylu wczesnego LPRu ;o)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4846
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez ivn » piątek, 5 lutego 2021, 01:27

Łukasz_K napisał(a):Gdzieś się przewinęło że cmelak to czarny koń Eduarda, i może na nowy magazyn zarobi, niby mały czeski samolocik o którym prawie nikt nie słyszał. Zauważ tylko że droga do niego była wyboista, dlatego tak kibicujemy Armie bo mamy nadzieję (przynajmniej niektórzy), że za te kilka lat, cały świat będzie rozchwytywał takiego Lublina, czy inną Czaplę.
P11 jak widać ma pewne błędy, nikt ich nie ukrywa, a sama firma w instrukcji się nawet do niektórych przyznaje. Modelarstwo to hobby dla cierpliwych (no jakąś granicę to ma każdy) poczekamy, zobaczymy, jak się nie poprawią, to wrucimy wyrazić swoje niezadowolenie w stylu wczesnego LPRu ;o)



To na poczatek popraw to:
http://armahobbynews.pl/wp-content/uplo ... 8x1024.jpg

Uwielbiam Hurricane, Spitfire, a Foki, to mi z reki jedza w tych fiordach ;)

Mowie tu o miejscach w ktorych zastrzaly montowane byly do skrzydel. Punkty montazowe byly w innych miescach (niesymetrycznie i nie w lini) owiewki tych punktow rowniez byly inne wzgledem siebie na jednym skrzydle. Naprawde duze roznice. O reszcie powiedzial, Potez oraz Kamil, a wyglada, ze to nie koniec.
W 1/72 wszedzie takie pasci uchodza na sucho. IBG, ok bo nasi, ARMA, ok bo nasi. W Krakowie stoi oryginalny samolot. Jak daleko macie panowie do Krakowa? (IBG w swoim 1/32 modelu zrobilo to bardzo poprawnie - ale tylko w modelu 1/32)
Avatar użytkownika
ivn
 
Posty: 122
Dołączył(a): niedziela, 28 października 2007, 03:03

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Arek.Z » piątek, 5 lutego 2021, 09:23

Witam,śledzę forum od kilku lat i powiem tylko: dobrze że pies mnie w nocy budzi to mój koszmar nie trwa zbyt długo.Budzę się rano,a tu nowa afera: zastrzały.Ale przeglądam zdięcia archiwalne i na szczęście wszystko jest OK. Pozdrawiam.
Arek.Z
 
Posty: 16
Dołączył(a): piątek, 5 lutego 2021, 09:03

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez raptorf22 » piątek, 5 lutego 2021, 11:29

Odebrałem swoją P.11- tkę.
Nigdy nie przepadałem za tą konstrukcją , w sumie pokrak taki i jeszcze ten kolor khaki........... :mrgreen: No, ale na półce musi być.
Dlatego kilka zdań od kogoś , kto mniej emocjonalnie patrzy na ten model i samą konstrukcję P.11c.
KFS czy Arek wszystko już napisali, co nie pasuje, co ArmaHobby mogła zrobić lepiej. Brakuje listew na bokach, zrobionego poszycia na zakładkę, nity również by dodały trochę do prestiżu.
Ale to i tak nie zmieni faktu że to świetnie wykonana miniatura, z lekkim uśmiechem oglądałem wypraskę. Dla mnie model jest świetny.
W mojej kopii jest kilka zapadlisk, więc szpachla będzie :oops: . Bardzo mi się podoba to, jak zrobiono linie, delikatne i ostre, dla mnie można śmiało porównać do Tamiyi. Pewnie zabiorę się za niego w najbliższym czasie mimo innych modeli w trakcie.

ps. po wstępnych oględzinach blaszkowa tablica z Miraża jest za duża.
raptorf22
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2008, 22:04
Lokalizacja: Poznań

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez MarCo » piątek, 5 lutego 2021, 16:29

Łukasz_K napisał(a):P11 jak widać ma pewne błędy, nikt ich nie ukrywa, a sama firma w instrukcji się nawet do niektórych przyznaje. Modelarstwo to hobby dla cierpliwych (no jakąś granicę to ma każdy) poczekamy, zobaczymy, jak się nie poprawią, to wrócimy wyrazić swoje niezadowolenie w stylu wczesnego LPRu ;o)

Firma się przyznaje tylko do tego, co im pokazano zanim wydali model. Tylko taki pech, że nie pokazano im wszystkiego. No i przydałyby się jeszcze ze dwie erraty do tej erraty. Naprawdę uwierzyłeś, że nagle zauważyli tuż przed wydaniem modelu, że nie zaprojektowano niektórych elementów? Bo to nie warsztat im coś zepusuł, skoro na renderach tego nie ma.
Mówisz, że każdy ma jakąś granicę - no i tu właśnie toczy się dyskusja o tych granicach, niektórzy łykną byle co i za każde pieniadze, inni nie. Tylko nie łapię dlaczego ci co mają odwagę napisać ze król jest nagi, są krytykowani.

arhtus napisał(a):Jak dla mnie to największą "bolączką" tego modelu jest pomysł dołożenia do "pustych" pasków między panelami na skrzydle dodatkowo linii wgłębnych, no po jakiego :-/

Już koledzy wytłumaczyli - to jest ta "frajda dodana" do modelu. Po prostu je zaszpachluj, zrobili te linie, żebyś miał więcej zabawy.Tylko tych ponacinanych rowków na górze nie zepsuj.
Możesz też dodać kolejną brakująca linię na lewym skrzydle. Na górze i na dole, żeby było frajdy po równo. Tą w poprzek naciętych rowków, na wysokości lotki. Widać ją na zdjęciu kolegi ivn, tyle że tam jest, bo to prawa strona - no spoko, to akurat łatwe jest doryć na drugiej połówce.
A jak już będziesz rył te brakujące linie i szpachlował te niepotrzebne, to możesz rozważyć przesunięcie poziomej linii pod kabiną - będzie dwa w jednym, szpachlowanie i rycie jej poniżej. Wtedy wycięcie kabiny okaże się troszkę za wysoko, to też będzie do poprawy - ale to kolejna frajda.
No, tutaj się lepiej zastanów, bo zapinki pewnie znikną. Ale, ostatecznie przecież je mozna odtworzyć. Sama frajda.
No i jeszcze obrys kadłuba, o ile dobrze widzę to dół kadłuba za kabiną jest zrobiony linią prostą. A nie był w realu - ale tutaj juz będziesz miał szpachlówkę otwartą, to wiesz...frajda!
To nie wszystkie frajdy które widać ze zdjęć, ale co tam. Przy odrobinie zdolności manualnych można bez problemu poprawić wszystkie starannie zaprojektowane błędy. [ponownie nie moje powiedzonko, Autorowi oddaję cześć, bo bardzo mi się podoba].
Model spoko, nie ma co narzekać - jeśli z daleka wygląda jak pezetelka, to podobno jest pezetelką. Do ceny się nie czepiaj - jest wyceniony adekwatnie, bo dużo frajdy dodali.

potez napisał(a):
Nie ma co dyskutować, to najlepszy model P.11c w jakiejkolwiek skali.

A wiesz, że z pewnej perspektywy, to masz rację? Pod względem niedoróbek, błędów i uproszczeń - przebił wszystkich.

A tak na poważnie - bo wiodącym tematem stała się cena - wszelkie dyskusje o tejże, w oderwaniu od jakości - sensu nie mają. Pogadajcie o tej jakości, zastanówcie się, co model oferuje i za ile. Jak juz poznajdujecie wszystkie byki w plastiku, to niech się jeszcze ktoś pochyli na malowaniami. Wtedy można z grubsza oceniać, czy warto było kupić. Ostatecznie głosujecie portfelami, a Ci, co kupują, dają sygnał ze tak właśnie powinny wyglądać następne produkty, a producent zmierza we właściwym kierunku - to zdanie jest uniwersalne i tyczy się wszystkich produktów, nie konkretnie tego. Ale warto to rozumieć, by nastepnym razem nie mieć pretensji z powodu kolejnych rozczarowań.
Sorry Arek, ale nie łudź się ze Twoje "może kiedyś" się ziści tylko z powodu ambicji producenta. AH tym modelem pokazało właśnie, że tych ambicji nie ma.

A, i zdecydujcie się, czy to jest w końcu mała, rozwijająca się firma, która się wciąż uczy, robi poligony, eksperymentuje - i ni ch..olery im z tego nie wychodzi, bo tylko w kółko się uczy. Czy jest to polska tamijunia, która weszła na wyżyny jakości i gra w najlepszej lidze, a takie tam braki, niedoróbki, błędy - och, to się najlepszym zdarza. Nie, no jednak nie takie i nie tyle.
Albo jedno (najchętniej wtedy jak coś nie wyjdzie, np przy jaku-1b) albo drugie (bo się coś udało) ale nigdy oba na raz. Skoro uznajesz, że są na wyżynach jakości, to nie łapię tolerowania takich rzeczy jak zawarli w tym modelu. Jak uważasz, że dopiero się uczą - no to sorry, nie pisz że są najlepsi. Jeszcze długo nie będą, i w miarę wydawania kolejnych projektów mam coraz mniej nadziei, że kiedykolwiek. Na razie te wszystkie modele ustaliły się na bardzo przeciętnym poziomie, a kadzenie że są "świetne, świetne, tamiya" to tylko zaklinanie Waszej rzeczywistości. Co byś nie napisał, to nadal jest jedna ramka z masą błędów, niedoróbek i uproszczeń.

Jak tak czytam te wszystkie strony to widzę, że nie potraficie kompletnie złapać...balansu. Ale nie tego, o którym pisze Kuba. Balansu wypowiedzi.
Pomiędzy tymi, co nie znają samolotu, ale się wypowiedzą - bo chcieli miec jedną sztukę, albo wcale nie chcieli, ale propagandzie ulegli i kupili, no to na półkę ulepią, pomalują i postawią. PZLka była i pozostaje im obojętna (są tacy, nawet się wypowiadają). Ich ten model ucieszy, bo będzie stał na tej półce. OK, to chyba wtopiliście kasę, bo przy takim podejściu Mirage nada się dokładnie tak samo, a jest taniej. Skoro jakiekolwiek niedostatki sa mało istotne, to po co było przepłacać?
Pomiędzy tymi, którym zależy na dobrej miniaturze, ale sie nie znają. Ci mają najgorzej, bo nie wiedzą kogo słuchać - czy tych zadowolonych, czy niezadowolonych. Czy coś poprawiać, a moze nie poprawiać, jest tamijunia, ale jednak nie? Współczuję sytuacji, bo gdzie nie spojrzą, tam inne opinie. Od zachwytu, po taplanie w błocie.
Oraz pomiędzy tymi, co widzą błędy i ośmielili się je wytknąć. Wtedy ci pierwsi wyrażą święte oburzenie że jak to, przecież oni nie widzą błędów (ale jak mają je widzieć, skoro się nie znają na samolocie? Kuba - pozdrawiam), jak można krytykować tak dobrą rzecz. Ale na serio dobrą? Drudzy nie będą się odzywać, przyglądajac się, co z tego wyniknie i kto ostatecznie komu-co-udowodni.

Nie potraficie przyznać jednej podstawowej i banalnej rzeczy. Ten model jest bardzo, ale to bardzo przeciętny. Dlaczego, to powiedzieli już przedmówcy, tylko nie mieli odwagi tego nazwać. Oczekiwaliście rzeczy wybitnej, okazało się że nie tym razem, i wmawiacie sobie że taki tez jest dobry.
Co mi po tym ze linie są ostre/delikatne/tamiya itd - skoro w niektórych miejscach ich nie mam, a w innych mam za dużo?
Avatar użytkownika
MarCo
 
Posty: 311
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 11:56

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Arek.Z » piątek, 5 lutego 2021, 18:10

Kolego MarCo a co z miejscami mocowań zastrzałów do płata o których wspomniał kolega ivn? Czy IBG odwzorowało je poprawnie w 1/32 ? Z góry dziękuje za odpowiedź.
Arek.Z
 
Posty: 16
Dołączył(a): piątek, 5 lutego 2021, 09:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości